Bulgaristan’da Türkçe yer adları – A-Z sıralamalı

Bulgaristan Telefon Kodları

Ülke kodu +359

Şehir Kodları
 Blagoevgrad 73
 Burgaz 56
 Dobritch 58
 Gabrovo 66
 Gotse Delçev 751
 Haskovo 38
 Kırcaali 361
 Kazanluk 431
 Kjustendil 78
 Lovetch 68
 Montana 96
 Pazarcık 34
 Pernik 76
 Plevne 64
 Plovdiv 32
 Razgrad 84
 Rusçuk 82
 Shoumen 54
 Silistre 86
 Sliven 44
 Smolyan 301
 Sofia 2
 Eski Zağra 42
 Tırgovişte 601
 Varna 52
 Veliko Tırnovo 62
 Vidin 94
 Vratsa 92
 Yambol 46
 Cep telefonları
 Globul (GSM 900/1800) 98 | 99 (aşağı oku)
 Mobikom (NMT-450) 48
 Mobsiltel (GSM 900) 88 (aşağıya bakın)
 | Bulgaristan’da Mobil numara kademeli olarak 12 basamaklı uluslararası biçimine dönüştürülür ediliyor “8” dokuz basamaklı ulusal numaranın ilk sayısı olarak kullanılacak olan | Mayıs 2004 tarihinden bu yana 2 | arama biçimine Globul tarafından işletilen telefonlar
 Önceki Biçim Mayıs 2004 2’den Yeni Biçimi
 +359 98 XXX XXX +359 99 XXX XXX
 359 89 8XXX XXX 359 89 9XXX XXX
 20 Temmuz 2003 tarihinden bu yana telefonları arama biçimine Mobiltel tarafından işletilen:
 Önceki Biçim 20 yılından beri Biçim Temmuz 2003
 359 87 XXX XXX 359 88 XXX XXX
 +359 89 XXX XXX + 359 88 7XXX XXX
 359 88 8XXX XXX 359 88 9XXX XXX

__________________________________________

kod Hizmet
112 acil Durum
120 uyanma çağrısı
121 Uzun mesafe için operatör Bulgaristan dahilinde çağrıları
123 Uluslararası aramalar için operatör
124 Uluslararası aramalar için operatör
125 Uluslararası aramalar için operatör
130 telefon hatları sorunlar
143 acil yol hizmeti ve yol yardımı
144 telefon bilgi hizmeti
146 acil yol hizmeti ve yol yardımı
147 Bulgaristan içinde alan kodları
148 Bulgaristan içinde alan kodları
149 Bulgaristan içinde alan kodları
152 BTC yerel aramalar oranları
153 Bulgaristan içinde BTC uzun mesafeli oranlarını çağırır
154 BTC uluslararası oranlarını çağırır
157 BTC uluslararası oranlarını çağırır
159 kültürel etkinlikler kılavuzu
164 (Burgaz ve Varna) nakliye bilgisi
167 Burçlar
168 Ulusal Radyo programı
169 Burçlar
170 BTC yardımı
171 tiyatro programı (şehir)
172 Döviz kuru
173 Çocuklar için masallar
174 (Şehir) zaman tablosu trenler
175 Hava Durumu Tahmini
176 BTC bilgi
177 Çocuklar için masallar
178 eczane bilgi
179 Döviz kuru
180 zaman hizmeti
181 televizyon programları
182 (Burgaz ve Varna) serseri nakliye bilgisi
183 (Burgaz ve Varna) okyanus nakliye bilgisi
184 (Burgaz ve Varna) tanker nakliye bilgisi
185 (Burgaz ve Varna) satır nakliye bilgisi
186 BTC dijital hizmetler bilgiler
187 telgraf
188 televizyon programları
190 BTC oranları kılavuzu
191 sinema programı (şehir)
192 televizyon programları
193 televizyon programları
194 televizyon programları
195 Spor Haberleri
196 spor piyango sonuçları
197 uluslararası telefon kodları
198 Ödeme BTC terimler
199 otomatik telefon bilgileri rehberi

 

_____________________________________________________________________________________________

Bulgaristan’da bulunan yerlerin Türkçe adları A-Z sıralanmış hali ile  bulmak daha kolay olacağını düşündük. Adların sorunda hangi şehirde olduğu belirtilmiştir.

1.  Abdal Köy (Abdi Oğlu Köy) Cubra  –  Burgaz
2.  Abdallar Lovets  –  Eski Cuma
3.  Abdi Köy Samotina  –  Varna
4.  Abdul Ehat (Abtat Kalesi) Abrit  –  Silistre
5.  Abdul Kadir Rabova  –  Hasköy
6.  Abdullah/Avdullah Bezmer  –  Hacı Oğlu Pazarcık
7.  Abdullar Apriltsi  –  Tatar Pazarcık
8.  Abdullar Zvenimir  –  Silistre
9.  Abdurrahman Köy Çuçuliga  –  Kırcali
10.  Abdurrahmanlar Kraygorsi  –  Şumnu
11.  Abdülrezzak Drumevo  –  Şumnu
12.  Abdülrezzak Lyaskovo  –  Burgaz
13.  Abraşlar Bryazovo  –  Filibe
14.  Acar Svejen  –  Filibe
15.  Acemler Aksakovo  –  Varna
16.  Acı Dere Sladka Voda  –  Varna
17.  Acı Oluk Tatul  –  Kırcali
18.  Acılar (Alacalar) Aleko Korstantinovo  –  Tatar Pazarcık
19.  Aciz Dar Pripek  –  Burgaz
20.  Açlar Ekzarh Antimovo  –  Burgaz
21.  Ada Koyun Tepe  –  Filibe
22.  Ada Köy Potoçnik  –  Kırcali
23.  Ada Tepe Ostra Moliga  –  Eski Zağra
24.  Adaçalı Borıslavtsi  –  Hasköy
25.  Adalı Ostrovo  –  Razgrad
26.  Aftane Nedelsko  –  Yanbolu
27.  Ağa Baba Aboba Pliska  –  Şumnu
28.  Ağaç-Evli  –  Sofya
29.  Ağmaç Köy (Omaç Köy) Omarçe(Ralitsa)  –  Eski Cuma
30.  Ah Yolu Anhialo(Pomorie)  –  Burgaz
31.  Ahalar (Ağalar)-Ahlar (Ahiler) Drentsi  –  Şumnu
32.  Ahat Baba Postnik  –  Kırcali
33.  Ahatlar Kebir Dve Topoli  –  Paşmaklı
34.  Ahatlar Malka Kruşevo  –  Paşmaklı
35.  Ahçılar Gotvarsko  –  Kırcali
36.  Ahır Köy Gabırnitsa  –  Varna
37.  Ahırlar Zagorite  –  Eski Zağra
38.  Ahi Baba   –
39.  Ahi Çelebi Rodoplarda Dağlık  –
40.  Ahlan-Ova Brani-Pole  –  Filibe
41.  Ahlat Köy Kruşevo Çırpan  –  Eski Zağra
42.  Ahlatı Pricad  –  Burgaz
43.  Ahlatlı Golemo Kruşevo  –  Yanbolu
44.  Ahlatlı Krin  –  Kırcali
45.  Ahlatlı Kruşevo Gabrova  –  Selvi
46.  Ahlı (Ahılı) Stratsin  –  Burgaz
47.  Ahmak Mortagonovo  –  Razgrad
48.  Ahmatlar (Ahmetler) Stefan Karaca  –  Silistre
49.  Ahmet Dere Kozitsa  –  Kırcali
50.  Ahmet Oğlu Dolneni  –  Eski Cuma
51.  Ahmet Sipahi Sofiytsi  –  Kırcali
52.  Ahmetli Konstantin  –  Tırnova
53.  Ahrenli Tvırditsa  –  Burgaz
54.  Ahsen Kale Asenova Krepost Stanimaka(Asenov Grad)  –  Filibe
55.  Ahta Pol Agato Polis  –  Burgaz
56.  Ak Alan Belo Polyane  –  Kırcali
57.  Ak Baş Bağla Gorni Glavanak  –  Hasköy
58.  Ak Baş Gavarevo  –  Eski Zağra
59.  Ak Baş Zir Dolni Glavanak  –  Hasköy
60.  Ak Dere Bela  –  İslimiye
61.  Ak Dere Bela Belgratçık  –  Vidin
62.  Ak Dere Bela Reka Selvi  –  Paşmaklı
63.  Ak Dere Bela Reka( Stara Bela Reka  –  Şumnu
64.  Ak Dere(Astra) Bela  –  Varna
65.  Ak Ezli(Yak Ezli) Debelt  –  Burgaz
66.  Ak Kadınlar Dulova  –  Silistre
67.  Ak Kayınlar Belite Brezi Eğri Dere(Ardino)  –  Kırcali
68.  Ak Koyun İskır  –  Varna
69.  Ak Mehmetler Podgoritsa  –  Eski Cuma
70.  Ak Pınar Bel İzvor  –  Kırcali
71.  Ak Pınar Bel Kladenets  –  Hasköy
72.  Ak Pınar Bistra  –  Silistre
73.  Ak Pınar Genaral İnzov  –  Yanbolu
74.  Ak Yar Bel Bryak  –  Şumnu
75.  Akça Alan Byala Polyana  –  Kırcali
76.  Akça Er Aleko  –  Tırnova
77.  Akça Kayrak Beli Plast  –  Kırcali
78.  Akça Kilise Sopot  –  Filibe
79.  Akçalar Belintsi  –  Razgrad
80.  Akçar (Akça Er) Alekovo  –  Tırnova
81.  Akçar Arçar  –  Vidin
82.  Akçe Hisar(Aşağı Akçalar Byala Gradets  –  Kırcali
83.  Akçe İbrahim Dolno Belovo  –  Hasköy
84.  Akçe-Kilise  –  Sofya
85.  Akıncı Akancievo  –  Tatar Pazarcık
86.  Akıncı Graniçar  –  Tatar Pazarcık
87.  Akıncılar Petko Slaveykov Gabrova  –  Selvi
88.  Akıncılar Zdravets  –  Varna
89.  Al Kaya (Ala Kaya) Krayno Selo  –  Kırcali
90.  Al Timir Rah Ova Vireca  –  Vidin
91.  Ala Bayır Şaren Bryag  –  Kırcali
92.  Ala Beş Gorno Belovğ  –  Eski Zağra
93.  Ala Çeşme Şarena Çeşma  –
94.  Ala Dağ Pıstro Gor  –  Hasköy
95.  Ala Dağlı Gergevets  –  İslimiye
96.  Ala Dağlı Venets  –  Burgaz
97.  Ala Gözler Pıstro Ok  –  Kırcali
98.  Ala Gün Pıstrovo  –  Eski Zağra
99.  Ala Kilise Tsırkva  –  Hacı Oğlu Pazarcık
100.  Ala Kilise(Alaca Kilise) Vakarel  –  Sofya
101.  Alacalı Bistren  –  Eski Zağra
102.  Alacı Silvovo  –  Gabrova
103.  Alacılar Bağrıltsi  –  Kırcali
104.  Aladanlı Leşnitsa  –  Lofça
105.  Aladın (Ağladın) Yunatsi  –  Kırcali
106.  Aladın Ezerovo  –  Varna
107.  Aladın Straşimirovo  –  Varna
108.  Alami Dere Polkovnik Sreafimovo  –  Paşmaklı
109.  Alan Kayrak Yasna Polyana  –  Burgaz
110.  Alan Mahalle İroka Polyana  –  Hasköy
111.  Alat-Baba Bela   –  Şumnu
112.  Alçak Dere Panitsovo  –  Burgaz
113.  Alem Beyler Boylartsi  –  Kırcali
114.  Alemdar (Alem Dere) Dolno Çrkovişte  –  Hasköy
115.  Alfacı Köy Vetruşka  –  Kırcali
116.  Alfatlar Lenişte  –  Kırcali
117.  Alfatlı (Ahlatlı) Neofit Bozvelievo(Krin) (Koşu Kavak (Krumov Grad)  –  Kırcali
118.  Alfatlı Hacılar Svirets  –  Kırcali
119.  Alfatlık Osman Pazar  –  Eski Cuma
120.  Alı Köy Tsvyatovo  –  Kırcali
121.  Alıç Köy Plaçidol  –  Hacı Oğlu Pazarcık
122.  Ali Baba Tekkesi Sveti İliya  –  Hasköy
123.  Ali Bey Eniovets  –  Eski Cuma
124.  Ali Bey Konağı Nanıviş (Koşu Kavak(Krumov Grad)  –  Kırcali
125.  Ali Fakı Glavan  –  Silistre
126.  Ali Fakı Jelidovo  –  Kırcali
127.  Ali Hanife (Ali Kalfa) Dobrevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
128.  Ali Koç Kapitan Dimitrievo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
129.  Ali Paşa (Ali Paşinovo) Metliçina  –  Kırcali
130.  Alma Dere Yabılçevo  –  Burgaz
131.  Almalı Dere Buk  –  Kırcali
132.  Almalık Yabılçeni  –  Kırcali
133.  Altın Çayır Zlatna Livada  –  Eski Zağra
134.  Alvan Dere Malko Gradişte Mustafa Paşa(Svilen Grad)  –  Hasköy
135.  Alvan Köy Stara Reçka  –  Eski Cuma
136.  Alvanlar Yablanovo Kazan(Kotel)  –  İslimiye
137.  Alvanlar-Albanlar Oraç  –  Eski Cuma
138.  Ambar Dere Hambar  –  Paşmaklı
139.  Ambar Dere –Hambar Dere . Jitnitsa Eğri Dere(Ardino)  –  Kırcali
140.  Ambarcık-Hambarcık Jitarnik  –  Kırcali
141.  Ambarlar-Hambarlar Jitnitsa  –  Kırcali
142.  Ambarlı -Hambarlı Jitnitsa  –  Filibe
143.  Ambarlı-Hambarlı Malomirovo Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
144.  Ambarlık-Hambarlık Metliçina  –  Varna
145.  Anızcık Çerkovna  –  Silistre
146.  Anlık Domişte  –  Kırcali
147.  Apaz Mahalle Slavçitsa  –  Razgrad
148.  Apazlar Martino  –  Kırcali
149.  Arabacı Bozartsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
150.  Arabacı Cerovo  –  Kırcali
151.  Arabacı Gurgulitsa  –  Kırcali
152.  Arabacı Kolari  –  Tırnova
153.  Arabacı Kolarovo  –  Eski Zağra
154.  Arabacı Kolartsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
155.  Arabacı Köy Kolarovo  –  Hasköy
156.  Arabacı Ova Kolarovo  –  Eski Zağra
157.  Arabacılar Kolarovo  –  Silistre
158.  Araklar Kruşovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
159.  Arap Hoca Vidintsi  –  Yanbolu
160.  Arap Mahalle Çernevo  –  Eski Zağra
161.  Arap Ova Çerniçani Karlı Ova  –  Filibe
162.  Arap Ova Suşutsa  –  Filibe
163.  Arap Ova Zlato Vrıh İstanimaka(Asenov Grad)  –  Filibe
164.  Araplar Aprilovo  –  Eski Cuma
165.  Araplar Genaral Lolevo Provadı  –  Varna
166.  Araplar Polkovnik Dyakovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
167.  Araplı Çernozem  –  Yanbolu
168.  Aratmaca Poprucanovo  –  Silistre
169.  Arazlı Erovets  –  Kırcali
170.  Ardaşlı Mıglişta  –  Eski Zağra
171.  Arı Köy Sredno Selo  –  Tırnova
172.  Arkarı Mahalle Kamenna  –  Plevne
173.  Armutçuk Kruşovitsa  –  Plevne
174.  Armutçuk Kruşovitsa  –  Tırnova
175.  Armutlu Kruşak (Kruşari)  –  Hacı Oğlu Pazarcık
176.  Armutlu Kruşeto Yukarı Rahova (Gorna Orehovitsa)  –  Tırnova
177.  Armutlu Kruşevo yada Malo Kruşevo  –  Filibe
178.  Armutlu Kruşitsa  –  Kırcali
179.  Armutlu Kruşovene Rahova(Orehovo)  –  Tırnova
180.  Armutlu Prisadets  –  Yanbolu
181.  Armutlu Sakarirsi  –  Yanbolu
182.  Armutluk Kruşata  –  Tatar Pazarcık
183.  Arnavut (Arnaut) Poroişte  –  Razgrad
184.  Arnavut İto  –  Eski Zağra
185.  Arnavut Köy Dolina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
186.  Arnavut Köy Draganovo  –  Burgaz
187.  Arnavut Köy Elşitsa (Otluk Köy)(Pamagürişte)  –  Filibe
188.  Arnavut Köy Gugutka  –  Kırcali
189.  Arnavut Köy İreçekovo  –  Yanbolu
190.  Arnavutlar Albantsi  –  Kırcali
191.  Arnavutlar Makedonka  –  Hacı Oğlu Pazarcık
192.  Arnavutlar Rudnik  –  Varna
193.  Arnavutlu Paisiy  –  Tırnova
194.  Arpaç Bogorovo  –  Yanbolu
195.  Arslan Hoca Tütünce  –  Kırcali
196.  Arslan Köy Lıvovo  –  Kırcali
197.  Arslan Lıvino  –  Razgrad
198.  Arslanlar Lıvska  –  Kırcali
199.  Artaklar Kruşare  –  İslimiye
200.  As Mahalle Arsovo  –  Şumnu
201.  Ası Koru Ravnogor  –  Tatar Pazarcık
202.  Ası Köy-Has Köy Dobri Voynikov  –  Şumnu
203.  Asıl Köy Telerig  –  Hacı Oğlu Pazarcık
204.  Asıllar (Asiller) Krasen Dol  –  Şumnu
205.  Asırlık Rogozovo  –  Kırcali
206.  Aslar Naum  –  Şumnu
207.  Aslı Beyli Blıskovo Piri Vadi (Provadı)  –  Varna
208.  Asvalt Köy(Asfat Köy Glavinitsa  –  Silistre
209.  Aşağı Ada Ostrovitsa  –  Kırcali
210.  Aşağı Çiflik Dolen Çiftik (Georgi Traykov )  –  Varna
211.  Aşağı Çit Aklar Dolno Voyvodino  –  Hasköy
212.  Aşağı Dere Köy Sokolovtsi  –  Paşmaklı
213.  Aşağı Hüseyinler Dolna Hubavka  –  Eski Cuma
214.  Aşağı İsiva Dolno İzvorovo  –  Eski Zağra
215.  Aşağı Kab Dağ Dolna Kabda  –  Eski Cuma
216.  Aşağı Karalar Dolna Krepost  –  Kırcali
217.  Aşağı Keçiller – Has Keçiller – Efras Keçiler Dolno Kozarevo  –  Eski Cuma
218.  Aşağı Kestane Dolno Novkovo  –  Eski Cuma
219.  Aşağı Koca Ömer Samodiva  –  Kırcali
220.  Aşağı Köy Dolentsi  –  Kırcali
221.  Aşağı Mahalle Dolna Mahalla  –  Silistre
222.  Aşağı Musa Bey Dolni İzvor  –  Hacı Oğlu Pazarcık
223.  Aşağı Orman(Orman) Laskerova  –  Yukarı Cuma
224.  Aşağı Rahova Dolna Orehovitsa Yukarı Rahova (Gorna Orehovitsa)  –  Tırnova
225.  Aşağı Rahova Dolna Rehovo Tutrakan  –  Silistre
226.  Aşağı Sahrane Dolna Sahrane (Kızanlık)  –  Eski Zağra
227.  Aşağı Singarya Jostovo, Hacı Dimovo  –  Yukarı Cuma
228.  Aşağı Turgan Dolna Turgan Rodamir  –  Pernik
229.  Aşağı Übrü Eren Dolna Seltsi  –  Kırcali
230.  Aşağı Voden Dolni-Voden  –  Filibe
231.  Aşaklı Borisovo  –  Yanbolu
