İYİ PARTİ’den BULTÜRK DERNEĞİ’ne İade-i Ziyaret

İYİ Parti İstanbul İl Yönetiminden: İl Yonetim kurulu üyesi Sn.C.Nilgün ÜÇYAŞAR, Sn.Uğur HASANÇEBİ-İstanbul Uluslararası ilişkiler Başkanı, Sn. Çokay KOÇAR–İst. Uluslararası ilişkiler Başkanlığı birlikte BULTÜRK Derneği Başkanı Rafet ULUTÜR’ü dernek genel merkez binasında ziyaret ettiler.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan bir heyet Bultürk Derneği’ni 11.11.2020 tarihinde saat 15.30’da ziyaret etti. BULTÜRK Derneği Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandılar.
Sözlerine hoş geldiniz diyerek başlayan Bultürk Derneği Genel Başkanı Sn. Rafet ULUTÜRK; ” Bu gün bizim için çok önemli bir gün oldu. Bizi kurumsal anlamda bu pandemi döneminde ilk ziyaret eden İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı oldu. İnsanların hayatında ilk olanların değeri ve önemi vardır. Bundan sonra da bu ziyaretler önemli olacaktır, her zaman hatırlayacağız.’’ Dedi.

BULTÜRK’ün kuruluşundan günümüze kadar tüm faaliyetleri misafir heyete BULTÜRK yönetim kurulu arkadaşlar tarafından anlatıldı. 95 kitap ile birlikte BULTÜRK BULGARİSTAN TÜRKLERİNİN SESİ GAZTESİ’NİN 161. sayısının yayınlanmış olduğu altı çizildi. Ayrıca Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezinin internet sayfası, derneğin, gazetenin ve Bulgaristan ile ilgili haber sitelerinin de mevcut olduğunu ve bunların hem Bulgaristan’dan hem de Avrupa’da yaşayan Bulgaristan Türkeri’nden büyük ilgi ile özellikle gençlerden izlendikleri anlatıldı.
Sonunda ULUTÜRK: “Sizlerin derneğimize gelmeniz münasebetiyle kendi yazmış olduğum BULGARİSTAN TÜRKLERİ KİMLİK MÜCADELESİ kitabımı sizlere taktim etmekten çok mutlu olacağım” diyerek sözlerini tamamladı.

Öncelikle BULTÜRK’ün sorunlarını dinlediler, ardından;

İYİ Parti olarak BULTÜRK’e İade-i Ziyaret teşrifinde bulunduklarını belirten Uluslararası ilişkiler Başkanı Sn. Uğur HASANÇEBİ şöyle devam etti:

DERNEK BAŞKANINA TEŞEKKÜR ETTİ

Sn. Uğur HASANÇEBİ: “Bizler öncelikle BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK başta olmak üzere geçen hafta böyle bir dönemde cesaret edip bizi İl Merkezimiz de ziyaret eden tüm heyetine teşekkür ediyoruz. İstanbul İl Başkanımız Sn. Buğra KAVUNCU’nun da teşekkürlerini ve selamlarını da iletmek isteriz. Bizler için İyi Parti olarak İstanbul’umuzun, ülkemizin, geleceğimizin daha iyi olması için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam etmekteyiz. İstanbul’da STK’larla bir araya gelerek dünyanın merkezi İstanbul’un sorunlarını birlikte çözeceğiz.” dedi.

Sn. Rafet ULUTÜRK: ‘’Sadece İstanbul’da bir buçuk milyona (1.500.000) yakın Bulgaristanlı vatandaşlarımız yaşamakta, Dünyanın merkezinin ekmeğini, suyunu, havasını kullanmakta. Dernek kurucu başkanımız Prof.Dr.Hayati DURMAZ ve arkadaşları çok güzel yerinde karar vererek Bultürk Derneği’ni kurmuşlarlardır. Bu kararı veren arkadaşlarımızı cani gönülden kutluyorum. İnşallah İstanbul’umuz için ve Bulgaristan’da yaşayan kardeşlerimiz için hayırlı işler yaparız, sizlere de partinizin çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Sn. Uğur HASANÇEBİ: “Biz bu ülkede çözümü halkla birlikte yapmaya kararlıyız. Bu nedenle burada yaşayan herkesin söylediği söz bizim için çok önemlidir. Çünkü bu halk problemlerini de çözümünü de kendisi bulmaktadır, sadece halkı çok iyi dinlemek gerektiğine inanıyor ve birlikte bu şehri ardından ülkeyi de birlikte yöneteceğimize gönülden inanıyoruz. Biz dediğim gibi vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek ve onlara çözüm bulmak için imkânlarımız dâhilinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bizler bir vatandaşımızın problemini çözebildiğimizde çocuklar gibi mutlu oluyoruz ve rahat bir uyku uyuyabiliyoruz. Bizim görevimiz bu güzel İstanbul’umuz da yaşayanların problemlerine çözüm üretmek ve birlikte mutlu huzurlu ve güven içinde yaşayabilmelerini sağlamaktır. Biz geçmiş siyasetçilerden farklı olmak isteriz, farkımız bu şehirde yaşayanlar işlerini sevgi ile yapmalarını sağlamak, bizim siyasetimizin sihirli değneği sevgidir. Sevgi ile yapılan her işten mutluluklar doğar. Biz buna inanıyor ve bu yolda devam edeceğiz. Bizler oy peşinde değil insanlarımızın gönlüne girmeye talibiz ve bunu başaracağız. Bu tarz ziyaretler, görüşmeler insanlar arasındaki kaynaşmayı, birlik beraberliği ve ortak çalışma arzusunu harekete geçirecektir”. Dedi.