232.  Aşarı Köy Desetkari  –  Kırcali
233.  Aşık Ova Pevets  –  Eski Cuma
234.  Aşık Sinekli Sveti Kirilovo (Kirilovo)  –  Eski Zağra
235.  Aşıklar Lübliçevo  –  Eski Cuma
236.  Aşıklar Pesnopoy Eğri Dere(Ardino)  –  Kırcali
237.  Aşıklar Pevtsite  –  Filibe
238.  Aşıklar Rani List  –  Kırcali
239.  Aşıklar Samuil  –  Razgrad
240.  Aşıklı Gorno Graişte (Kınçevo) Kızanlık  –  Eski Zağra
241.  Aşlıca Prisad  –  Hacı Oğlu Pazarcık
242.  At Alan Konçe  –  Kırcali
243.  At Koru Savoski  –  Köstendil
244.  At Köy Konevo  –  Razgrad
245.  Atanas Köy Atanasova  –  Burgaz
246.  Atlar Jrebçevo  –  İslimiye
247.  Atlar Sıedinenie  –  Eski Cuma
248.  Atlı Drajevo  –  Yanbolu
249.  Atlı Oğlu Konovo  –  İslimiye
250.  Atmacalar Sokolino  –  Kırcali
251.  Avanlar Gerlova  –  Razgrad
252.  Avcı Doğancı Lovets  –  Eski Zağra
253.  Avdalar Lovets  –  Eski Cuma
254.  Avdalar Zayçari  –  İslimiye
255.  Avlan Dere  –  Hasköy
256.  Avlan Köy Stara Reçka  –  Eski Cuma
257.  Avlu Köy Jivkovo İhtiman  –  Sofya
258.  Avrat Alan Koprivtitsa  –  Sofya
259.  Ay Demir  –  Silistre
260.  Ay Doğdu İskra  –  Silistre
261.  Ay Doğdu İzgrev  –  Şumnu
262.  Ay Doğdu Zvezdel  –  Silistre
263.  Ay Durmuş Zornitsa  –  Hasköy
264.  Ay Kulak Meçe Uho  –  Kırcali
265.  Ay Orman Polyana  –  Hacı Oğlu Pazarcık
266.  Ayazlar Svetlen  –  Eski Cuma
267.  Ayazma Voditsi  –  Varna
268.  Aydın Bey Svetlik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
269.  Aydın Köy Aydinovo  –  Filibe
270.  Aydın Köy Meçovo  –  Eski Cuma
271.  Aydın Ova İsperihovo  –  Tatar Pazarcık
272.  Aydınlar Svetlina  –  Hasköy
273.  Aydınlı Zora  –  Eski Zağra
274.  Aydos Aytos  –  Burgaz
275.  Aygır Dere Jrebevo  –  Paşmaklı
276.  Aygır Köy Piştigovo  –  Tatar Pazarcık
277.  Ayı Orman Stefanovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
278.  Ayıcı Oğlu  –
279.  Ayladın(Alaeddin) Bistra  –  Eski Cuma
280.  Ayran Mitenitsa  –  Filibe
281.  Ayran Orizari  –  Filibe
282.  Ayran(Ayran Köy) Mleçen  –  Varna
283.  Ayva Altı Pod Ayva  –  Razgrad
284.  Ayvacık Dere Köy Dülevo  –  Burgaz
285.  Ayvacık Dülevo Otluk Köy  –  Tatar Pazarcık
286.  Ayvacık Dülina  –  Varna
287.  Ayvacık Dülitsa  –  Kırcali
288.  Ayvacık Koyuntepe  –  Filibe
289.  Ayvacık Pançevo  –  Kırcali
290.  Ayvacık Zvezda  –  Burgaz
291.  Ayvalık Blagun  –  Kırcali
292.  Ayvat Köy Malık Zvenimir  –  Silistre
293.  Ayvaz Baba  –
294.  Azap Köy Veselinovo  –  Yanbolu
295.  Azaplar Polkovnik Dyakovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
296.  Azaplar Skrivina  –  Kırcali
297.  Azaplı Karanovo  –  Burgaz
298.  Aziziye Teliş  –  Plevne
299.  Azmak Ludza  –  Burgaz
300.  Azmanlar Azmanite  –  Gabrova
301.  Baba Mahalle Baştino  –  Eski Zağra
302.  Baba Nedelkovo  –  Pernik
303.  Babadağ Dobruca  –  Hacı Oğlu Pazarcık
304.  Babalar Baştinovo  –  Kırcali
305.  Babalar-Yeni Mahalle Tatkovo  –  Kırcali
306.  Babası Oturdu Eğri Dere(Ardino)  –  Kırcali
307.  Bacalar Bedrovo  –  Kırcali
308.  Badarlı Vinitsa  –  Filibe
309.  Bağ Tarla Lozovo  –  Burgaz
310.  Bağlar (Ballar) Lozenets  –  Burgaz
311.  Bahadırlar Padrino  –  Eski Cuma
312.  Bahar (Baylar) Kolobir  –  Silistre
313.  Bahar Köy Polkovnik-Taslakov  –  Silistre
314.  Baharlar Bahasko  –  Kırcali
315.  Bahaslı Dunavitsi  –  Eski Zağra
316.  Bahçalar Gradinka  –  Eski Cuma
317.  Bahşişler-Bahşışlar Drinovo Pop Köy(Popovo)  –  Eski Cuma
318.  Bakacık Medevtsi  –  Kırcali
319.  Bakılır Bakalite  –  Kırcali
320.  Bakiler Doborsko  –  Kırcali
321.  Bal Pınar Yenice Veya Yenice Bal Pınar Medoveve  –  Razgrad
322.  Balâ Burgaz Gorna Kula  –  Kırcali
323.  Balaban Mahalle Vetrintsi  –  Tırnova
324.  Balaban Yagodina  –  Paşmaklı
325.  Balabanlar Razdeltsi  –  Eski Cuma
326.  Balabanlar Zlatoklas  –  Silistre
327.  Balabanlar-Balabanlı Balabanovo  –  Kırcali
328.  Balabanlı Edrovo  –  Eski Zağra
329.  Balabanlı Gorazd  –  Rusçuk
330.  Balabanlı Velikan  –  Hasköy
331.  Balca Medovitsa  –  Kırcali
332.  Balcı Bük Meden Buk  –  Kırcali
333.  Balcı Köy Medova  –  Burgaz
334.  Balcı Omur Medovina  –  Eski Cuma
335.  Balcı-Bölük  –  Kırcali
336.  Balcılar Medovo  –  Eski Zağra
337.  Balçık Balçık  –  Hacı Oğlu Pazarcık
338.  Baldır Köy (Bıldır) Tutrakanrsi  –  Varna
339.  Balık Dere Ribnitsa  –  Paşmaklı
340.  Balık Ribino  –  Kırcali
341.  Balıklı Dere(Balaklı Riben Dol  –  Paşmaklı
342.  Balıklı Ruda  –  Eski Zağra
343.  Bali Efendi Knyajevo  –  Sofya
344.  Ballı Pınar Meden Kladenets  –  Yanbolu
345.  Ballıca Stojer  –  Hacı Oğlu Pazarcık
346.  Ballıcalık Milino(Keremedin) Osman Pazar  –  Eski Cuma
347.  Balpınar/Bal Bunlar Kubrat  –  Razgrad
348.  Balpınar-İlçesi Kubratska Okoliya  –  Razgrad
349.  Baltacı Yeni Köy Bradvari  –  Silistre
350.  Baltacılar Sekirovo  –  Filibe
351.  Balvan  –  Tırnova
352.  Baraklar Baratsi  –  Kırcali
353.  Baraklar Efreyter Bakalovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
354.  Baraklı Orizare  –  Burgaz
355.  Baraklı Pryaporets  –  Eski Zağra
356.  Bardakçı Bırduçe  –  Tatar Pazarcık
357.  Barık Zavet  –  Burgaz
358.  Barma Borma  –
359.  Basarb Ova  –  Rusçuk
360.  Baş Hasırcık Presentsi  –  Eski Cuma
361.  Baş Köy Jeravna  –  İslimiye
362.  Baş Ören Strainsko  –  Kırcali
363.  Baş Pınar Polkovnik Sveştaraovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
364.  Baş Saçlı Sadovitsa  –  Kırcali
365.  Baş Viran Yavorovo  –  Kırcali
366.  Başalı Pırvents  –  Yanbolu
367.  Başatlı Jrebino  –  Yanbolu
368.  Başı Kır Glavinitsa  –  Tatar Pazarcık
369.  Başlar Pırvan  –  Eski Cuma
370.  Bata Kanlı Konstantinovets  –  Eski Zağra
371.  Batacık Bata Ah Yolu  –  Burgaz
372.  Batak  –  Tatar Pazarcık
373.  Batak Ziştovi  –  Tırnova
374.  Batanlar Temelkovo  –  Pernik
375.  Batkun  –  Tatar Pazarcık
376.  Bay Kocalar Baykovo  –  Şumnu
377.  Baya Köy Dolno Ezerovo  –  Burgaz
378.  Bayaç Köy Bayaç Evo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
379.  Bayasıllı Dunavtsi  –  Eski Zağra
380.  Bayhanlı  –  Sofya
381.  Bayır Mahalle Çukata  –  Tırnova
382.  Bayır Mahalle Strımna  –  Tırnova
383.  Bayır Yeni Mhalle Ritlina  –  Burgaz
384.  Baykal Beşli Boril  –  Plevne
385.  Bayraktar Mahalle Aleksandrovo  –  Kutlu Viçe
386.  Bayraktar Mahalle Pryaporets  –  Kırcali
387.  Bayram Alan Dobra Polyana  –  Burgaz
388.  Bayram Dere Prilep  –  Burgaz
389.  Bayram Köy Austa  –  Kırcali
390.  Bayram Pınar Feldfeber Dyankovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
391.  Bayramlı Köy Velik Dençe  –  Eski Cuma
392.  Bederli Stefan Stambolovo  –  Tırnova
393.  Bek Aşlı – İvaylov Grad ortaköy  –  Kırcali
394.  Bekçi Polyatsite  –  Varna
395.  Bekir Ağa Mahallesi Bosilek  –  Kırcali
396.  Bektaşlar (Beştaşlar Bektaşi)  –  Kırcali
397.  Bel Gratçık Belo Gradçik  –  Vidin
398.  Belegler Gerlova  –  Razgrad
399.  Belene  –  Şumnu
400.  Belenli Rıjenovo  –  Hasköy
401.  Benli Köy Kruşolak  –  Eski Cuma
402.  Beş Kuyucuk Peti Kladenetsi Ziştovi  –  Tırnova
403.  Beş Pınar Pet Kladenetsi  –  Rusçuk
404.  Beş Tepe Pet Mogili Yenipazar  –  Şumnu
405.  Beş Tepe Pet Mogoli Yeni Zağra  –  İslimiye
406.  Beşli Boril Rah Ova  –  Vraça
407.  Bey Alan Knyajeva Polyana  –  Razgrad
408.  Bey Köy Bolyarino  –  Filibe
409.  Bey Köy Golemantsi  –  Hasköy
410.  Bey Köy Karavelovo Kızılağaç  –  Yanbolu
411.  Bey Mahalle Gospodarevo Karapınar  –  Burgaz
412.  Bey Ova Karlovo Karlı Ova  –  filibe
413.  Bey Pınar Bolyarski -İzvor  –  Hasköy
414.  Bey Pınar Sredişte  –  Eski Zağra
415.  Bey Vırbovka Vırbovka Yukarı Rah Ova  –  Tırnova
416.  Beyci Oğlu Bolyartsi  –  Varna
417.  Beygirli (Bekirli) Konevo  –  Şumnu
418.  Beyler Çiftlik Simeonovo  –  Sofya
419.  Beyli Mlada-Gvardiya  –  Varna
420.  Bezirgan (Bazirgan) Miletiç  –  Filibe
421.  Bezirgan Köy Kuptsite  –  Kırcali
422.  Bezirgân-Köy Tıpçileştovo  –  Eski Cuma
423.  Bıyıklı Bortsi  –  Şumnu
424.  Bızın  –  Rusçuk
425.  Biçerli Golyamo-Dryanovo  –  Eski Zağra
426.  Bilek Ahmet Mahalle (Bilek Mahalle) Kitka  –  Burgaz
427.  Bitlice Staro-Selets  –  İslimiye
428.  Boğalı Bikovo  –  İslimiye
429.  Boğaz  –  Şumnu
430.  Boğaz Dere Starplanina  –  Burgaz
431.  Boğaz Kesen Presyan  –  Eski Cuma
432.  Boğaz Kesen Proseçen  –  Varna
433.  Boğaz Prolom  –  Filibe
434.  Boğaz-Kesen Presyak ???? ??????  –  Eski Cuma
435.  Boğdanlı Snop  –  Hacı Oğlu Pazarcık
436.  Bohçalar Kaolinovo  –  Şumnu
437.  Bokluca Radoynovo  –  Burgaz
438.  Bolluksu Draganovetsi  –  Eski Cuma
439.  Borazan Trebaç  –  Razgrad
440.  Bosna  –
441.  Bostan Mahalle Bostanie  –  Vidin
442.  Bostan Osmanpazarı  –  Eski Cuma
443.  Bostancılar Bostantsi  –  Kırcali
444.  Boyacı Köy Bagra  –  Kırcali
445.  Boyacık  –  Yanbolu
446.  Boyacılar Bagryanka  –  Kırcali
447.  Boyacılar Peevsko  –  Kırcali
448.  Boyacılar Zvinitsa  –  Burgaz
449.  Boyalar Vişna  –  Burgaz
450.  Boz Ağaç Bryastovo  –  İslimiye
451.  Boz Alan Orlino  –  Tatar Pazarcık
452.  Boz Doğancı Grudevo  –  Eski Zağra
453.  Boz Kırı Pişurka  –  Kutlu Viçe
454.  Boz Yurt Jinitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
455.  Bölücek Razdelna  –  Eski Zağra
456.  Buğdaylı Beloklas  –  Hacı Oğlu Pazarcık
457.  Buğdaylı Çamurlu Jjiten  –  Hacı Oğlu Pazarcık
458.  Buhlar Buhovtsi  –  Eski Cuma
459.  Bukak  –  Eski Cuma
460.  Bulanık Mitnitsa  –  Şumnu
461.  Bulgar Kosu – Tutrakan  –  Silistre
462.  Bulutlar Mıglene  –  Kırcali
463.  Bunaklı Kirilovo  –  Hasköy
464.  Burgas  –  Burgaz
465.  Burgucu Gorno Aleksandrovo  –  İslimiye
466.  Burgucu Köy Polyana Elhovo  –  Yanbolu
467.  Burhanlar Edinakoztsi  –  Varna
468.  Burhanlar Radan Voyvoda  –  Şumnu
469.  Bursacık Brusino  –  Kırcali
470.  Buruncuk Prosenik  –  Burgaz
471.  Burunlu Peyçinovo  –  Rusçuk
472.  Burunsuz Malko-Borisovo  –  Eski Zağra
473.  Busmanlar – Novo Selo  –  Sofya
474.  Butan Veliko  –  Tırnova
475.  Bükünceli (Bükürceli) Tserkovski  –  Burgaz
476.  Büyük Boğdan Golem  –  Razgrad
477.  Büyük Boyalık (Şarköy) Şarkovo Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
478.  Büyük Çamurlu Golyama-Smolnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
479.  Büyük Derbent Golem-Dervent Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
480.  Büyük Dere Boruştitşa  –  Eski Zağra
481.  Büyük Dere Golyama Bara  –  Kırcali
482.  Büyük Dere Kadınçe Erceli  –
483.  Büyük Dere Plovdivtsi  –  Paşmaklı
484.  Büyük Erceli Dobrovolets  –  Kırcali
485.  Büyük Hediyatlar Pod-Gorets  –  Burgaz
486.  Büyük İp Dere Dragonovo  –  Kırcali
487.  Büyük Kokarca Golem Porovets  –  Razgrad
488.  Büyük Koru Köy Golyama Konare  –  Filibe
489.  Büyük Köy Golemo Selo Stante Dimitrov  –  Köstendil
490.  Büyük Oba Golemo Selo Kızanlık  –  Eski Zağra
491.  Büyük Örencik Krepost  –  Hasköy
492.  Büyük Pınar Bistrets Karapınar(Gruovo)  –  Burgaz
493.  Büyük Tekkeler Golyama-Smolnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
494.  Büyük Yalılar Rusalya  –  Tırnova
495.  Büyük Yeni Köy Golemo Novo Pop Köy  –  Eski Cuma
496.  Büyüklü (Bıyıklı) Vinarsko  –  Burgaz
497.  Cabirler Planinets  –  Kırcali
498.  Cadı Göl Lübenovo  –  Eski Zağra
499.  Cafer Fakı Zahari Stoyanovo   –  Hacı Oğlu Pazarcık
500.  Cafer Solnik  –  Varna
501.  Caferçe Elena Harmanlı  –  Hasköy
502.  Caferler Sevar Bal Pınar (Kubrat)  –  Razgrad
503.  Caferli Kiçevo  –  Varna
504.  Caferli Otlukköy  –  Tatar Pazarcık
505.  Caferli Savin  –  Razgrad
506.  Caferli Üç Orman Trigortsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
507.  Cambazlar Kaloyanets  –  Eski Zağra
508.  Cami Cedit Atik Srınsko  –  Kırcali
509.  Cami Mahalle  –  Silistre
510.  Can Başlı Duşinkovo  –  Kırcali
511.  Can Kardaş Bratovo  –  Burgaz
512.  Canarlar  –  Kırcali
513.  Cebel (Şeyh-Cuma) Şeyh Cumaya  –  Kırcali
514.  Cebel Ayvalı Gorsko Dülevo  –  Kırcali
515.  Cebil Oğulları Gledka Mestanlı(Momcilgrad)  –  Kırcali
516.  Cebiller Planinets  –  Kırcali
517.  Celep Köprü Mostino  –  Burgaz
518.  Celepler Celepeko  –  Kırcali
519.  Celil Oğulları Dihanovtsi  –  Kırcali
520.  Celiller Pravdo Lüb  –  Kırcali
521.  Cembek Mahalle Nikolaevo  –  Kutlu Viçe
522.  Cemeren Gabır  –  Burgaz
523.  Cerman  –  Köstendil
524.  Cevizli Kalfa Miladinovtsi  –  Eski Cuma
525.  Cevizli Oreşak  –  Varna
526.  Cızlar Köyü Dobrina  –  Varna
527.  Cin Koca Cinot  –  Yanbolu
528.  Cin Ovo Cinovo  –  İslimiye
529.  Civel Nikola Kozlevo Yenipazar(Novi Pazar)  –  Şumnu
530.  Civirli Dragovo  –  Burgaz
531.  Cizdar Köy Dobrina  –  Varna
532.  Cizdar Köy Pripek  –  Varna
533.  Corno Jernov  –  Plevne
534.  Cuma Köy Sboreno /  Cumaya Köy Sborino  –  Kırcali
535.  Cumalı Haci Morinovo Karin Abat  –  Burgaz
536.  Cumalı Jitosuyat  –  Burgaz
537.  Cumalı Sborişte  –  İslimiye
538.  Cumaya Köy Sborsko  –  Burgaz
539.  Cumaya Sbor  –  Tatar Pazarcık
540.  Curanlı Kalitinovo  –  Eski Zağra
541.  Çadırlı Sennik Gabrova  –  Selvi
542.  Çakal Köy Çakallarovo  –  Kırcali
543.  Çakallar Çalatsi  –  Kırcali
544.  Çakallar Donkino (Çakalite)  –  Gabrova
545.  Çakallar İskra  –  Gabrova
546.  Çakarcı Gradina  –  Filibe
547.  Çakıl Köy Güney Bulgaristan  –
548.  Çakırca Vrançantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
549.  Çakırlar Yasno Pole  –  Filibe
550.  Çakmaklar Çakmatsi  –  Kırcali
551.  Çal Cedit Çal  –  Kırcali
552.  Çalgıcı Köy(Çalıcı Köy) Svirçevo Osman Pazarı  –  Eski Cuma
553.  Çalı Kavak Riş Preslav  –  Şumnu
554.  Çalı Köy Stari Çal  –  Kırcali
555.  Çalı Mahalle Dıbravino  –  Varna
556.  Çalıklar Trınitsa  –  Varna
557.  Çam Çiftlik Borovo  –  Yukarı Cuma
558.  Çam Dere Borov Dol  –  İslimiye
559.  Çam Dere Karamanlar Borovsko  –  Kırcali
560.  Çamcağız Borika  –  Sofya
561.  Çamlıca Boroviha  –  Paşmaklı
562.  Çamurlu Çamurna Komunari / Yada Murna  –  Varna
563.  Çamurlu Dinevo  –  Hasköy
564.  Çamurlu Kalino  –  Şumnu
565.  Çamurlu Köy Kalnişte  –  Eski Cuma
566.  Çamurlu Malkar Smolnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
567.  Çamurlu. Şişmanovo  –  Sofya
568.  Çanakçı Dolna Paniçarevo  –  Eski Zağra
569.  Çanakçı Krasen Dol Yeni Pazar  –  Şumnu
570.  Çanakçı Paniçkovo  –  Kırcali
571.  Çanakçı Rozovo (Çanakçi Evo  –  Tatar Pazarcık
572.  Çanakçı Staro Paniçerovo  –  Burgaz
573.  Çanakçı Yagoda  –  Eski Zağra
574.  Çanakçık Manuşevtsi  –  Eski Zağra
575.  Çanakçılar Paniçare  –  Silistre
576.  Çanakçılar Paniçino  –  Eski Cuma
577.  Çangallı(Çandır) Svetulka  –  Kırcali
578.  Çangarlı Zvıniçevo  –  Tatar Pazarcık
579.  Çangır Dere Çepintsi  –  Paşmaklı
580.  Çanlar Zvınets  –  Varna
581.  Çanlı Malko Tırnova  –  Eski Zağra
582.  Çardak Bılgarski Çardak  –  Filibe
583.  Çatak Preseka  –  Köstendil
584.  Çatak Tiça Şumen  –  Şumnu
585.  Çataklar(Çitak) Çitaşko  –  Kırcali
586.  Çatal Dere Razsoha  –  Tırnova
587.  Çatal Tepe Elhovo  –  Eski Zağra
588.  Çatallar Batova  –  Hacı Oğlu Pazarcık
589.  Çatallar Tsar Krum  –  Şumnu
590.  Çatma Levski  –  Varna
591.  Çatmı Bosilkovtsi  –  Rusçuk
592.  Çavaklar Telçarka  –  Kırcali
593.  Çavdar Mahalle Çavdartsa  –  Paşmaklı
594.  Çavdarlık Rıjitsa  –  Burgaz
595.  Çavla Köy Stamovo  –  Eski Zağra
596.  Çavuş Köy – Çavuş Ova Metodievo  –  Şumnu
597.  Çavuş Köy Genaral Kantarcievo  –  Varna
598.  Çavuş Mahalle Sofytsi  –  Silistre
599.  Çavuş Ova Tsenovo  –  Plevne
600.  Çavuş Tepe Stake Dimitrov(Dupnitsa)  –  Köstendil
601.  Çavuşlar(Çavuşlu) Güney Bulgaristan  –
602.  Çayak Çayka  –  Varna
603.  Çayır Çerniçino  –  Kırcali
604.  Çayır Dere  –  Şumnu
605.  Çayır Harman Genaral Kolevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
606.  Çayır Köy, Şeraniçko’ya yakın  –  Razgrad
607.  Çayır Mahalle Hitovo Tolbuhin  –  Hacı Oğlu Pazarcık
608.  Çayır Teodosievo Yukarı Rahova(Gerno Orehovo)  –  Tırnova
609.  Çayırlı Göl Reçnitsa Senokos  –  Kırcali
610.  Çekan Çekanets  –  Köstendil
611.  Çekendin(Çikendin Lilyak  –  Eski Cuma
612.  Çekirdekli Kostilkovo  –  Kırcali
613.  Çelebi Köy Gospodinovo  –  Varna
614.  Çelebi Köy Sini Rid  –  Burgaz
615.  Çeli Köy Yarebiçno  –  Eski Cuma
616.  Çelikler (Çilik Çelik Çilik  –  Kırcali
617.  Çelikli Stomanevo  –  Paşmaklı
618.  Çelikli Stomantsi  –  Kırcali
619.  Çeltikçi Orizovo  –  Eski Zağra
620.  Çenge Asparuhovo  –  Varna
621.  Çengel Div Dedevo  –  Şumnu
622.  Çepelce Planintsa  –  Burgaz
623.  Çepelli Çepelare  –  Filibe
624.  Çepine Çepino  –  Tatar Pazarcık
625.  Çepinli Çepintsi  –  Sofya
626.  Çerçelen Dıbovan  –  Filibe
627.  Çeren  –
628.  Çerençe Çerença  –  Şumnu
629.  Çergenli ,Çerkenli Çerganovo  –  Eski Zağra
630.  Çeri Başlar Voyvodenets  –  Hasköy
631.  Çerkeşli Ferdinandovo  –  İslimiye
632.  Çerkeşli Slavyantsi  –  Burgaz
633.  Çerkez Köy Aleksandrovo  –  Şumnu
634.  Çeşme Mahalle Çeşma  –  Tırnova
635.  Çeşnegir Sadovo Istanimaka(Asenov-Grad)  –  Filibe
636.  Çeşnegir Yeni Mahalle Çeşnegirovo  –  Filibe
637.  Çıfıt Kuyusu Yovkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
638.  Çıkancı  –  Sofya
639.  Çıkarcı Tsarsko-Selo Çırpan  –  Eski Zağra
640.  Çıkrıkçılar Malko-Çerkovna  –  Eski Cuma
641.  Çıkrıkçılar Petrino  –  Eski Cuma
642.  Çımalı Mığlen  –  Burgaz
643.  Çıracı Borovo  –  Eski Zağra
644.  Çırpan Çırpan  –  Eski Zağra
645.  Çırpılı Klimentinovo  –  Filibe
646.  Çıtalı Ploska Mogila  –  Eski Zağra
647.  Çiftlik Dırjaven  –  Eski Zağra
648.  Çiftlik Lovni Dol Gabrova(Sevlievo)  –  Selvi
649.  Çiftlik Mahalle Bilka  –  Burgaz
650.  Çiftlik Radevo  –  İslimiye
651.  Çiftlik Zbor  –  Kırcali
652.  Çilingir Mahalle Klüçevo  –  Kırcali
653.  Çillerçiren Yarebitsa  –  Silistre
654.  Çiren  –  Vraça
655.  Çirik Çirikovo  –  Plevne
656.  Çirmen Çirmen Svilen-grad  –  Hasköy
657.  Çit-Ak Bela-Reka Hacı İlyas(Pırvo May)  –  filibe
658.  Çit-Ak İ Atik Star -Çitak  –  Kırcali
659.  Çit-Ak İ Cedit Nov-Çitak  –  Kırcali
660.  Çit-Ak Tiça Kazan(Kotel)  –  İslimiye
661.  Çit-Ak Vadisi Çitaşko  –  Kırcali
662.  Çit-Aklar Gorno Voyodino  –  Hasköy
663.  Çoba  –  Filibe
664.  Çoban Köy Gorni-Çobanka  –  Tırnova
665.  Çoban Kuyusu Pastir  –  Hacı Oğlu Pazarcık
666.  Çoban Nasuh Zagoriçe  –  Şumnu
667.  Çoban Pastirtsi  –  Paşmaklı
668.  Çobanlar  –  Burgaz
669.  Çoban-Mahalle  –  Şumnu
670.  Çok Oba  –  İslimiye
671.  Çolak-Ova Yavorovo  –  Eski Zağra
672.  Çomakoğlu Çumakovtsi Bela-Slatina  –  Vraça
673.  Çorbacılar Çorbaciysko  –  Kırcali
674.  Çorlu Çorlovo Lom  –  Lofça
675.  Çökek Kitka  –  Varna
676.  Çömlek Köy Botevo  –  Yanbolu
677.  Çubuklu Lulitsa  –  İslimiye
678.  Çufallar Tıkaç  –  Şumnu
679.  Çuha Suşino  –  Şumnu
680.  Çukur Alan Nizka-Polyana  –  İslimiye
681.  Çukur Köy Çukarovo  –  Yanbolu
682.  Çukur Köy Yasenkovo  –  Şumnu
683.  Çukur Köy Zabırdo  –  Paşmaklı
684.  Çukurlu Pesnopoy Karlıova  –  filibe
685.  Çukur-Ova Gabra  –  Sofya
686.  Çukur-Ova Trapişte  –  Razgrad
687.  Çulfa Suşina  –  Şumnu
688.  Çulfalar Tıkaç  –  Şumnu
689.  Çulluk Graf-İgnatievo  –  Filibe
690.  Çunguruz  –  Vidin
691.  Dağ Çiftlik Dobrotino  –  Yukarı Cuma
692.  Dağ Erik Gors-Slivovo Gabrova(Sevlievo)  –  Selvi
693.  Dağ Harman Svobodinovo  –  Kırcali
694.  Dağ Köy Gorsko-Selo  –  Eski Cuma
695.  Dağ Mahalle Balkan  –  Kırcali
696.  Dağ Yeni Lübnen Pop Köy(Popovo)  –  Burgaz
697.  Dağlar-Başı  –  Şumnu
698.  Dalakça Kosturino  –  Şumnu
699.  Dalar Göz Rujitsa Şumen  –  Şumnu
700.  Dalgaç Dılgaç  –  Eski Cuma
701.  Dallıca Çubrika  –  Kırcali
702.  Dam Ada Zagrad  –  Silistre
703.  Damar Göz Jilino  –  Şumnu
704.  Damlalı Ehatlar Dolno-Staveykovtsi  –  Varna
705.  Damlalı Orta Sredno-Salveykovtsi  –  Varna
706.  Dana Göz Yunets  –  Varna
707.  Danişmentli  –  Sofya
708.  Dar Köy Nadarovo  –  Eski Cuma
709.  Dar Yeni Lübnen  –  Eski Cuma
710.  Darı Dere Zlato-Grad  –  Paşmaklı
711.  Datlar  –  Hasköy
712.  Davulcular Gusla  –  Şumnu
713.  Davulcular Padina  –  Silistre
714.  Davut-Beyli Zlatinitsa  –  Yanbolu
715.  Davutlar Davitovo  –  Eski Cuma
716.  Davutlar Davitovo  –  Silistre
717.  Davutlu Kableşkovo Ah Yolu  –  Burgaz
718.  Davut-Ova Davitkovo  –  Kırcali
719.  Daydır  –
720.  Dede Bal Dedintsi  –  Tırnova
721.  Dede Köy Dobri-Dol  –  Varna
722.  Dede Köy Dyadovo  –  İslimiye
723.  Dede Köy Dyadovsko  –  Kırcali
724.  Dede Mahalle Dedina  –  Tırnova
725.  Dedeler Dedets  –  Kırcali
726.  Dedeler Dyadovitsi  –  Kırcali
727.  Değirmen Dere Gavrailovo  –  İslimiye
728.  Değirmen Dere Jerka  –  Kırcali
729.  Değirmen Dere Melnitsa  –  Yanbolu
730.  Değirmen Dere Pırvenets  –  Filibe
731.  Değirmen Köy Vodeniçare  –  Yanbolu
732.  Değirmen Mahalle Vodeniçare  –  Yanbolu
733.  Değirmen Viran Podrumçe  –  Eski Zağra
734.  Değirmenciler Vodeniçarsko  –  Kırcali
735.  Değnekler Miladinovtsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
736.  Deli Binleri Yazdaç  –  Eski Zağra
737.  Deli Gözler Gâvuroğlu(Sevdalım) Sevdalima  –  Kırcali
738.  Deli Hüseyin Mahalle Golyama-Delçevo  –  Varna
739.  Deli Ormanlar Vladimirovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
740.  Deli Sülü Dragomirovo  –  Tırnova
741.  Deli Yusuf Kuyusu Loznitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
742.  Deli Yusuflar Krasnogor  –  Silistre
743.  Deli-Ahat Kovil  –  Kırcali
744.  Deliciler Bojak  –  Kırcali
745.  Delne Bey Köy Semtemvriytsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
746.  Delveler Devino  –  Kırcali
747.  Demirci Köy Jelyazno  –  Filibe
748.  Demirci Köy Lilkovo  –  Filibe
749.  Demirci Köy Strahilitsa  –  Şumnu
750.  Demirciler Jelazaritsi Osmanpazarı(Omurtag)  –  Eski Cuma
751.  Demirciler Jelezari  –  Kırcali
752.  Demirciler Jelezkovets  –  Razgrad
753.  Demirciler Kovaçevets  –  Eski Cuma
754.  Demirciler Kovaçevitsa Nevrokop (Gotse-Delcev)  –  Yukarı Cuma
755.  Demirciler Kovaçevtsi  –  Pernik
756.  Demirciler Kovoçevo  –  Tatar Pazarcık
757.  Demirciler Kovoçitsa Lom  –  Kutlu Viçe
758.  Demirciler Moravitsa  –  Eski Cuma
759.  Demirciler Novo-Jelezari  –  Filibe
760.  Demirciler Staro-Jelezari  –  Filibe
761.  Demircili Kamen  –  İslimiye
762.  Demirdeş Jelyazovo  –  Burgaz
763.  Demir-Dişli Nayden-Gerovo  –  Filibe
764.  Demir-Hanlı Jelez  –  Şumnu
765.  Demir-hisar  –  Filibe
766.  Demir-Kapı Jelezni-Vrata  –  İslimiye
767.  Demir-Köy Jelezartsi  –  Tırnova
768.  Demir-Köy Perunika  –  Kırcali
769.  Demirler Jelezino  –  Kırcali
770.  Deniz-Koyluç Moryantsi  –  Kırcali
771.  Deniz-Köy Koşuta  –  Varna
772.  Denizler Krasino  –  Kırcali
773.  Denizler Morsko  –  Burgaz
774.  Denizler Varnentsi  –  Silistre
775.  Derbent (Yeni Mahalle) Debır  –  Filibe
776.  Derbent İzvorsko  –  Varna
777.  Derbent Prolaz  –  Eski Cuma
778.  Derbent Zmeyovo  –  Eski Zağra
779.  Derbent-Dere Prohod  –  Burgaz
780.  Dere Dolets  –  Eski Cuma
781.  Dere-Başı Sladko-Dum  –  Kırcali
782.  Derecik-Köy Debrıştitsa  –  Tatar Pazarcık
783.  Dere-Harman Dolno-Virşilo  –  Tatar Pazarcık
784.  Dere-Köy  –  Hasköy
785.  Dere-Köy Beli-Dol  –  Kırcali
786.  Dere-Köy Canka  –  Kırcali
787.  Dere-Köy Golyamo-Dolyane  –  Eski Cuma
788.  Dere-Köy Konstantinovo  –  Varna
789.  Dere-Köy Kos  –  Kırcali
790.  Dere-Köy Kostena-Reka  –  Şumnu
791.  Dere-Köy Malko-Dolyane  –  Eski Cuma
792.  Dere-Köy Petrov-Dol  –  Varna
793.  Dere-Köy Poroyna  –  Filibe
794.  Dere-Köy Potoçe  –  Kırcali
795.  Dere-Köy Reçitsa  –  Burgaz
796.  Dere-Köy Struyno  –  Şumnu
797.  Dere-Köy Voden  –  Yanbolu
798.  Dereli Bogdan  –  Filibe
799.  Dereli Gorna-Rozitsa Gabrova(Sevlievo)  –  Selvi
800.  Dere-Mahalle Dolets  –  Silistre
801.  Dere-Mahalle Dolna-Krepost  –  Kırcali
802.  Dere-Mahalle Malık-Voden  –  Yanbolu
803.  Dere-Müsellim Lozenitsa  –  Yukarı Cuma
804.  Dericiler Kojari  –  Paşmaklı
805.  Dermanlar Dermantsi Lukovit  –  Lofça
806.  Derviş İzgrev  –  Plevne
807.  Derviş-Mahalle Krumovo  –  Kutlu Viçe
808.  Derviş-Müslim Deteline  –  Varna
809.  Derviş-Tepe Dervişka-Mogila  –  Hasköy
810.  Desteci (Testeci) Jitnitsa  –  Varna
811.  Desteci-Köy Jitnitsa  –  Tırnova
812.  Deveci-Köy Dobrin  –  Hacı Oğlu Pazarcık
813.  Deve-Dere Kamilski-Dol  –  Kırcali
814.  Devene  –  Vraça
815.  Devne Devnya Piri-Adi(Provadiya)  –  Varna
816.  Devren Zmeyovo  –  Eski Zağra
817.  Dıngırlar Dıngovo  –  Kırcali
818.  Dırabollar Ravna-Selo  –  Eski Cuma
819.  Dikence-Tikence Graniçar  –  Burgaz
820.  Dikenlik (Tekenlik) Trınak  –  Burgaz
821.  Dikili-Cafer Golyam Devesi  –  Kırcali
822.  Dikili-Haluren Devesilitsa  –  Kırcali
823.  Dikili-Kayınlık Devesilovo  –  Kırcali
824.  Dikili-Kayrak Malık Devesil  –  Kırcali
825.  Dikili-Taş Pobit Kamık  –  Razgrad
826.  Dikili-Taşlar Stılpişte,Meçka  –  Rusçuk
827.  Diksan-Mahalle Orlyane  –  Lofça
828.  Dilciler Gradets Yeni Zağra  –  İslimiye
829.  Dinekli Lozen Mustafa Paşa  –  Hasköy
830.  Dink-Mahalle Dink  –  Filibe
831.  Dipsiz-Göl Ezerovo Borisov-Grad  –  Filibe
832.  Dipsiz-Höyük Dibsizka-Mogila Yeni Zağra  –  İslimiye
833.  Diren-Ova Dryanovo  –  Gabrova
834.  Diren-Ufça Drenovets  –  Vidin
835.  Diş Budak (Duş Tubak) Yasenovets  –  Razgrad
836.  Diş-Budak Osenovo  –  Varna
837.  Diş-Budak Polkovnik-Savovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
838.  Dobrucalar Dobrotitsa  –  Eski Cuma
839.  Doğan Yuvası Sokolovo Tolbuhin  –  Hacı Oğlu Pazarcık
840.  Doğanca (doğancı)  –  Sofya
841.  Doğanca (Doğancı) Sokolitsa  –  Filibe
842.  Doğanca Çalıkovi  –  Filibe
843.  Doğanca Sokolovo  –  Burgaz
844.  Doğancı Duvanli  –  Filibe
845.  Doğancıklı Benkovski  –  Eski Zağra
846.  Doğancı-Köy Sokolentsi  –  Kırcali
847.  Doğancıl Osen  –  Eski Zağra
848.  Doğancılar  –  Sofya
849.  Doğancılar Paisevo  –  Silistre
850.  Doğancılar Sokolartsi Bela-Slatina  –  İslimiye
851.  Doğancılar Sokolyane  –  Kırcali
852.  Doğancı-Mahmut  –  Sofya
853.  Doğan-Kaya Sokolets  –  Burgaz
854.  Doğanlar Yastrebinp  –  Eski Cuma
855.  Doğanlı Duvanli  –
856.  Doğan-Ova – Yeni Köy(Novo-Selo)  –  Sofya
857.  Doğan-Ova Malko Konere  –  Tatar Pazarcık
858.  Doğrular Pravda  –  Silistre
859.  Doğuca Zornitsa  –  Varna
860.  Dokuz-Ek Devetintsi  –  Burgaz
861.  Dolaplar Dolapite  –  Rusçuk
862.  Dolaştır Zagrejden  –  Paşmaklı
863.  Domuzluk  –  Şumnu
864.  Domuz-Orman Mirolübovo  –  Burgaz
865.  Dongurlar Zornitsa  –  Kırcali
866.  Doruklu Praventsi  –  Şumnu
867.  Doruklu Provdino  –  Yanbolu
868.  Dorutlar Stan  –  Silistre
869.  Dorutlu Pravişte  –  Filibe
870.  Dospat Smolyan Devin  –  Paşmaklı