Dernekler stratejik çalışmalar yapmalılar

Şöyle devam etti: Sn. Uğur HASANÇEBİ: “Dernek olarak sizin yaptıklarınızı dinlerken çok memnun oldum ve hayretler içerisinde kaldım, gerçekten çok güzel işler yapmışsınız. Özellikle Bulgaristan’da Cumhurbaşkanı adayı çıkartmanız, BULTÜRK ve BGSAM olarak 100 civarında kitap yayınlamanız, sizden sonra gelecek yeni nesiller için bir yol haritası olacaktır ve bunları ölümsüzleştirmeniz çok güzeldir. Bizim de isteklerimiz bunlardır ve bundan sonra bunu teşvik etmeliyiz. Bu örnek çalışmalarınızı her yerde anlatacağız ve sizleri örnek almaları için diğer STK’ları yönlendirmeye çalışacağız. Siz gördüğüm özel olarak bölgenizle ilgili donanımlı ve bilgili bir ekip oluşturmayı başarmışsınız sizleri tebrik ederim. Bulgaristan Türkleri ile ilgili bize hangi görev düşerse yapmaya hazır olduğumuzu ve sizin bilgi ve tecrübelerinizi İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı ile her zaman paylaşabileceğinizi burada sizlere belirtmek isterim”. Dedi.

Sn.Rafet ULUTÜRK’te “Dernek merkezimizi ziyaretinizden dolayı son derece memnun olduk. Ziyaret esnasında görüşmelerimiz faydalı ve verimli geçti. Teşekkür ederim. Biz de ilerleyen günlerde birlikte ne gibi çalışmalar yapabiliriz bu konuda sizlerle tekrar görüşüp ileteceğiz” dedi.

Bultürk Dernek Başkanı Rafet ULUTÜRK ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri iyi parti yöneticilerine dernek merkezine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Bulgaristan hakkında özellikle Mart 2021 yılında yapılacak genel seçimler konusunda da konuşmalar yapılan ziyaret sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirildi.

Saygılarımla,

 

Nedim AKIN
BULTÜRK

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Soldan Sağ: Çokay KOÇAR, Nedim AKIN, Rafet ULUTÜRK, Uğur HASANÇEBİ, C.Nilgün ÜÇYAŞAR, Hüseyin YILDIZ, Muazzes YURDAKUL, Şakir ARSLANTAŞ

_____________________________________________________________________________________________________________

BULTÜRK–BGSAM-WEB SİTELERİMİZ;

 1. Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK)
  BULTÜRK Derneğinin Resmi İnternet sitesi – www.bulturk.org.tr, 
 2. Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi Haber sitesi:
  Bulgaristan konusunda analizler, makaleler ve haber sitesi:
  Haber Sitesi : www.bghaber.org 
 3. BULTÜRK Bulgaristan Türkleri Sesi Gazetesi:
  https://sites.google.com/bulturk.org.tr/e-bulturk/anasayfa?authuser=0   
 4. BULGARİSTAN STRATEJİK ARAŞTIRMA MERKEZİ (KİTAPLARIMIZ)
  İnternette BGSAM’ın çıkarttığı Kitaplar:
  https://sites.google.com/view/bgsam-kitaplar/ana-sayfa?authuser=0 
 5. BULTÜRK Gazete Haber Sitesi:
  www.bulturk.net
 6. GAZETELERİMİZİN TAMAMINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ: https://sites.google.com/bulturk.org.tr/e-bulturk/anasayfa?authuser=0
 7. BULTÜRK DERNEĞİ KİTAPLARI
  https://sites.google.com/bulturk.org.tr/bulturkyayinlari/ana-sayfa?authuser=0 8. BGSAM Bulgaristan Stratejik Araştırma Merkezi Makaleler ve Analizleri
  https://bgsam.org/ 

Türk dünyasına hizmetten başka hiçbir siyasi ve iktisadi beklentisi ve amacı bulunmayan bir sivil toplum örgütü sıfatıyla BULTÜRK tüm Türk Dünyasına yazılarımızı, kitaplarımızı ve gazetelerimizi sunmaktayız:

Paylaş:
Share

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 4 =