871.  Doymuşlar Osetenovo  –  Eski Zağra
872.  Doymuşlar Sitovo  –  Silistre
873.  Doyranlar Doyrentsi  –  Kırcali
874.  Doyranlar Doyrentsi  –  Lofça
875.  Doyranlar Doyrentsi  –  Şumnu
876.  Doyuranlar Doyrensko  –  Kırcali
877.  Dökmen Leyarovo  –  Yanbolu
878.  Dörmete Lipets  –  Paşmaklı
879.  Dumanlı Tseretelovo  –  Filibe
880.  Dupniçe Dupnitsa,marekstanke-Dimitrov  –  Köstendil
881.  Dura-Beyler Sinçets  –  Kırcali
882.  Dura-Bolu Ravno-Selo  –  Eski Cuma
883.  Duraç – Razgrad/Kemaller(İsperih  –  Razgrad
884.  Durağan Drugan  –  Sofya
885.  Durak-Köy Boyan-Botove  –  Hasköy
886.  Durak-Kulak Blatnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
887.  Duraklar Genaral Tsonkovo  –  Silistre
888.  Duraklar Stanets  –  Eski Cuma
889.  Dur-Ali Stoykovo  –  Hasköy
890.  Duran Ludo-Gortsi  –  Razgrad
891.  Duran-Köy Stoynovo  –  Eski Cuma
892.  Duranlar Belgun  –  Hacı Oğlu Pazarcık
893.  Duranlar Çekantsi  –  Eski Cuma
894.  Durarca-Köy(Duracak) Stanyantsi  –  Şumnu
895.  Durat-Yeni-Mahalle Stoevo  –  Filibe
896.  Durbalı-Köy Tsarevets  –  Kırcali
897.  Dur-Hanlar Sipey  –  Kırcali
898.  Durlar Durovtsi  –  Tırnova
899.  Durmuş Lozevo  –  Şumnu
900.  Dursun-Köy Zdravets  –  Razgrad
901.  Dursunlu-Tursunlu Samoilovo  –  İslimiye
902.  Dutlu Çerniçevo  –  Kırcali
903.  Dutluca-Tekke-Bolu(Tutluca918. Tekke-Bolu) Kaloyanovo  –  İslimiye
904.  Düdükçeli Svirkovo  –  Hasköy
905.  Düğüncüler Svatbare  –  Kırcali
906.  Dülger Kruşa  –  Varna
907.  Dülgerli Dülgeri  –  Burgaz
908.  Dülger-Mahalle Zidari  –  Eski Cuma
909.  Düşük-Dere Vodni Pad  –  Paşmaklı
910.  Düz-Bayır  –  Şumnu
911.  Düzlük  –  Şumnu
912.  Düz-Meşe Ravnovo  –  Tırnova
913.  Edil-Oğullar Edil  –  Kırcali
914.  Edir-Hanlı Çobanka  –  Kırcali
915.  Eğri-Bucak Kıtino  –  Kırcali
916.  Eğri-Dere Ardino  –  Kırcali
917.  Eğri-Dere Kriva-Reka  –  Şumnu
918.  Eğri-Palanga  –
919.  Ekincek Silistra  –  Silistre
920.  Ekincik Posev  –  Hacı Oğlu Pazarcık
921.  Ekizce Benkovski  –  Şumnu
922.  Ekizce Bliznets  –  İslimiye
923.  El-Candıra-İl Candıra Eğri Dere  –  Kırcali
924.  Elciler Jinzifovo  –  Kırcali
925.  Eleç Dobro-Gled  –  Varna
926.  Elekçe Trakiets Haskova  –  Hasköy
927.  Elemenli Sitovo  –  Yanbolu
928.  Elesçe Trakiets  –  Hasköy
929.  Eles-Fakı(İlyas Fakı Dobroplodno  –  Varna
930.  Eli-Bey Pçelarovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
931.  Elif-Köy Novi Pazar Yeni Pazar  –  Şumnu
932.  Eller Stambolovo  –  Hasköy
933.  Ellezler İliyno  –  Eski Cuma
934.  Elma-Çukur Yamino  –  Kırcali
935.  Elma-Dere Yabılkovo  –  Burgaz
936.  Elmalı-Kebir Yabılkovets  –  Kırcali
937.  Elvan-Bey Çiftliği Osmanlı Çiftliği. Güney Bulgaristan  –
938.  Elvasan-Karalar Panayot-Hitovo  –  Eski Cuma
939.  Emberler Kliment  –  Şumnu
940.  Emine Emona  –  Burgaz
941.  Emir Gazi Krakra  –  Varna
942.  Emir Gazi(Murgazlı Yantra Yukarı Rahova (Gorna-Orehovitsa)  –  Tırnova
943.  Emir-Köy Emirsko  –  Burgaz
944.  Emir-Köy Suho-Dol  –  Silistre
945.  Emirler Boil  –  Silistre
946.  Emirler Dobromirtsi  –  Kırcali
947.  Emirler Genaral-Kiselovo  –  Varna
948.  Emirler Geneovo  –  Kırcali
949.  Emirler Kalina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
950.  Emirler Knezovo  –  Kırcali
951.  Emirler Markovo  –  Varna
952.  Emirler Povelya  –  Tırnova
953.  Emirler Şoptsi  –  Kırcali
954.  Emirli Bolyarsko  –  Yanbolu
955.  Emir-Oğlu Çistovo  –  Tırnova
956.  Emir-Oğullar Glavatartsi  –  Kırcali
957.  Emir-Oğullar Vojdovo  –  Kırcali
958.  Enbiya-Sakallı Naum  –  Hacı Oğlu Pazarcık
959.  Enişte Zetovo  –  Eski Zağra
960.  Ercek Ahrensko  –  Kırcali
961.  Erci Gradina  –  Razgrad
962.  Erci Zementsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
963.  Ercil   –  Kırcali
964.  Erden  –  Kutlu Viçe
965.  Er-Doğanlı İzgrev  –  İslimiye
966.  Er-Doğanlı Orlovets  –  Tırnova
967.  Ereğli Eğridere (Ardino)  –  Kırcali
968.  Ereğli Smilets Otluk-Köy (Panagürişte)  –  Tatar Pazarcık
969.  Erekli Şipok  –  Kırcali
970.  Eresiller Snegovo  –  Burgaz
971.  Eres-Ova Vresovo  –  Burgaz
972.  Ereviş Osman Pazarı (Omurtag)  –  Eski Cuma
973.  Erikli İrali  –  Burgaz
974.  Erikli Kukuryak  –  Kırcali
975.  Erikli Slivak  –  Şumnu
976.  Erikli Slivka  –  Paşmaklı
977.  Erkeç Koziçino  –  Burgaz
978.  Er-Köprü Mostovo  –  Filibe
979.  Ermenli Dragaş-Voyvoda  –  Filibe
980.  Esetli Momçilovo  –  Varna
981.  Esirli Blatets  –  İslimiye
982.  Eski-Arnavutlar Staroselets  –  Varna
983.  Eski-Balabanlar Vazovo Hezar Grad  –  Razgrad
984.  Eski-Dere Stara-Reka  –  Filibe
985.  Eski-Derviş Stara-Oryahovo  –  Varna
986.  Eski-İstanbolluk Preslav  –  Şumnu
987.  Eski-Köy Stara – Selo  –  Hasköy
988.  Eski-Köy Stara -Selo  –  Vraça
989.  Eski-Köy Stara –Seltsi  –  Plevne
990.  Eski-Köy Vehtovo  –  Şumnu
991.  Eskiler Vehtino  –  Paşmaklı
992.  Eski-Mahalle Stara -Selişte Hezar Grad  –  Razgrad
993.  Eski-Paslı Lıka  –  Burgaz
994.  Eski-Yeni-Köy Stara –Novo-Selo  –  Filibe
995.  Eski-Zağra Stara-Zagora  –  Eski Zağra
996.  Esmerli Murgovo  –  Kırcali
997.  Esse-Beyli Pçela  –  Yanbolu
998.  Eşekçi Nikolaevo  –  Eski Zağra
999.  Evciler Ravna-Gora  –  Hasköy
1000.  Evciler Sredno-Graişte  –  Eski Zağra
1001.  Evlekler Lyahovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1002.  Evren-Köy Avren  –  Kırcali
1003.  Evrenler Kandilka  –  Kırcali
1004.  Evrenli Jeleznik  –  Burgaz
1005.  Ezedenli Kıklitsa  –  Kırcali
1006.  Ezerce Ezerets Hezar-Grad  –  Razgrad
1007.  Ezi-Bey Paskalevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1008.  Fakı Fakiya  –  Burgaz
1009.  Fakı-Pınar Çubrika  –  Kırcali
1010.  Farfarlar Veslets  –  Kırcali
1011.  Felekler Nebeska  –  Kırcali
1012.  Ferhatlar Delçevo Hezar-Grad  –  Razgrad
1013.  Fethi-Köy Hrabrovo  –  Varna
1014.  Fıçıcılar  –  Şumnu
1015.  Fındacık Şimnatitsa  –  Kırcali
1016.  Fındıcak Leştak  –  Paşmaklı
1017.  Fındıkçık Lyaskovo  –  Kırcali
1018.  Fındıklı (Pındıklı) Tervel  –  Yanbolu
1019.  Fındıklı Leşnikovo  –  Hasköy
1020.  Fındıklı Lyaskovo  –  Burgaz
1021.  Fındıklı Lyaskovo  –  Eski Zağra
1022.  Fındıklı Lyaskovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1023.  Fındıklı Şkorpilovtsi  –  Varna
1024.  Fındıklı(Pındıklı) Vasil-Levski)  –  Silistre
1025.  Fida-Bey Velçovo  –  Tırnova
1026.  Filibe Filipopol Plovdiv  –  Filibe
1027.  Firuzlu Ovçepoltsi  –  Tatar Pazarcık
1028.  Fren-Köy Dıb  –  Kırcali
1029.  Furladan   –  Hacı Oğlu Pazarcık
1030.  Fübeller Elenovo  –  Eski Cuma
1031.  Gacallar(Gacullar) Malinka  –  Gabrova
1032.  Gag-Ova Gagovo  –  Eski Cuma
1033.  Gaipler Kaybilâre-Strança  –  Yanbolu
1034.  Garipçe Krapets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1035.  Gâvur-Dere-Hoca Penkovtsi  –  Kırcali
1036.  Gâvur-Köy Gurkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1037.  Gâvur-Söğütçük Bılgareevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1038.  Gazi-Canlar Kaziçane  –  Sofya
1039.  Gazi-Oğullar Bogorov-Dol  –  Kırcali
1040.  Gebece Belovo  –  Varna
1041.  Gebeş Krivini  –  Varna
1042.  Geçit- Köse Lüti-Brod  –  Vraça
1043.  Gedikler Brayagovets  –  Kırcali
1044.  Gedikli Çelnik  –  Yanbolu
1045.  Gelembe/Gelenbe  –  Sofya
1046.  Gelincik Dimitr-Ganevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1047.  Genç-Ali Mladovo  –  İslimiye
1048.  Geniş Dağ Şiroka Planina Beloratçık  –  Vidin
1049.  Gerdeli Nevestino  –  Burgaz
1050.  Gerdeme- Dere Reçitsa  –  Burgaz
1051.  Gerdeme Hlevovo  –  Hasköy
1052.  Gerdeme Pitovo Yeni Zağra  –  İslimiye
1053.  Gerdeme Yasenovo  –  Burgaz
1054.  Geren Bıbel  –  Eski Cuma
1055.  Gerge-Pınar Rosenovo  –  Burgaz
1056.  Gevrekler Kalimansi  –  Varna
1057.  Geyikçiler Rogaçevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1058.  Gigen Mahalle Gigenska Mahla  –  Plevne
1059.  Gigen Niğbolu  –  Plevne
1060.  Giren Belozem  –  Filibe
1061.  Giy Orman Prolez  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1062.  Göceci Stan  –  Şumnu
1063.  Göcekler Malino  –  Kırcali
1064.  Göcenler  –  Hasköy
1065.  Göcenler Zaycer  –  Burgaz
1066.  Göç- Beyler Dobriç  –  Yanbolu
1067.  Göç- Beyler Krupişte Hezar-Grad(Razgrad)  –  Razgrad
1068.  Göçiler Durumçe  –  Kırcali
1069.  Göçmenler Bejantsi  –  Kırcali
1070.  Göçürlü Brod  –  Hasköy
1071.  Gök Pala Mihailovo  –  Eski Zağra
1072.  Gökçe-Dölük(Dölök Bdintsi  –  Varna
1073.  Gökçe-Evren Podvis  –  Burgaz
1074.  Gökçe-Pınar Siv-Kladenets  –  Kırcali
1075.  Gökçe-Su Sinya Voda  –  Razgrad
1076.  Göklemez Usoyko  –  Köstendil
1077.  Göklemezler Dere Mahalle Stremovo  –  Kırcali
1078.  Göklemezler Stremtsi  –  Kırcali
1079.  Göksü ile Yenice köyü birleşmiş  –
1080.  Göktepe Zvezdets  –  Burgaz
1081.  Gök-Viran  –  Kırcali
1082.  Gölcük General-Geşevo  –  Kırcali
1083.  Gölcük Lebed  –  Kırcali
1084.  Göl-Çiftlik Blatino  –  Köstendil
1085.  Göle-Köy Zasmyano  –  Varna
1086.  Göl-Kara-Ağaç Brestitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1087.  Göl-Köy Lokvata  –  Tırnova
1088.  Göller İz-Bul  –  Şumnu
1089.  Göl-Pınar Bistrentsi  –  Rusçuk
1090.  Gönüllü Mahalle Lübenova-Mahala Yeni Zağra  –  İslimiye
1091.  Göre Vidno  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1092.  Göreci Ognyanovo  –  Sofya
1093.  Görücü Preslaven  –  Eski Zağra
1094.  Göz-Eken Kozyak-Grad  –  Burgaz
1095.  Gurbet Stranko  –  Hasköy
1096.  Gücenler Zaycar  –  Burgaz
1097.  Güç-Eri Preselka  –  Şumnu
1098.  Güdüller Çerepovo  –  Hasköy
1099.  Güğümlü Krumovo  –  Yanbolu
1100.  Gül Roza  –  Şumnu
1101.  Güller Rozino  –  Kırcali
1102.  Güller Rujitsa Yeni Pazar(Novi-Pazar)  –  Şumnu
1103.  Güller-Köy Alekovo  –  Silistre
1104.  Gül-Pınar Rozov-Kladenets  –  Eski Zağra
1105.  Gülüm  –  Yanbolu
1106.  Gün-Doğdu İzgrev  –  Varna
1107.  Gündüzler Çerna-Voda  –  Eski Cuma
1108.  Gündüzler Dennitsa  –  Yanbolu
1109.  Gündüzler Zornitsa  –  paşmaklı
1110.  Güne-Köy Koprets  –  Eski Cuma
1111.  Gün-Eli Lübenets  –  İslimiye
1112.  Gün-Eli Lübenovo  –  Hasköy
1113.  Gün-Eli Pripek  –  Kırcali
1114.  Gün-Eli-Mahalle Lübenovo-Mahala  –  İslimiye
1115.  Gün-Yalısı Slınçevo  –  Varna
1116.  Gürgen Gaberovo  –  Hasköy
1117.  Gürgencik Popkralevo  –  Silistre
1118.  Gürgen-Köy Gaberovo  –  Burgaz
1119.  Gürgenli Gaber  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1120.  Gürgenli Gabritsa  –  Şumnu
1121.  Gür-İç – Bel-Gradcık  –  Vidin
1122.  Güvece Zvinartsi  –  Razgrad
1123.  Güvençler  –
1124.  Güvençler Gılıbets  –  Hasköy
1125.  Güvendikli Podkrepa  –  Hasköy
1126.  Güvenli Gılıbinka  –  Eski Cuma
1127.  Güveren (Güvüren) Zvezdel  –  Kırcali
1128.  Güzelce-Alan Kamenovo  –  Razgrad
1129.  Güzel-Gani Krasino  –  Kırcali
1130.  Güzel-Hatip Sladko-Dum  –  Kırcali
1131.  Güz-Eli Peşakovo  –  Vidin
1132.  Habip Vladimirovtsi  –  Razgrad
1133.  Habipçe Lübimets  –  Hasköy
1134.  Hacı Ahmetler Pçelartsi  –  Eski Cuma
1135.  Hacı –Ayvalı Daskal –Atanasovo  –  Eski Zağra
1136.  Hacı Balabanlı Dragantsi  –  Burgaz
1137.  Hacı Bayram Hacı-Dimitr  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1138.  Hacı Haciyle  –  Gabrova
1139.  Hacı- Hamza Boevitsa  –  Sofya
1140.  Hacı-Abdul Mahallesi Omur  –  Razgrad
1141.  Hacı-Fakılar Genaral-Dobrevo  –  Razgrad
1142.  Hacı-Hüseyin Mahalle Nadejden  –  Hasköy
1143.  Hacı-İlyas Hacı Eles Borisov-Grad Pırvomay  –  Filibe
1144.  Hacı-Kamber Mahalle Matovtsi  –  Razgrad
1145.  Hacı-Köy Blagovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1146.  Hacı-Köy Blaguntsi  –  Hasköy
1147.  Hacı-Köy Botka  –  Kırcali
1148.  Hacı-Köy Brestovo  –  Kırcali
1149.  Hacı-Köy Bukak  –  Eski Cuma
1150.  Hacı-Köy Slivarka  –  Kırcali
1151.  Hacı-Köy Yerusalimovo  –  Hasköy
1152.  Hacılar Kalugenere  –  Silistre
1153.  Hacılar Vransko  –  Kırcali
1154.  Hacılı Yunatsite  –  Tatar Pazarcık
1155.  Hacı-Mahalle Çegantsi  –  Kırcali
1156.  Hacı-Mahalle Çerkaski  –  Kutlu Viçe
1157.  Hacı-Mahalle Gorno-Haciyska  –  Tırnova
1158.  Hacı-Mahalle Haciysko  –  Kırcali
1159.  Hacı-Mahalle Struya  –  Burgaz
1160.  Hacı-Mehmetler Odılçensko  –  Kırcali
1161.  Hacı-Musa Morava  –  Tırnova
1162.  Hacı-Oğlu Pazarcık  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1163.  Hacı-Oğulları Hacivetsi  –  Kırcali
1164.  Hacı-Sinanlar(Hacı-Hasanlar) Benkovsko  –  Varna
1165.  Hacı-Stamo-Çiftliği –  –  Eski Zağra
1166.  Hacı-Yürük Duşka  –  Kırcali
1167.  Hacı-Yürük Opaka  –  Eski Cuma
1168.  Hain-Boğaz Köyü Hainboazki Prohod  –
1169.  Halil-Hoca-Mahalle Dragovtsi  –  Eski Cuma
1170.  Halit Köy Kruşevo  –  Filibe
1171.  Hallaç Dere Jitnitsa  –  Kırcali
1172.  Hallaçlı Drındar  –  Varna
1173.  Hallaçlı Odrintsi  –  Kırcali
1174.  Halvacı Mayor-Uzunovo  –  Vidin
1175.  Halvacı-Köy Rudina  –  Burgaz
1176.  Halvacılar Halvaciysko Osman Pazar  –  Eski Cuma
1177.  Halvacılar Rudina  –  Burgaz
1178.  Halvacı-Yeni-Köy Tsaasen  –  Eski Cuma
1179.  Hamarat  –  Şumnu
1180.  Hamursuz Rıjena  –  Eski Zağra
1181.  Hamzaç Dıbovets  –  Hasköy
1182.  Hamza-Köy Bankovets  –  Eski Cuma
1183.  Hamzalar Borilovo  –  Eski Zağra
1184.  Hamzalar Dobrinovo  –  Kırcali
1185.  Hamzalar Filaretovo  –  İslimiye
1186.  Hamzalar Hrabrovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1187.  Hamzalar Kruşka  –  Kırcali
1188.  Hamzalar Zelenikovo  –  Filibe
1189.  Hamza-Mahalle Usoyna  –  Tırnova
1190.  Hamza-Ören (Tunca) Bezmer  –  Yanbolu
1191.  Haralı Koriten  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1192.  Harami-Dere Razboyna  –  Burgaz
1193.  Hardallar Golâmâ-Çinka  –  Kırcali
1194.  Hardallı Koriten  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1195.  Harman kuyusu (Süleymanlı) Kardam  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1196.  Harman-Köy Buzov-Grad  –  Eski Zağra
1197.  Harman-Kuyusu Kardam  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1198.  Harmanlı Harmanli  –  Hasköy
1199.  Harmanlık Dıbovnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1200.  Hasan Babalar Baştino  –  Kırcali
1201.  Hasan Beyli İzgrev  –  Yanbolu
1202.  Hasan- Dere Reçani  –  Paşmaklı
1203.  Hasan Köy Asenets  –  Paşmaklı
1204.  Hasan Köy Kadınka  –  Kırcali
1205.  Hasanca Asenovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1206.  Hasan-Fakı Graniçarevo  –  Silistre
1207.  Hasan-Fakı Palaititsa  –  Eski Cuma
1208.  Hasan-Kova Borikovo  –  Paşmaklı
1209.  Hasan-Kova Lovets  –  Şumnu
1210.  Hasan-Köy Tsar-Asen  –  Eski Cuma
1211.  Hasanlar Getsovo  –  Razgrad
1212.  Hasanlar Kiselets  –  Eski Cuma
1213.  Hasanlar Stoyanovtsi  –  Tırnova
1214.  Hasanlar Yasanite  –  Gabrova
1215.  Hasan-Mahalle Golyama-Voda  –  Razgrad
1216.  Hasan-Oğlu Aleksandrovo  –  Yanbolu
1217.  Hasan-Oğulları Dobrintsi  –  Kırcali
1218.  Hasan-Ova Evdokiya  –  Şumnu
1219.  Hasan-Terzi Kroyaç  –  Razgrad
1220.  Hasat Krın  –  Eski Zağra
1221.  Has-Beyli Dobrinovo  –  Burgaz
1222.  Hasçı-Köy Makrio-Pol  –  Eski Cuma
1223.  Hası-Köy Svoboditsa  –  Eski Cuma
1224.  Hasırcık Ştipsko  –  Varna
1225.  Hasır-Köy Ribarsko  –  Tırnova
1226.  Hasır-Kuyusu Rogoina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1227.  Hasırlı Rogozinovo  –  Hasköy
1228.  Hasırlık Ograjden  –  Hasköy
1229.  Hasırlık Riltsi   –  Yukarı Cuma
1230.  Hası-Yurt Tsarino  –  Kırcali
1231.  Has-Keçiciler Dolno-Kozarevo  –  Eski Cuma
1232.  Has-Kestane Gorno-Novkovo  –  Eski Cuma
1233.  Has-Köy Dobrotitsa  –  Silistre
1234.  Has-Köy Haskovo Haskovo  –  Hasköy
1235.  Has-Köy Krın  –  Eski Zağra
1236.  Has-Köy Sladun Cimri Mustafa Paşa  –  Hasköy
1237.  Haşlıca-Köy Prisad  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1238.  Hatipler  –  Razgrad
1239.  Hatipler Pravdolüb  –  Kırcali
1240.  Hatipler Rrazgrad  –  Razgrad
1241.  Hatip-Oğulları Fotinoov  –  Kırcali
1242.  Hatun Katun  –  Sofya
1243.  Havuzlu(Havazlı) Şterna  –  Kırcali
1244.  Haydar Kardam Pop Köy(Popovo)  –  Eski Cuma
1245.  Haydar-Ova Oreşnik  –  Yukarı Cuma
1246.  Hayranlar Gruevo  –  Kırcali
1247.  Hayrat  –  Silistre
1248.  Hayreddin Eredin  –  Tırnova
1249.  Hezar-Grad Razgrad  –  Razgrad
1250.  Hıdır Vladimirovo  –  Yanbolu
1251.  Hıdırca Nikoaevka  –  Varna
1252.  Hıdır-Çelebi Gospodinovo  –  Silistre
1253.  Hıdırlı Krum  –  Hasköy
1254.  Hıdrezli Tırniçene  –  Eski Zağra
1255.  Hırs-Ova Hırsovo  –  Razgrad
1256.  Hırs-Ova Hırsovo Dobruca  –  Silistre
1257.  Hısım Dede Yabılkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1258.  Hısımlar Oreşnitsa  –  Kırcali
1259.  Hısımlar Radoevskoto  –  Lofça
1260.  Hibili Strahilovo Ziştovi(Sviştov)  –  Tırnova
1261.  Himitli İvan-Vazvo Karlı-Ova(Karlovo)  –  Filibe
1262.  Himitli Radetski  –  İslimiye
1263.  Himitli Yasenovo  –  Eski Zağra
1264.  Himmet Paşalar(Hümet-Hömet Paşalar Paşintsi  –  Kırcali
1265.  Himmet-Köy Strinitsa  –  Kırcali
1266.  Hisar Tsarevets Ziştovi(Sviştov)  –  Tırnova
1267.  Hisar Üstü Vişe-Grad  –  Kırcali
1268.  Hisar-Kapı Hisar-Kapiya  –  Filibe
1269.  Hisar-Köseler Momina-Banya Karlıova(Karlovo)  –  Filibe
1270.  Hisarlı  –  Kırcali
1271.  Hisarlık Zagrede  –  Yukarı Cuma
1272.  Hisar-Yaltı Jelyazna-Vrata  –  Kırcali
1273.  Hoca-Köy Hocinovo,Bogdantsa Asenov-Grad  –  Filibe
1274.  Hoca-Köy Hocovtsi  –  Kırcali
1275.  Hoca-Köy Kalugerene  –  Silistre
1276.  Hoca-Köy Kitino  –  Eski Cuma
1277.  Hoca-Köy Kraynovo  –  Yanbolu
1278.  Hoca-Köy Malko-Popovo  –  Hasköy
1279.  Hoca-Köy Nova-Popina  –  Silistre
1280.  Hoca-Köy Pırventsi  –  Kırcali
1281.  Hoca-Köy Popoviç  –  Varna
1282.  Hoca-Köy Slınço-Gled  –  Kırcali
1283.  Hocalar Rusalina  –  Kırcali
1284.  Hocalar Stefanovo  –  Gabrova
1285.  Hocalar(Hocamar) Meden-Rudnik  –  Burgaz
1286.  Hoca-Mahalle Pirinets  –  Eski Cuma
1287.  Hoca-Yeni-Mahalle –  –  Hasköy
1288.  Horozlar Petelevo  –  Kırcali
1289.  Horozlar Petlino/Petlite  –  Kırcali
1290.  Horozlar Rozovo  –  Eski Zağra
1291.  Horozlu Pevets  –  Tatar Pazarcık
1292.  Hoş-Kadem Kotlentsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1293.  Hotan(Fotan) Fotinovo  –  Kırcali
1294.  Hotaşlı (Hoşatlı) Rusalsko  –  Kırcali
1295.  Hotluca (Otluca) Treven  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1296.  Hotul – Osman Pazar  –  Eski Cuma
1297.  Höceki Zahari-Stoyanovo  –  Rusçuk
1298.  Höyük( Ükke)Üğük  –  Şumnu
1299.  Höyüklü (Üyüklü) Darets  –  Kırcali
1300.  Höyüklü(Üyüklü) Todorovo Razgad  –  Razgrad
1301.  Huy-Ven İvanovo Preslav  –  Şumnu
1302.  Hüceki Mogilino Bela  –  Rusçuk
1303.  Hüsemler Diamandovo  –  Kırcali
1304.  Hüseyince Osenets  –  Razgrad
1305.  Hüseyince-Köy Viçovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1306.  Hüseyin-Köy Rumeliya  –  Hasköy
1307.  Hüseyinler Dolnaglavanak  –  Eski Cuma
1308.  Hüseyinler Drago-Mıj  –  Razgrad
1309.  Ilıca Eğridere(Adrino  –  Kırcali
1310.  Islahane  –  Şumnu
1311.  Istralca Stralca  –  Yanbolu
1312.  Işık-Köy Osenovets  –  Şumnu
1313.  Işıklar Lübiçevo  –  Eski Cuma
1314.  Işıklar Rani-List  –  Kırcali
1315.  Işıklar Samuil  –  Razgrad
1316.  Işıklı Kınçevo  –  Eski Zağra
1317.  İbrahimler Abramovo  –  Kırcali
1318.  İbrahimli Kunevo  –  Yanbolu
1319.  İbrahim-Mahalle İbryam Mahla  –  Silistre
1320.  İbrik İbriçevo  –  Tırnova
1321.  İçme Stefan-Karacavo  –  Yanbolu
1322.  İçme-Dere Pivki-Dol  –  İslimiye
1323.  İçmen-Zeamet Zaimçevo  –  Burgaz
1324.  İçme-Vakıf Çeraşa  –  Burgaz
1325.  İde -Bey-Köy Knijovnik  –  Hasköy
1326.  İdris-Kuyusu Momçil  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1327.  İdrisli Lülyakovo  –  Kırcali
1328.  İhtiman  –  Sofya
1329.  İki-Evler Dve-Kışti  –  Eski Cuma
1330.  İkizler Volovarovo  –  Eski Zağra
1331.  İlyasçı İliysko  –  Kırcali
1332.  İmamlar Verko  –  Kırcali
1333.  İmamlar Zvınçe  –  Kırcali
1334.  İman-Oğulları Ednovertsi  –  Kırcali
1335.  İmrahor Doktor-Stambolov  –  Şumnu
1336.  İmren-Köy Dıbova  –  İslimiye
1337.  İmrenler İmrençevo  –  Şumnu
1338.  İnallar Poçevo  –  Kırcali
1339.  İnce-Balkan Novo-Selo  –  İslimiye
1340.  İnce-Bayır  –  Şumnu
1341.  İnce-Hisarlı Okop  –  Yanbolu
1342.  İncekli Stroyno  –  Yanbolu
1343.  İnce-Köy Gorovo  –  Burgaz
1344.  İnce-Köy Temenuga  –  Tırnova
1345.  İnce-Köy Tınkovo  –  Burgaz
1346.  İnce-Köy Tınkovo  –  Hasköy
1347.  İnce-Köy(İnci-Köy) Topoli  –  Varna
1348.  İncili Biser Harmanlı  –  Hasköy
1349.  İne-Bekçi Strajest  –  Razgrad
1350.  İne-Bekçi Strema  –  Filibe
1351.  İnece Tsarev-Brod  –  Şumnu
1352.  İnekçi Kravino  –  Eski Zağra
1353.  İrice Krupen  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1354.  İriler İzvor  –  Filibe
1355.  İsaklar Slınçovets  –  Eski Cuma
1356.  İsaklar(Esnaflar) İvantsi  –  Kırcali
1357.  İsitli Devetak Karin-Abat(Karnobat)  –  Burgaz
1358.  İskenderli Petrovo  –  Eski Zağra
1359.  İslam-Mahalle Knyajeva-Mahala  –  Kutlu Viçe
1360.  İslimiye  –  İslimiye
1361.  İsmail-Fakı San-Stefano  –  Burgaz
1362.  İsmail-Köy Çerno-Mortsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1363.  İsmailler Boynen  –  Kırcali
1364.  İsmail-Pınar Kneja  –  Vraça
1365.  İstanimaka Stanmaka, Asenov-Grad  –  Filibe
1366.  İstirelçe Strelça  –  Tatar Pazarcık
1367.  İşi-Beyli Vaskovo  –  Hasköy
1368.  İz-Beyli İstanimaka  –  Filibe
1369.  İzledi Zlatitsa  –  Sofya
1370.  İzor-Mahmut  –  Burgaz
1371.  İzzeddinli  –  Filibe
1372.  Kaba-Ağaç (Hasırcılar) Rogozari  –  Kırcali
1373.  Kaba-Ağaç Debelyanovo  –  Kırcali
1374.  Kaba-Ağaç Novo-Selo  –  Hasköy
1375.  Kaba-Aplı Stambolovo  –  Sofya
1376.  Kaba-Kulak Uşintsi  –  Razgrad
1377.  Kaba-Sakal Polkovnik-Minkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1378.  Kaba-Sakal Ravnets  –  Burgaz
1379.  Kaba-Viran Zvezden  –  Kırcali
1380.  Kab-Dağı  –  Şumnu
1381.  Kabı-Yük Vırbak  –  Şumnu
1382.  Kabiller Kabile  –  Kırcali
1383.  Kabullar Kıpinovtsi  –  Razgrad
1384.  Kadem-Erler Staro-Myasto  –  Kırcali
1385.  Kademler Bılgaranovo  –  Eski Cuma
1386.  Kadı-Alan Bozveliysko  –  Kırcali
1387.  Kadı-Köy Bozveliysko Pirivadi(Provadı)  –  Varna
1388.  Kadı-Köy Kadievo  –  Filibe
1389.  Kadı-Köy Kapitan-Dimitrovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1390.  Kadı-Köy Kozarevo  –  Yanbolu
1391.  Kadı-Köy Luliçka  –  Kırcali
1392.  Kadı-Köy Malık-Preslavets  –  Silistre
1393.  Kadı-Köy Mıdrino  –  Burgaz
1394.  Kadı-Köy Panayot-Volovo  –  Şumnu
1395.  Kadı-Köy Sıdievo  –  Burgaz
1396.  Kadı-Köy Sıdievo  –  İslimiye
1397.  Kadı-Köy Strajitsa  –  Tırnova
1398.  Kadı-Köy Vedrina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1399.  Kadı-Köy(Kadı Viran) Dolno-Sıdievo  –  Hasköy
1400.  Kadırlar Sredna Sredna-Arda  –  Kırcali
1401.  Kadırşık (Kadir Işık) Streltsi  –  Filibe
1402.  Kadir Fakılı Vezenkovo  –  Burgaz
1403.  Kadir Mescit Zelenikovo  –  Kırcali
1404.  Kalağlar Dolna Levski  –  Tatar Pazarcık
1405.  Kalakoç-Dere  –  Şumnu
1406.  Kalamçılar Kırçovsko  –  Kırcali
1407.  Kalaycı Dere Tvırditsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1408.  Kalaycı Radin-Grad  –  Razgrad
1409.  Kalaycı-Dere İglika  –  Şumnu
1410.  Kalaycılar Kalaycievo  –  Kırcali
1411.  Kalaycılar Prisoyna  –  Eski Cuma
1412.  Kalay-Dere (Kalaylı) Kamenyak  –  Şumnu
1413.  Kalfa Siedinenie  –  Eski Zağra
1414.  Kalfa(Yürük Kalfa) Ovçarovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1415.  Kalfa-Köy (Kalfa-Dere) Telets  –  Razgrad
1416.  Kalfa-Köy Miladinovtsi  –  Yanbolu
1417.  Kalfa-Köy Pomoştnik  –  Eski Zağra
1418.  Kalfalar Minzuhar  –  Kırcali
1419.  Kalgamaç Dobrovan  –  Burgaz
1420.  Kalıkçı Staetsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1421.  Kal-Ova Dyankovo  –  Razgrad
1422.  Kalpazanlar Boriki  –  Gabrova
1423.  Kalu-Fer Kalofer  –  Filibe
1424.  Kalu-Ger Mahalle Kaluger Mahla  –  Kutlu Viçe
1425.  Kamberler Zaritsa  –  Silistre
1426.  Kambur Kamburovo  –  Eski Cuma
1427.  Kamçı-Mahalle Kamçiya(Kamçi-Mahla) Karinabat  –  Burgaz
1428.  Kangırlar Tırnovitsi  –  Kırcali
1429.  Kan-İpe Zebil  –  Silistre
1430.  Kanlı-Köy Kınino  –  Eski Cuma
1431.  Kapaklı Aleksandriya  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1432.  Kapaklı Kilimentovo  –  Varna
1433.  Kapaklı Slatina  –  Silistre
1434.  Kapaklı-Yeni-Köy Rujitsa  –  Yanbolu
1435.  Kapıcı Kapuci  –  Burgaz
1436.  Kapıcı-Köy Vratitsa  –  Burgaz
1437.  Kapıcı-Mahalle Vrataarite  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1438.  Kara- Orman Çerna-Gorovo  –  Hasköy
1439.  Kara- Orman Çerna-Gorovo  –  Tatar Pazarcık
1440.  Kara- Orman Stratsimir  –  Silistre
1441.  Kara- Pınar Gılıbovo  –  Eski Zağra
1442.  Kara- Pınar Grudovo  –  Burgaz
1443.  Kara- Pınar Kladençevo  –  Varna
1444.  Kara- Pınar Moryantsi  –  Kırcali
1445.  Kara- Pınar Sladık-Kladenets  –  Eski Zağra
1446.  Kara-Ağaç Bayçevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1447.  Kara-Ağaç Borisovo  –  Plevne
1448.  Kara-Ağaç Brestak  –  Varna
1449.  Kara-Ağaç Brestnik  –  Filibe
1450.  Kara-Ağaç Brestovene  –  Razgrad
1451.  Kara-Ağaç Brestovets  –  Burgaz
1452.  Kara-Ağaç Brestovets  –  Plevne
1453.  Kara-Ağaç Brestovitsa  –  Filibe
1454.  Kara-Ağaç Brestovo  –  Hasköy
1455.  Kara-Ağaç Brestovo  –  Lofça
1456.  Kara-Ağaç Bryastovo  –  Hasköy
1457.  Kara-Ağaç Karagaç Toltleben  –  Plevne
1458.  Kara-Ağaç Levski  –  Plevne
1459.  Kara-Ağaç Slavynaovo  –  Eski Cuma
1460.  Kara-Ağaç Snyagovo  –  Eski Cuma
1461.  Kara-Ağaç Sofular Trsıtikovo  –  Varna
1462.  Kara-Ahmet Mahalle Debelets  –  Varna
1463.  Kara-Ahmetler Grivyak  –  Kırcali
1464.  Kara-Alan Bryagovo  –  Filibe
1465.  Kara-Ali Troyanovo  –  Eski Zağra
1466.  Kara-Apdullah Bojan  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1467.  Kara-Aplı Lisovo  –  Hasköy
1468.  Kara-Arnavut Golem –İzvor  –  Razgrad
1469.  Kara-Atlar Çerno-Konovo  –  Hasköy
1470.  Kara-Atlar Vrani-Kon  –  Eski Cuma
1471.  Kara-Bacak İgratovo  –  Kutlu Viçe
1472.  Kara-Bağlar Lozenets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1473.  Kara-Bahaslı Kaloyantsi  –  Kırcali
1474.  Kara-Baki Lülyakovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1475.  Kara-Baş-Köy Çerno-Kaptsi  –  Eski Cuma
1476.  Kara-Başlar Dyakonovo  –  Kırcali
1477.  Kara-Başlı Çerno-Glavtsi  –  Şumnu
1478.  Kara-Başlı Voysil  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1479.  Kara-Bayır Meden-Rudnik  –  Burgaz
1480.  Kara-Beyli Pelin  –  Kırcali
1481.  Kara-Bulak Borino Dövlen(Devin)  –  Paşmaklı
1482.  Kara-Burun Çernalevo  –  Paşmaklı
1483.  Kara-Burun Çerni-Vrıh  –  Şumnu
1484.  Kara-Burun Zname-Nosets  –  Eski Zağra
1485.  Karaca-At Sırnegor  –  Filibe
1486.  Karaca-At Sırnets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1487.  Karacalar Karacalovo  –  Filibe
1488.  Karacalar Poroyno  –  Eski Zağra
1489.  Karacalar Sırnino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1490.  Karacalı Sırnevo  –  Eski Zağra
1491.  Karaca-Ot Stefan-Karaca Piri-Vadi  –  Varna
1492.  Karaca-Ova Sırno-Pole  –  Filibe
1493.  Karaca-Ören Sırnevets  –  Eski Zağra
1494.  Karacılar Popovo  –  Filibe
1495.  Kara-Çocuklar Voynovo  –  Kırcali
1496.  Kara-Çufallar Kozma  –  Eski Cuma
1497.  Kara-Dede –  Kırcali
1498.  Kara-Demir Jeleznik  –  Kırcali
1499.  Kara-Demir Vinitsa  –  Şumnu
1500.  Kara-Demirler Polkovnik –Jelyazovo  –  Kırcali
1501.  Karadır Moraven  –  Eski Cuma
1502.  Karadırlar Çerno-Gor  –  Silistre
1503.  Kara-Dilli Moravka  –  Eski Cuma
1504.  Kara-Durmuş Snyagovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1505.  Karaelez (Kara İlyas ) Tsarevets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1506.  Kara-Ese-Köy Çernolik  –  Silistre
1507.  Kara-Evren Bliznak  –  Eski Zağra
1508.  Kara-Gitli Viden  –  Eski Zağra
1509.  Kara-Göz Veselina  –  Razgrad
1510.  Kara-Göz-Kuyusu Çerno-Okovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1511.  Kara-Gözler Çerni-Oçi  –  Kırcali
1512.  Kara-Gözler Çerno-Okovo  –  Şumnu
1513.  Kara-Gözler Karavelovo  –  Şumnu
1514.  Kara-Gözler Marinka  –  Burgaz
1515.  Kara-Gözler Vaklino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1516.  Karağan  –  Tatar Pazarcık
1517.  Kara-Hasan Aleksandrovo  –  Lofça
1518.  Kara-Hasan Lozen Yukarı Rahova  –  Tırnova
1519.  Kara-Hasan Zaraevo  –  Eski Cuma
1520.  Kara-Hasanlar Filip-Totevo  –  Tırnova
1521.  Kara-Hıdır Çerni-Dıb  –  Hasköy
1522.  Kara-Hisarlı Skobelovo  –  Hasköy
1523.  Kara-Hüseyin Stratsimir  –  Varna
1524.  Kara-İp Kara Eyüp Çudomir  –  Razgrad
1525.  Kara-İsen  –  Tırnova
1526.  Kara-Karayağmurlar Poroyno  –  Silistre
1527.  Kara-Kaş Lozengradtsi  –  Kırcali
1528.  Kara-Kaşlı Probuda  –  Eski Cuma
1529.  Kara-Kaya Çerna-Skala  –  Kırcali
1530.  Kara-Kaya Kozare  –  Burgaz
1531.  Kara-Kışla Zimnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1532.  Kara-Kilise Çerna-Çerkva  –  Kırcali
1533.  Kara-Kocalar Suşevo  –  Razgrad
1534.  Kara-Kocalı Ekzarlh Yosif Belene  –  Rusçuk
1535.  Kara-Koç Oven  –  Silistre
1536.  Kara-Köse Çerno-Ok  –  Varna
1537.  Kara-Köy Kos  –  Kırcali
1538.  Kara-Köy Lale  –  Kırcali
1539.  Kara-Köy-İbikler Kanyak  –  Kırcali
1540.  Kara-Kurt Primortsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1541.  Kara-Kurt Prohorovo  –  İslimiye
1542.  Kara-Kurt Vasilevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1543.  Kara-Kurtlar Vılçovtsi  –  Tırnova
1544.  Kara-Kütük Pınçevo  –  Burgaz
1545.  Karalar Çerna  –  Şumnu
1546.  Karalar Çernovo  –  Sofya
1547.  Karalar Gorna-Krepost  –  Köstendil
1548.  Karalar Neykovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1549.  Karalar Taymişte  –  Eski Cuma
1550.  Karalar(kara-Aliler) Çerna  –  Eski Cuma
1551.  Karalı Krasen  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1552.  Karalılar (Kara Aliler) Listets  –  Burgaz
1553.  Kara-Lom Çerni-Lom  –  Rusçuk
1554.  Kara-Mal  –  Razgrad
1555.  Karamanca Koznitsa  –  Burgaz
1556.  Karamanlar –  –  Varna
1557.  Karamanlar Kara Mihal  –  Razgrad
1558.  Karamanlar Karamantsi  –  Hasköy
1559.  Karamanlı Karamanite  –  Varna
1560.  Karamanlı Velikovo  –  Eski Zağra
1561.  Karaman-Ova  –  Tırnova
1562.  Karamanova (Karaman)  –  Rusçuk
1563.  Karamca Karantsi  –  Tırnova
1564.  Kara-Mehmet Eğri Dere  –  Kırcali
1565.  Karamlık Mladejko  –  Burgaz
1566.  Kara-Muart-Yeni Köy Batenberg  –  Razgrad
1567.  Kara-Murat Zlatiya  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1568.  Kara-Muratlı Elenovo  –  Şumnu
1569.  Kara-Musalar Çernovtsi  –  Kırcali
1570.  Kara-Musalar Vodentsi  –  Hasköy
1571.  Kara-Mustafalar Lüben  –  Filibe
1572.  Kara-Muş Kornisoş  –  Paşmaklı
1573.  Kara-Mürsel Vinogradets  –  Tatar Pazarcık
1574.  Kara-Nasuf Malıovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1575.  Kara-Omur Smilets  –  Silistre
1576.  Kara-Orman Çerna-Gora  –  Eski Zağra
1577.  Kara-Ova Çerno-Pole  –  Vidin
1578.  Karapça Malomir  –  Yanbolu
1579.  Karapça Stoyan-Zaimovo  –  Eski Zağra
1580.  Kara-Pelit  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1581.  Kara-Pelit Mednikarovo  –  Eski Zağra
1582.  Kara-Pınar  –  Tatar Pazarcık
1583.  Kara-Pınar Karabunarska Grudovska  –  Burgaz
1584.  Kara-Reis Bolyartsi  –  Filibe
1585.  Kara-Sarlı Çerno -Grad  –  Burgaz
1586.  Kara-Sarlı Seliminovo  –  İslimiye
1587.  Kara-Sarlı Stoletovo  –  Filibe
1588.  Kara-Seller Poroyno  –  Eski Cuma
1589.  Kara-Sinan Rosenovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1590.  Kara-Su Çerna-Voda  –  Rusçuk
1591.  Kara-Sular Lovçantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1592.  Karaş  –  Vraça
1593.  Kara-Şabanlar Limets  –  Kırcali
1594.  Karaşlı Slavyanova  –  Hasköy
1595.  Kara-Tahir Yoakim-Gruevo  –  Filibe
1596.  Kara-Tarla Çerna-Niva  –  Kırcali
1597.  Kara-Tepe Çerna-Mogila  –  Burgaz
1598.  Kara-Tepe Çerna-Mogila  –  Hasköy
1599.  Kara-Tepe Çerni-Rid  –  Kırcali
1600.  Kara-Tepe Çerni-Vrıh  –  Burgaz
1601.  Kara-Tepe Çerni-Vrıh  –  Kutlu Viçe
1602.  Kara-Tepe Çerni-Vrıh  –  Lofça
1603.  Kara-Terziler Zapadno-Şivaçevo M Al Malko Şivaçevo Çırpan  –  Eski Zağra
1604.  Kara-Toprak Çerno-Zeman  –  Filibe
1605.  Kara-Veli Lüben  –  Silistre
1606.  Kara-Veliler Kara-Velovo  –  Burgaz
1607.  Kara-Yapılar Kremena  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1608.  Kara-Yaş Velikovo  –  Lofça
1609.  Kara-Yazıcı Pisaovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1610.  Karezli Dovrovnitsa  –  Tatar Pazarcık
1611.  Karga-Köy Hanovo  –  Yanbolu
1612.  Kargalı Kargona  –  Yanbolu
1613.  Kargalık Vranino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1614.  Karin-Abat İlçesi Karnobatska Okoliya  –  Burgaz
1615.  Karin-Abat Karnobat  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1616.  Karlı Snegotin  –  Kırcali
1617.  Karlı-Bey-Köy Prespa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1618.  Karlı-Köy Kralevo  –  Eski Cuma
1619.  Karlı-Ova Karlovo  –  Filibe
1620.  Karluk Slavey  –  Paşmaklı
1621.  Karluk-Ova Yukarı Lukovit  –  Lofça
1622.  Karpuzca Dinya  –  Eski Zağra
1623.  Karsınlı Panretovtsi  –  İslimiye
1624.  Karşı Yaka  –  Şumnu
1625.  Karşılı Vievo  –  Paşmaklı
1626.  Karşı-Mahalle Nasreştna  –  Eski Cuma
1627.  Kar-Yağdı Snejina  –  Varna
1628.  Kasap Kasapsko  –  Paşmaklı
1629.  Kasaplar Dibiç  –  Şumnu
1630.  Kasaplar-tabyası  –  Şumnu
1631.  Kasaplı Zograf  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1632.  Kasım-Çeşme  –  Şumnu
1633.  Kasım-Köy Genaral-Toşevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1634.  Kasım-Kuyucuk Rakovski  –  Razgrad
1635.  Kasımlar Çintulovo  –  İslimiye
1636.  Kasımlar Esenitsa  –  Varna
1637.  Kasımlar Mominska  –  Filibe
1638.  Kasımlar Osen  –  Silistre
1639.  Kasımoğlu-Mahalle  –  Yanbolu
1640.  Kasımoğlu-mahalle  –  Yanbolu
1641.  Kasırgalar Treskavets  –  Eski Cuma
1642.  Kaspi-Çan Kaspiçan  –  Şumnu
1643.  Katırlı Boyantsi  –  Filibe
1644.  Kavacık Topolka  –  Kırcali
1645.  Kavacık Vidanovo  –  Eski Cuma
1646.  Kavak-Dere – Koyun Tepe  –  Filibe
1647.  Kavak-Dere Topoli-Dol  –  Tatar Pazarcık
1648.  Kavaklar Kavatsite Size-Bolu(Sozopol)  –  Burgaz
1649.  Kavaklı Topolov-Grad Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
1650.  Kavaklı-Büyük Topolçane  –  Kırcali
1651.  Kavaklık  –  Şumnu
1652.  Kavak-Mahalle Kralevo  –  Hasköy
1653.  Kavak-Mahalle Topolitsa  –  Burgaz
1654.  Kavak-Mahalle Topolovo  –  Hasköy
1655.  Kavak-Mahalle Topolyane  –  Eski Zağra
1656.  Kavarna Buzone Dobruca  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1657.  Kavlak  –  Şumnu
1658.  Kavlaklı Topolçane  –  İslimiye
1659.  Kavuklu Belokopitovo  –  Şumnu
1660.  Kavur-Alan Bılgarska-Polyana  –  Yanbolu
1661.  Kavurga Voynikkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1662.  Kaya –Ardı Kamel-Dyal  –  Varna
1663.  Kaya-Altı Zvezdelina  –  Kırcali
1664.  Kaya-Baş Skala  –  Burgaz
1665.  Kaya-Başı Elşa  –  Eski Cuma
1666.  Kaya-Başı Skalina  –  Kırcali
1667.  Kaya-Başı Zdravkovets  –  Gabrova
1668.  Kaya-Başı-Yağmurlar Tatul  –  Kırcali
1669.  Kaya-Bey-Köy Skalna-Bryak  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1670.  Kaya-Burun Konevets  –  Yanbolu
1671.  Kayacı-Başı Kamenartsi  –  Kırcali
1672.  Kayacık Dimitrov Grad  –  Hasköy
1673.  Kayacık Rakovski Mustafa-Paşa(Sliven Grad  –  Sofya
1674.  Kayacık Skalitsa  –  Yanbolu
1675.  Kayacık Skalsko  –  Gabrova
1676.  Kayacıklar Skalişte  –  Kırcali
1677.  Kayacık-Timar Timarevo  –  Şumnu
1678.  Kayalar Çernik  –  Silistre
1679.  Kayalar(Kaylar) Kamenka  –  Kırcali
1680.  Kayalı Filevo  –  Hasköy
1681.  Kayalı Kameno  –  Burgaz
1682.  Kayalı Vırbitsa  –  Filibe
1683.  Kayalı-Dere Kamenna-Reka  –  Yanbolu
1684.  Kayalı-Dere Kamenyak  –  Şumnu
1685.  Kayalı-Dere Kayaliyska Reka  –  Hasköy
1686.  Kaya-Mahalle Slivnitsa  –  Rusçuk
1687.  Kaya-Pınar Skalni-Kladenets  –  Eski Cuma
1688.  Kayık-Köy Raykova-Mogila  –  Hasköy
1689.  Kayınlar Buk  –  Kırcali
1690.  Kayınlık  –  Şumnu
1691.  Kayın-Tepe Trepetlika  –  Kırcali
1692.  Kaykı Stoyan Mihaylovski  –  Şumnu
1693.  Kaykılar Bryak  –  Eski Cuma
1694.  Kaymaklı Tsenino  –  İslimiye
1695.  Kaynarca İzvor  –  Burgaz
1696.  Kaynarca İzvor  –  Eski Cuma
1697.  Kaynarca İzvor  –  Filibe
1698.  Kaynarca İzvor  –  Vidin
1699.  Kaynarca İzvor Radomir  –  Pernik
1700.  Kay-Pınar Polkovnik-Çolkaovo  –  Silistre
1701.  Kayradı Snejina  –  Varna
1702.  Kayrak Kamentsi  –  Silistre
1703.  Kayrak Tınkovo  –  Paşmaklı
1704.  Kayrak-Köy Kruşevets  –  Burgaz
1705.  Kayrak-Köy Plazovets  –  Burgaz
1706.  Kayrak-Mahalle Dubromir  –  Burgaz
1707.  Kayrak-Seydeli Plazişte  –  Kırcali
1708.  Kaytan Gaytan Nevrokop  –  Yukarı Cuma
1709.  Kazak-Dere Kazaşka-Reka  –  Varna
1710.  Kazaklı Kazak  –  Kırcali
1711.  Kazaklı Kazatsite  –  Kırcali
1712.  Kazaklık-Yeni-Mahalle Vedrovo  –  Burgaz
1713.  Kazak-Mahalle Kazaşko  –  Varna
1714.  Kazallık Krasimir  –  Varna
1715.  Kazan Kazanka  –  Eski Zağra
1716.  Kazan Kotel  –  İslimiye
1717.  Kazancılar Kotlari  –  Kırcali
1718.  Kazanlık Krasimir  –  Varna
1719.  Kazıklı Komets  –  Hasköy
1720.  Keçi-Dere Kozin-Dol  –  İslimiye
1721.  Keçi-Deresi Enina(Yanina)  –  Eski Zağra
1722.  Keçi-Deresi Polkovnikk-Kozarevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1723.  Keçiler Kolitsa  –  Eski Cuma
1724.  Keçiler-Mahalle (Yavuzlar) Kozarevets  –  Eski Cuma
1725.  Keçiler-Mahalle Kozyak  –  Silistre
1726.  Kedi-Ören Rosina  –  Eski Cuma
1727.  Kelebek-Mahlle Kruşolak Osmanpazarı (Omurtag)  –  Eski Cuma
1728.  Keleş-Köy Troyanovo  –  Burgaz
1729.  Keller Gorno-Şivaçevo  –  Tırnova
1730.  Kel-Oğullar Peşintsi  –  Kırcali
1731.  Kel-Oğullar Zagoriçane  –  Kırcali
1732.  Kemal-Köy Diçevo Silistre/Tutrakan  –  Silistre
1733.  Kemaller (Kemanlar) Stroynovtsi  –  Eski Cuma
1734.  Kemaller-Kemallar İsperih  –  Razgrad
1735.  Kemikler Kostino  –  Kırcali
1736.  Keneler Bojurtsi  –  Kırcali
1737.  Kepeli (Küpeli) Tsar Boris Otlukköy(Panagürişte)  –  Tatar Pazarcık
1738.  Keramet Bojanovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1739.  Kerçan  –  Şumnu
1740.  Keremedin MilinoOsman Pazarı  –  Eski Cuma
1741.  Keremenler Kalinka  –  Kırcali
1742.  Kerimler Oreşone  –  Silistre
1743.  Kermenli Kermen  –  İslimiye
1744.  Kersenlik Borintsi  –  İslimiye
1745.  Kesap Nova-Şipka  –  Varna
1746.  Kese-Bir Pod-Gorie  –  Sofya
1747.  Kestam-Bol Momin-Sbor  –  Tırnova
1748.  Kestane Kestenyavo  –  Eski Cuma
1749.  Kestencik Kesten  –  Paşmaklı
1750.  Kestiriç Tsarevo  –  Varna
1751.  Keşiş-Mahalle Kalugerovo  –  Filibe
1752.  Keşkekçiler İzvorovo  –  Eski Cuma
1753.  Ketenli Lensko  –  Kırcali
1754.  Ketenlik Lenovo  –  Filibe
1755.  Kıdır-Aşık Guslar  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1756.  Kıdır-Köy Kitançevo  –  Eski Cuma
1757.  Kılavuzlar Vodaç  –  Kırcali
1758.  Kılıç Tülenovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1759.  Kılıçlar Asenovo  –  Tırnova
1760.  Kılıçlar Nojarrovo  –  Razgrad
1761.  Kılıçlı Genaral-Nikolaevo  –  Filibe
1762.  Kılıç-Serman Bırdokvo  –  Razgrad
1763.  Kıllak  –  Şumnu
1764.  Kına-Köy Kınino  –  Eski Cuma
1765.  Kınalı Huma  –  Razgrad
1766.  Kırallı-Köy(Rarlı Köy Kralevo  –  Eski Cuma
1767.  Kıral-Pınar Tsarski-İzvor  –  Tırnova
1768.  Kıranlar Verinsko İhtiman  –  Sofya
1769.  Kırcalar Zagoritsi  –  Kırcali
1770.  Kırcali  –  Kırcali
1771.  Kırcılar Polyak  –  Burgaz
1772.  Kır-Çeşme Polski-İzvor  –  Burgaz
1773.  Kır-Harman Harman  –  Burgaz
1774.  Kırk-Ağaç Gorun  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1775.  Kırk-Çalı Draçevo Karapınar  –  Burgaz
1776.  Kırkım Strijba  –  Kırcali
1777.  Kırlar(Horazlar) Povet  –  Kırcali
1778.  Kırlar(Horozlar) Zimzelen  –  Kırcali
1779.  Kırtılı İlinitsa  –  Kırcali
1780.  Kırtıllı –Cami-Mahalle Bojurka  –  Eski Cuma
1781.  Kırtıllı –Kayalar Payduşko  –  Eski Cuma
1782.  Kısıklar-Emir-Mahalle Emirovo  –  Burgaz
1783.  Kısıklar-Hacı-Mahalle Struya  –  Burgaz
1784.  Kışla Çomakovo  –  Kırcali
1785.  Kışla Zimntisa  –  Eski Zağra
1786.  Kışla-Arası Makedontsi  –  Kırcali
1787.  Kışla-Köy Zadruga  –  Razgrad
1788.  Kışla-Köy Zimen  –  Burgaz
1789.  Kışla-Köy Zimnitsa  –  Yanbolu
1790.  Kıymatlı Tsenevo  –  Eski Zağra
1791.  Kızana-Tekke Momino  –  Eski Cuma
1792.  Kızanlık Kazanlık  –  Eski Zağra
1793.  Kız-bayır  –  Şumnu
1794.  Kızıkcıklı  –  Silistre
1795.  Kızıl Çevren  –  Rusçuk
1796.  Kızıl-Ağaç Elhovo  –  Yanbolu
1797.  Kızıl-Ağaç-Dere Sredno-Gorovo  –  Eski Zağra
1798.  Kızıl-Baş Pyasıçnik  –  Varna
1799.  Kızıl-Burun Ruyno  –  Silistre
1800.  Kızılcık Dryankovets  –  Burgaz
1801.  Kızılcıklı Dryanovo  –  Yanbolu
1802.  Kızılcıklı Profesör Zlatarski  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1803.  Kızılcıklı-Belde – Osman Pazar  –  Eski Cuma
1804.  Kızılcılar Çerventsi Pirivadi(Provadı)  –  Varna
1805.  Kızıl-Çal Jılti-Çal  –  Kırcali
1806.  Kızıl-Kaya Çervena –Skal  –  Şumnu
1807.  Kızıl-Kıyı Çevren-Breg  –  Lofça
1808.  Kızıl-Kıyı Çevreni-Breg  –  Köstendil
1809.  Kızıllar Gloginka Pop Köy(Popovo)  –  Eski Cuma
1810.  Kızıl-Murat Blagoevo  –  Razgrad
1811.  Kızıl-Pelit Jelıd  –  Şumnu
1812.  Kızıl-Su Çervena-Voda  –  Rusçuk
1813.  Kızıl-Yaka Çevren-Breg  –  Lofça
1814.  Kız-Kilsie Momino-Tsırkva  –  Burgaz
1815.  Kızlar(Kızıl-Dere-Köy ) Sredno –Gorovo  –  Eski Zağra
1816.  Kızlar-Köy(Kazlar-Köy) Devino  –  Eski Cuma
1817.  Kızlccık Rapitsa  –  Burgaz
1818.  Kız-Mahalle Momino  –  Hasköy
1819.  Kilecik (Kalecik) Lisi-Vrıh  –  Şumnu
1820.  Kili-Far Kilifarevo  –  Tırnova
1821.  Kilise –Köy Tsırkvişte  –  Sofya
1822.  Kilisecik (Kesecik) Taltsek  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1823.  Kilisecik Tsırkvitsa  –  Sofya
1824.  Killi-Kadı Zırnevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1825.  Killi-Kuyucuk Kiçenitsa  –  Razgrad
1826.  Kiralar Pıtnikovo  –  Hasköy
1827.  Kirazlı Çereşnitsa  –  Kırcali
1828.  Kirazlık Çereşak  –  Hasköy
1829.  Kiraz-Tarla Yonçovo  –  Kırcali
1830.  Kireççi (Kürekçi) Otets-Kirilovo  –  Filibe
1831.  Kireçli Gorno-Pavlikene  –  Lofça
1832.  Kireçlik Varnik  –  Hasköy
1833.  Kirecler-Kirejler Krasnoseltsi  –  Eski Cuma
1834.  Kiremitlik Lülyakovo Aydos  –  Burgaz
1835.  Kirepçe Krepça  –  Eski Cuma
1836.  Kirim-Bey (Kerim Bey) Tsar-Borisovo  –  Vidin
1837.  Kirlik Benkovski  –  Kırcali
1838.  Kispetli Karanovo  –  Yanbolu
1839.  Kispetli Karanovo  –  İslimiye
1840.  Koca-Ahmetler Grivka  –  Kırcali
1841.  Koca-Aliler Rodopsko  –  Kırcali
1842.  Koca-Bük Golyamo-Bukovo  –  Burgaz
1843.  Kocacıklar Tervel Şumlu  –  Şumnu
1844.  Koca-Doğan Golyama-Sokolovo  –  Eski Cuma
1845.  Koca-İnli Golyama-Dolina  –  Hasköy
1846.  Koca-Kayın Golemo-Buk  –  Burgaz
1847.  Koca-Kışla Zimovina  –  Hasköy
1848.  Koca-Köy Saraya  –  Tatar Pazarcık
1849.  Koca-Musalar Leştarka  –  Kırcali
1850.  Koca-Oğullar Pop-Grueva  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1851.  Koca-Ömer Starovo  –  Kırcali
1852.  Koca-Türk Tsar-Petrovo Kule  –  Vidin
1853.  Koçak Radevo  –  Varna
1854.  Koçan  –  Yukarı Cuma
1855.  Koçaşlı Kozlets  –  Hasköy
1856.  Koçaşlı Makovo  –  Eski Cuma
1857.  Koçine (Yürükoğulları) Paisievo  –  Silistre
1858.  Koçmalar Otets-Paisievo  –  Filibe
1859.  Koçmarlı Koçmar  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1860.  Koç-ova koçovo  –  Şumnu
1861.  Kokarca Boyana  –  Varna
1862.  Kokarca Dimitrov-Grad  –  Hasköy
1863.  Kokarca Yazovets  –  Eski Cuma
1864.  Kokarca Zagoritsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1865.  Kokarca-Mahalle Malık-Porovrts  –  Razgrad
1866.  Kokar-İçme Çereşe  –  Burgaz
1867.  Kolanlar Çavdar  –  Sofya
1868.  Kolcular İskritsa  –  Eski Zağra
1869.  Komarlar Drangovo  –  Filibe
1870.  Konacık Padala  –  Kırcali
1871.  Konak – Popköy(Popovo)  –  Eski Cuma
1872.  Konak Byala-Voda  –  Burgaz
1873.  Konak Geşanovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1874.  Konuş – İstanmaka  –  Filibe
1875.  Koparan Poroy  –  Burgaz
1876.  Kopuzcu Padina  –  Varna
1877.  Koraşlı Knyaz-Borisovo  –  Hasköy
1878.  Korkut Strahil  –  Varna
1879.  Kor-Ova Korovo  –  Tatar Pazarcık
1880.  Kortalık  –  Şumnu
1881.  Koruca-Erenler Tsarevo-Grad  –  Tırnova
1882.  Korucu Aleksandrovo  –  Hasköy
1883.  Korucu Pıdarevo  –  İslimiye
1884.  Korucular Pıdarsko  –  Filibe
1885.  Korucu-Viran Pıdartsi  –  Kırcali
1886.  Kos-Köy Kosovets  –  Burgaz
1887.  Kos-Ova Kosovo  –  Varna
1888.  Kos-Ova Kosovo  –  Vidin
1889.  Koşu-Kavak Krumov-Grad  –  Kırcali
1890.  Kovancılar Pçelarovo  –  Kırcali
1891.  Kovancılar Pçelino  –  Hasköy
1892.  Kovancılar Pçelno  –  Eski Cuma
1893.  Kovanlık Pçelarevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1894.  Kovanlık Pçelin  –  Sofya
1895.  Kovanlık Pçelinar  –  Razgrad
1896.  Kovanlık Pçelişte  –  Tırnova
1897.  Kovanlık Pçelnik  –  Varna
1898.  Kovanlık Pçelnitsi Radomir  –  Pernik
1899.  Kovanlık(Erikli Dere) Slivito  –  Eski Zağra
1900.  Kovanlık-Mahalle Pçelnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1901.  Kovat-Köy Silen  –  Hasköy
1902.  Koy-Nar Koynare Bela-Slatina  –  Vraça
1903.  Koyunlu Ovçarovo  –  Hasköy
1904.  Koyunlu-Köy Bonevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1905.  Koyun-Pınar Ovçi-Kladenets  –  Yanbolu
1906.  Koyun-Tepe –  –  Filibe
1907.  Koz-Dere Kozya-Reka  –  Tırnova
1908.  Kozlu-Bük Kostovo  –  Hasköy
1909.  Kozluca Nov-Gradets  –  Varna
1910.  Kozluca Oreşari  –  Kırcali
1911.  Kozluca Oreşets  –  Hasköy
1912.  Kozluca Oreşino  –  Kırcali
1913.  Kozluca Oreşnik  –  Yanbolu
1914.  Kozluca Oryahovets  –  Paşmaklı
1915.  Kozluca Oryahovo  –  Eski Zağra
1916.  Kozluca Şanovo  –  Eski Zağra
1917.  Kozluca-Tavşan (Tavşan-Kozluca) Zayçino-Oreşe  –  Şumnu
1918.  Kozluca-Tekke (Tekke-Kozluca) İz-Bul  –  Şumnu
1919.  Kozlu-Duy – Rahova  –  Vraça
1920.  Kozluk Draygoynovo  –  Filibe
1921.  Koz-Pınar Dılbok-İzvor  –  Filibe
1922.  Köçekler Payduşko  –  Eski Cuma
1923.  Köçekler R Içenitsa  –  İslimiye
1924.  Kökçe-Dölük Bdinitsi  –  Varna
1925.  Köklüce Venets  –  Şumnu
1926.  Köklüce Zvezditsa  –  Varna
1927.  Kömürcü Vıglarovo  –  Hasköy
1928.  Kömürcü-Çiftlik Vıglen  –  İslimiye
1929.  Kömürlük Vıglen  –  Varna
1930.  Köpek-Köy Mengişevo  –  Şumnu
1931.  Köpekli Avramov  –  İslimiye
1932.  Köpekli Gradinarovo  –  Varna
1933.  Köpekli Peştersko  –  Burgaz
1934.  Köpekli Skobelovo  –  İslimiye
1935.  Köprü –Köy Rakovets Pirvadi(Grozdievo)  –  Varna
1936.  Köprü Primorsko  –  Burgaz
1937.  Köprü-Köy Zlokuçen  –  Şumnu
1938.  Köprülü Mosten  –  Kırcali
1939.  Körlü-Mahalle Kojuhartsi  –  Kırcali
1940.  Köse-Abdi Raynino  –  Razgrad
1941.  Köse-Aydın Goleş  –  Silistre
1942.  Köse-Hasanlar Golo-Brad  –  Kırcali
1943.  Köse-Köy Golo-Bradovo  –  Hasköy
1944.  Köse-Köy Krışno  –  Eski Cuma
1945.  Köse-Köy Preslavets  –  Hasköy
1946.  Köseler Brusevts  –  Hasköy
1947.  Köseler Kösevo  –  Kırcali
1948.  Köseler Kösevtsi  –  Eski Cuma
1949.  Köseler Pçelino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1950.  Köseler Peniovo  –  Kırcali
1951.  Köseler Telerig  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1952.  Köseler Zvegor  –  Şumnu
1953.  Köseli Golo-Bradovo  –  Eski Zağra
1954.  Köse-Mahalle Novo Selets  –  İslimiye
1955.  Köse-Murat Bratanitsa  –  Tatar Pazarcık
1956.  Köse-Oğulları Paşentsi  –  Kırcali
1957.  Köstekçiler Verijari  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1958.  Köstence Köstenets  –  Sofya
1959.  Köstence-Derbendi  –  Sofya
1960.  Köşkler  –  Şumnu
1961.  Köteş Koçovo Şumen  –  Şumnu
1962.  Köy-Alan Selska-Polyana  –  Hasköy
1963.  Köy-Başları Glogovets  –  Tırnova
1964.  Köycük Debrene  –  Eski Cuma
1965.  Köy-Çalı (Kücalı) Malka Polyana  –  Burgaz
1966.  Köylük İreçek  –  Hacı Oğlu Pazarcık
1967.  Kubadın (Kopadın) Loznitsa  –  Eski Cuma
1968.  Kufalar Boturçe  –  Kırcali
1969.  Kufalar Razvigorovo  –  Şumnu
1970.  Kula-Kasaplı İvaylo  –  Tatar Pazarcık
1971.  Kulaklı Zagov  –  Yanbolu
1972.  Kulak-Ova Dolina  –  Şumnu
1973.  Kulanlı Ovçarovo  –  Hasköy
1974.  Kulazlar Kray-Pole  –  Eski Cuma
1975.  Kulazlı Krumovo-Gradişte  –  Burgaz
1976.  Kule Kula  –  Vidin
1977.  Kule Kula-Sredne  –  Rusçuk
1978.  Kule Kulata  –  Yukarı Cuma
1979.  Kule(Adliye) kula  –  Vidin
1980.  Kuleler   –  Filibe
1981.  Kule-Mahalle Kula- Mahala(Mihail Grad)  –  Kutlu Viçe
1982.  Kulfalar Konop  –  Eski Cuma
1983.  Kulfalar Razvigorovo  –  Şumnu
1984.  Kulfalı Karamfil  –  Kırcali
1985.  Kul-Köy Robovo  –  Yanbolu
1986.  Kul-Oğulları Robino  –  Kırcali
1987.  Kuman-İtsa Türk Köyü  –  Sofya
1988.  Kumanlar Radoslovovo  –  Sofya
1989.  Kum-Doğancı Gılıbovo  –  Eski Zağra
1990.  Kum-Köy Pyasıçevo  –  Hasköy
1991.  Kumluca Krumovo  –  Varna
1992.  Kumrular Angel Voyvoda  –  Hasköy
1993.  Kurancılar Kaçulka  –  Kırcali
1994.  Kurşunlu Sofya’da Mahalle  –  Sofya
1995.  Kurt-Alan İvança  –  Eski Cuma
1996.  Kurt-Alan Vılça Polyana  –  Yanbolu
1997.  Kurt-Dere Vılçan  –  Paşmaklı
1998.  Kurt-Dere Vılçi-Dol  –  Varna
1999.  Kurt-Duman Vasilevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2000.  Kurt-Faşi Stoyanovo  –  Kırcali
2001.  Kurt-Koca Vılçin  –  Burgaz
2002.  Kurt-Köy Vılkoviç  –  Kırcali
2003.  Kurt-Ova Kurtovo Konare  –  Filibe
2004.  Kurt-Palan Vılkan  –  Silistre
2005.  Kurt-Pınar Tervel  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2006.  Kurt-Pınar Vılçi-İzvor  –  Yanbolu
2007.  Kurt-Pınar Vinarovo  –  Eski Zağra
2008.  Kuruca-Dere Gorski İzvor  –  Kırcali
2009.  Kuruca-Köy Bratişte  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2010.  Kuru-Çeşme Gorski-İzvor  –  Hasköy
2011.  Kuru-Dere Rakovskovo  –  Burgaz
2012.  Kuru-Dere Suha-Reka  –  Şumnu
2013.  Kuru-Dere Suho-Dol Karapınar  –  Burgaz
2014.  Kuru-Himitli Suho-Zem  –  Filibe
2015.  Kurumuşlu Trınkovo  –  Yanbolu
2016.  Kuru-Veli-Köy Velevo  –  Eski Cuma
2017.  Kus-Köy(Kız Köy) Momina Sılza  –  Kırcali
2018.  Kuş Alan Komuniga  –  Kırcali
2019.  Kuşalılar-Yeni-Mahalle Novo-Selişte  –  Kırcali
2020.  Kuşluk-Köy Ptiçevo  –  Eski Cuma
2021.  Kuş-Tepe Royak  –  Varna
2022.  Kutlu-Bey Neofit–Rilski  –  Varna
2023.  Kutluca Dıbrova  –  Eski Zağra
2024.  Kutlu-Viçe Mihaylov Grad Mihaylov Grad  –  Kutlu Viçe
2025.  Kuyucuk Marçino  –  Eski Cuma
2026.  Kuyucuk Podslon  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2027.  Kuyucuk-Viran Mişevsko  –  Kırcali
2028.  Kuyu-Köy Karnuna  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2029.  Kuyumcu-Gedük Zlatari  –  Yanbolu
2030.  Kuz-Bayır  –  Şumnu
2031.  Kuzgun(Kuzgunluk) Atimovo  –  Silistre
2032.  Kuzgun-Dere Bırza-Reka  –  Kırcali
2033.  Kuz-Köy Tıkaç  –  Şumnu
2034.  Kuzular Yagnevo  –  Kırcali
2035.  Küçük-Ada-Köy Ostrovçe  –  Razgrad
2036.  Küçük-Ahmet Ognyanovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2037.  Küçük-Ahmet Tsani-Ginçevo  –  Şumnu
2038.  Küçük-Ak-Pınar Mali-İzvor  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2039.  Küçük-Alan Malka-Polyana  –  Burgaz
2040.  Küçük-Arda Malka-Arda -Yada – Staro Selo  –  Paşmaklı
2041.  Küçük-Çamurlu Malık-Molnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2042.  Küçük-Dere Vitina  –  Paşmaklı
2043.  Küçük-Erceli Sedlovina  –  Kırcali
2044.  Küçük-Hasan Golyamo-Asenovo  –  Hasköy
2045.  Küçük-Hasan Tekke Malko-Asenovo  –  Hasköy
2046.  Küçük-Hediyatlar Pripek  –  Burgaz
2047.  Küçük-İp-Dere Çiçevo  –  Kırcali
2048.  Küçük-Kaynarca  –  Silistre
2049.  Küçük-Kokarca Malık-Porovets  –  Razgrad
2050.  Küçük-Koru-Köy Malo-Konare  –  Filibe
2051.  Küçükler Byalo-Pole  –  Eski Zağra
2052.  Küçükler Gerlova  –  Razgrad
2053.  Küçükler Klimentinovo  –  Eski Zağra
2054.  Küçükler Malko-Selo  –  İslimiye
2055.  Küçük-Manastır Malık-Manastır  –  Yanbolu
2056.  Küçük-Oba Manolovo  –  Eski Zağra
2057.  Küçük-Sırt – Osman Pazar  –  Eski Cuma
2058.  Küçük-Türkler Stambolovo  –  Tırnova
2059.  Küçük-Viran Mişev  –  Kırcali
2060.  Küçük-Yusuflar Gorsko  –  Tırnova
2061.  Külahçılar Şapkarevo  –  Kırcali
2062.  Külcüler Hrastovo  –  Kırcali
2063.  Külcüler Pepelişte  –  Kırcali
2064.  Külevce  –  Şumnu
2065.  Küllüce Pepelka  –  Eski Cuma
2066.  Küpeler Metodievo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2067.  Küplüce  –  Şumnu
2068.  Kürklü Kojuhartsi  –  Kırcali
2069.  Küstü-Köy Kostur  –  Hasköy
2070.  Küstü-Köy Radievo  –  Hasköy
2071.  Kütüklü Dobrucanka  –  Silistre
2072.  Kütüklü Koren  –  Hasköy
2073.  Kütüklü Pınevo  –  Kırcali
2074.  Kütüklü Tsar-Samuli  –  Rusçuk
2075.  Lahanlı Vetren  –  Eski Zağra
2076.  Lefece Bregovitsa  –  Tırnova
2077.  Lefeci Aprilovo  –  Eski Zağra
2078.  Lefke  –  Hasköy
2079.  Licene Lıcene  –  Tatar Pazarcık
2080.  Lipnik Nikolovo  –  Rusçuk
2081.  Loç-Ova Glocevo  –  Razgrad
2082.  Loç-Pınar Bukovo  –  Filibe
2083.  Lofça Loveç Lovec  –  Lofça
2084.  Macar  –  Sofya
2085.  Macarlar Macari  –  Hasköy
2086.  Macarlar Zetiovo  –  Burgaz
2087.  Madara  –  Şumnu
2088.  Maden Raven  –  Paşmaklı
2089.  Mağlıç Drınar  –  Varna
2090.  Mağura Zagrajden  –  Plevne
2091.  Mahalle Mahlata  –  Plevne
2092.  Mahalle Maritsa  –  Sofya
2093.  Mahalle Staliska-Mahala  –  Kutlu Viçe
2094.  Mahmudiye Radoykovo  –  Vraça
2095.  Mahmutça Strahil-Voyvoda  –  Kırcali
2096.  Mahmut-Köy Mostiç  –  Şumnu
2097.  Mahmutlar Siniger  –  Kırcali
2098.  Mahmutlar Slavyanin  –  Eski Zağra
2099.  Mahmutlu Strancevo  –  Kırcali
2100.  Mahmut-Oğulları Yarebitsa  –  Kırcali
2101.  Mahmut-Ova Alusiyan  –  Kırcali
2102.  Mahmuzlu Todor-İkonomovo  –  Şumnu
2103.  Makak  –  Şumnu
2104.  Makaklar Makak  –  Eski Cuma
2105.  Makaklar(Salman) Ençets  –  Kırcali
2106.  Makmutlu (Makmulu) Padina  –  Kırcali
2107.  Maksutlar-Mahzunlar Beli-Vir  –  Kırcali
2108.  Mal-Bey Bojurets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2109.  Malkoç Seltse  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2110.  Malkoç-Dere Malkoç  –  Kırcali
2111.  Malkoç-Ova Malkoçovo  –  Gabrova
2112.  Manastır Manastir  –  Hasköy
2113.  Manastır Manastir Pirivadi  –  Varna
2114.  Manav-Çiftlik Maçevo  –  Sofya
2115.  Mandacılar Bivolyane  –  Kırcali
2116.  Mandır-Ağaç Povien  –  Kırcali
2117.  Mansarlı Pobeda  –  Yanbolu
2118.  Mansur-Köy  –  Sofya
2119.  Mansur-Köy Svoboda  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2120.  Marafta Morava  –  Burgaz
2121.  Maraş-Tırıstenik Trıstenik  –  Plevne
2122.  Maruflar Kruşevska  –  Kırcali
2123.  Masutlar Novarevo  –  Silistre
2124.  Maşkılı Kobilâne  –  Kırcali
2125.  Maya-Kurfalı Ovçartsi  –  İslimiye
2126.  Maynaslı Sıbrano  –  İslimiye
2127.  Mazlum-Köy (Matlım-Köy) Lomnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2128.  Mecit-Sünetler (Sünnetler) Kanliy  –  Eski Zağra
2129.  Meçikler Belomortsi  –  Eski Zağra
2130.  Mehmet-Bey-Çiftlik Petrunovo  –  Pernik
2131.  Mehmet-Köy Bistrogled  –  Kırcali
2132.  Mehmet-Köy Rosen  –  Burgaz
2133.  Mehmetler Zvezda  –  Eski Cuma
2134.  Mehrem-Bey Staro-Tırnova  –  İslimiye
2135.  Mekiş  –  Tırnova
2136.  Memeler Menkovo  –  Kırcali
2137.  Memiş-Sofular Priseltsi  –  Varna
2138.  Merdane Merdanya  –  Tırnova
2139.  Meriç Maritsa  –  Hasköy
2140.  Meriçler Çırpan  –  Eski zağra
2141.  Mesçit Mahalle Pirliçevo  –  Kutlu Viçe
2142.  Mesimler Listets  –  Silistre
2143.  Mesim-Mahalle Mıdrevo  –  Razgrad
2144.  Mestanlar Prisoyna  –  Eski Cuma
2145.  Mestanlı İlçesi Momçil-Gradska Okoliya  –  Kırcali
2146.  Mestanlı Momçil-Grad Sultan Yeri  –  Kutlu Viçe
2147.  Mesutlar  –
2148.  Meşe-Koru Tserova-Koriya  –  Tırnova
2149.  Meşeli Dıbovo  –  Yanbolu
2150.  Meşe-Mahalle Dıbrava  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2151.  Meşe-Mahalle Dıbravitsa  –  Eski zağra
2152.  Mıkmıl Mak  –  Kırcali
2153.  Mırzık Vodnyantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2154.  Mihallar Mihaltsi  –  Tırnova
2155.  Mikre  –  Lofça
2156.  Minkov Mahalle Minkova-Mahala  –  Kutlu Viçe
2157.  Mintişli Marino-Pole  –  Filibe
2158.  Mir-Hanlı Trem  –  Şumnu
2159.  Misilim Pravoslav  –  Eski Zağra
2160.  Mithat Paşa Köy Aleksandrovo  –  Tırnova
2161.  Mitiriz-Ova Levski  –  Filibe
2162.  Molla Musalar Daskalovo  –  Kırcali
2163.  Mratt-Allar Mirovitsi  –  Şumnu
2164.  Muharrem-Oğulları Metliçka  –  Kırcali
2165.  Muhla Mogila  –  Şumnu
2166.  Mumcu-Köy Malovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2167.  Mumcular Sveştari  –  Razgrad
2168.  Mura-Dere Zmeevo  –  Burgaz
2169.  Murat-Bey-Köy Byala-Çerkva (Gorni Turceta )  –  Tırnova
2170.  Murat-Hanlı Mamarçevo  –  Yanbolu
2171.  Muratlar Buynovo  –  Eski Cuma
2172.  Muratlı Kolyo-Gançevo  –  Eski Zağra
2173.  Muratlı Momino-Selo  –  Filibe
2174.  Murat-Paşalar Metlika  –  Kırcali
2175.  Murat-Sofu(Sofu) Ovçaga  –  Varna
2176.  Mursal Spasovo  –  Eski Zağra
2177.  Mursal-Köy Severtsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2178.  Mursal-Köy Tırnovka  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2179.  Mursallar Sredska  –  Kırcali
2180.  Mursatlı Boyanovo Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
2181.  Murtaza Bırçevo  –  Paşmaklı
2182.  Murtaza-Ova Breza  –  Paşmaklı
2183.  Musa-Baba-Tekke Tsırvino  –  Razgrad
2184.  Musa-Bey Gılıbnik Rodoplar  –  Pernik
2185.  Musa-Bey-Çiftlik (Çiftlik Mahalle) Dolen-İzver  –  Vidin
2186.  Musacıklar Voden  –  Filibe
2187.  Musacık-Tekke Kalugerovo  –  Hasköy
2188.  Musa-Çelebi Musaçevo  –  Eski Zağra
2189.  Musa-Çelebi Musaçevo  –  Sofya
2190.  Musa-Kocalı Gılıbintsi  –  İslimiye
2191.  Musalar Okorş  –  Silistre
2192.  Musalar Visoçka  –  Eski Cuma
2193.  Musalı Muselievo  –  Plevne
2194.  Musatlı (Mustalı) Orlovo  –  Hasköy
2195.  Muslu-Çalı Vırben  –  Filibe
2196.  Mustafa Paşa Sliven-Grad  –  Hasköy
2197.  Muşuklu Klimentovo  –  Tırnova
2198.  Mutaflar Plıstina  –  Eski Cuma
2199.  Mülüz(Mülüzler) Mıglij  –  Eski Zağra
2200.  Mürselim Kondovo  –  Kırcali
2201.  Müslim Miryantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2202.  Müslim Pravoslav (Pravoslaven)  –  Eski Zağra
2203.  Müslim Pravoslaven  –  Filibe
2204.  Müslimler Dıhovo  –  Kırcali
2205.  Müslimler Hristiyanovo  –  Eski Zağra
2206.  Müslimler Sredorek  –  İslimiye
2207.  Nadır Nadarevo  –  Eski Cuma
2208.  Nadır-Köy Nadır  –  Burgaz
2209.  Nadırlar (Nadarlar) Rojden  –  Burgaz
2210.  Nal-Bantlar Kovaçevo  –  İslimiye
2211.  Nal-Bantlar Podkova  –  Kırcali
2212.  Nal-Döken Kovaç  –  Eski Zağra
2213.  Nanazlı-Dere (Narazlı Dere) Nane  –  Kırcali
2214.  Nasçı-Köy Makriopolsko  –  Eski Cuma
2215.  Nasırlı Radko-Dimitrievo  –  Şumnu
2216.  Nasreddin Bisertsi  –  Razgrad
2217.  Nasreddin Bojurovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2218.  Nasufçular Duhovets  –  Razgrad
2219.  Nasuf-Paşa Mınino  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2220.  Nasuhlar Rucey  –  Kırcali
2221.  Nasva-Köy Nedelevo  –  Filibe
2222.  Nazır-Mahalle Gurkovo  –  Vidin
2223.  Nebi-Köy Dolno-Pole  –  Hasköy
2224.  Nebi-Kuyusu Yasnets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2225.  Nebiler Zdravçets  –  Kırcali
2226.  Nebi-Paşa Bregovo  –  Kırcali
2227.  Nev-Rokop Gotse-Delçev  –  Yukarı Cuma
2228.  Nevse-Sipahiler Guliyka  –  Kırcali
2229.  Nevse-Taşlı (Taşlı) Guliya  –  Kırcali
2230.  Niğ-Bolu Nikopol  –  Plevne
2231.  Niküp  –  Tırnova
2232.  Nuh-Sel Novo-Selo  –  Şumnu
2233.  Nuh-Sel Novo-Selo  –  Tırnova
2234.  Oba  –
2235.  Obruklu Obruçişte  –  Hasköy
2236.  Odalar Odatite  –  Tırnova
2237.  Oğlanlı (Ohlanlı) Momkovo  –  Hasköy
2238.  Okçular Aleksandrovo  –  Eski Zağra
2239.  Okçular Strelets  –  Tırnova
2240.  Okçular Sveti-Kliment Karlıovo  –  Filibe
2241.  Okçular Zdravets  –  Eski Cuma
2242.  Okçulu – Otluk-Öy(Panagürişte)  –  Tatar Pazarcık
2243.  Olacak Spoluka  –  Kırcali
2244.  Oluklu Kutlovitsa  –  Silistre
2245.  Omanlar Bosilitsa  –  Kırcali
2246.  Omarça Ralitsa  –  Eski Cuma
2247.  Omur-Bey Stambolovo  –  Tırnova
2248.  Omur-Bey Zahari-Stoyanovo  –  Eski Cuma
2249.  Omurca Stariçene  –  Razgrad
2250.  Omur-Fakı Jeklartsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2251.  Omur-Köy Strelets  –  Burgaz
2252.  Orhaniye Bote-Grad  –  Sofya
2253.  Orlan-Köy Orhanovo  –  Burgaz
2254.  Orlanlar Oraç  –  Eski Cuma
2255.  Orman (Omran) Razdel  –  Silistre
2256.  Orman Goritsa Ah Yolu  –  Burgaz
2257.  Orman Kavrakirovo  –  Yukarı Cuma
2258.  Orman-Beş-Evli Goriçevo  –  Razgrad
2259.  Ormancık Goritsa  –  Eski Cuma
2260.  Orman-Çiftlik Damyanitsa  –  Yukarı Cuma
2261.  Ormanlı Lesnovo  –  Sofya
2262.  Orta Dvorişte  –  Eski Zağra
2263.  Orta- Mahalle Dennitsa  –  Şumnu
2264.  Orta- Mahalle Elda  –  Eski Cuma
2265.  Orta- Mahalle Sreditsa/Srednevo  –  Kırcali
2266.  Orta- Mahalle Sredna-Mahala  –  Burgaz
2267.  Orta- Mahalle Sredno-Seltsi  –  Razgrad
2268.  Orta- Mahalle Stolnik  –  Silistre
2269.  Ortaca-Köy Sredniyat-Vrıh  –  Plevne
2270.  Ortacı Sretsko  –  Kırcali
2271.  Orta-Çamurlu Sredna-Smolnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2272.  Ortakçı Drujintsi  –  Kırcali
2273.  Orta-Köy Asparuhovo  –  Plevne
2274.  Orta-Köy İvaylov-Grad  –  Kırcali
2275.  Orta-Köy Sredişte  –  Eski Cuma
2276.  Orta-Köy Sredne  –  Şumnu
2277.  Orta-Köy Sredno-Selo  –  Varna
2278.  Orta-Kuyusu Sredina  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2279.  Orta-Mahalle Bratovo  –  Eski Cuma
2280.  Orta-Pınar Yolu –  –  Eski Cuma
2281.  Oruç-Gazi Yunak  –  Varna
2282.  Osman Pazarı Omurtag  –  Eski Cuma
2283.  Osman-Baba-Tekkesi Teketo  –  Hasköy
2284.  Osman-Fakı Kozloduytsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2285.  Osmaniye Aleksandrovo-Bırzitsi  –  Vidin
2286.  Osman-Köy Dıbnik  –  Burgaz
2287.  Osman-Köy Vransko  –  Kırcali
2288.  Osmanlar Osmantsi  –  Kırcali
2289.  Osmanlar Visino  –  Eski Cuma
2290.  Osmanlar Visok  –  Eski Cuma
2291.  Osmanlılar Planintsa  –  Gabrova
2292.  Osman-Mahalle Peçenitsa  –  Razgrad
2293.  Osman-Paşalar Osmanovo  –  Kırcali
2294.  Osmar  –  Şumnu
2295.  Otaklar (Hatanlar) Sestrinsko  –  Kırcali
2296.  Otaşlı Eğri Dere  –  Kırcali
2297.  Otluca Trevna  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2298.  Otluk-Köy Panagürişte  –  Tatar Pazarcık
2299.  Otman-Köy Rezbartsi  –  Köstendil
2300.  Otmanlı Simeonovo  –  Yanbolu
2301.  Ovacık Gorno-Pole  –  Hasköy
2302.  Ovacık Polyanovo Ovocik ve Ferdinandovo Harmanlı  –  Hasköy
2303.  Ovacılar Bagryanka  –  Kırcali
2304.  Ova-Söğütlüsü Vırvane  –  Şumnu
2305.  Ova-Şermen(Şermen) Volno  –  Razgrad
2306.  Oyvoda Voyvoda  –  Şumnu
2307.  Öksüzce Sirakovo  –  Hasköy
2308.  Ömer-Köy Rogaç  –  Kırcali
2309.  Ömerler Lübino  –  Kırcali
2310.  Ömerli Soyko  –  Tatar Pazarcık
2311.  Ömer-Mahalle Botevo  –  Kutlu Viçe
2312.  Ömer-Oğulları-Yağmurlar Dıjdovnitsa  –  Kırcali
2313.  Ör-Bek Eğridere  –  Kırcali
2314.  Örçenler Bojurga  –  Eski Cuma
2315.  Ördekçiler (Gök Viran) Patitsa  –  Kırcali
2316.  Ördekler Gıskovo  –  Kırcali
2317.  Örencik Golâma-Gradişte  –  Eski Cuma
2318.  Örencik Gradsko  –  İslimiye
2319.  Örencik Konstantinovo  –  Hasköy
2320.  Örencik Krepost  –  Hasköy
2321.  Örenciler Zlato-Ustovo  –  Hasköy
2322.  Örenli Asen  –  Eski Zağra
2323.  Öse-Köy Visoko  –  Kırcali
2324.  Öte-Mahalle Östreştina  –  Eski Cuma
2325.  Özbek Ezbetsi  –  Kırcali
2326.  Özlü-Bey-Köy(Özlü Benlik) Mogolişte  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2327.  Padırlar Padarino  –  Eski Cuma
2328.  Palaska Budo-Zemya  –  Paşmaklı
2329.  Pamukçu (Pamukça ,Pamuklu) Pamukliya  –  Şumnu
2330.  Paparcık (Tağarcıklar) Sekirya  –  Kırcali
2331.  Papazlar Malo-Gradets  –  Eski Cuma
2332.  Papazlı Popovitsa  –  Filibe
2333.  Paracık Bistrets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2334.  Para-Mahalle Paritsa  –  Rusçuk
2335.  Paşa  –  Hasköy
2336.  Paşa-Balı Kableşkovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2337.  Paşa-Köy Bolyarevo  –  Yanbolu
2338.  Paşa-Köy Generalovo  –  Hasköy
2339.  Paşa-Köy Malenovo  –  Yanbolu
2340.  Paşa-Köy Mirovo  –  Tırnova
2341.  Paşa-Köy Paşino  –  Burgaz
2342.  Paşa-Köy Vladislavovo  –  Varna
2343.  Paşa-Köy Voyvodovo  –  Vraça
2344.  Paşa-Mahalle Krumovo  –  Filibe
2345.  Paşa-Mahalle Paşovo  –  Hasköy
2346.  Paşa-Mahalle Voyvoda  –  Eski Zağra
2347.  Paşa-Yiğit Voyvodino  –  Varna
2348.  Paşmaklı Smolyan  –  Paşmaklı
2349.  Pazar(Yeni Pazar) Çerno-Oçene  –  Kırcali
2350.  Pazarcık Tırgovişte  –  Eski Cuma
2351.  Pazarlar Pazartsi  –  Kırcali
2352.  Peçeli Vekilitsi  –  Şumnu
2353.  Peresiler Skalak  –  Kırcali
2354.  Peser-Ova Pisarevo  –  Plevne
2355.  Peştere Peştera  –  Tatar Pazarcık
2356.  Pınar-Beş-Evli Bojurovo  –  Razgrad
2357.  Pınarcık Bunarçevo , İzorovo  –  Hasköy
2358.  Pınarcık H.G.Danov  –  Filibe
2359.  Pınarlı İzvornik  –  Varna
2360.  Pıtraklı Baştino  –  Silistre
2361.  Piller Starçişte  –  Eski Cuma
2362.  Pireler Starçişte  –  Eski Cuma
2363.  Pir-İ Fakı Ravnets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2364.  Pir-İ Vadi Provadiya  –  Varna
2365.  Pirinçli Zlato-Pole  –  Hasköy
2366.  Pirli-Cami-Mahalle Glavamtsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2367.  Pirli-Davulcular-Mahalle Oreşnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2368.  Pirli-Köy Gradnitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2369.  Pişman Razkayane  –  Eski Zağra
2370.  Plevne Pleven  –  Plevne
2371.  Ponduzguzlar Besnurka  –  Kırcali
2372.  Pop-Köy Popovo  –  Eski Cuma
2373.  Pop-Köy Popovo  –  Yanbolu
2374.  Postalar Starjevtsi  –  Kırcali
2375.  Posunlar Krasino  –  Eski Cuma
2376.  Potruşan Petruşan  –  Varna
2377.  Poturnak Velika  –  Burgaz
2378.  Pranga Patriarh-Evtimievo  –  Filibe
2379.  Pulmiye(Lom-Palanga) Lom  –  Kutlu Viçe
2380.  Püller Starçişte  –  Eski Cuma
2381.  Radne-Mahalle Radnevo(Radne-Mahle)  –  Eski zağra
2382.  Rahimli Ralitsa  –  Kırcali
2383.  Rahman-Âşıklar Okorş  –  Silistre
2384.  Rahman-Hoca Raliçevo  –  Kırcali
2385.  Rahmanlar Blagovets  –  Kırcali
2386.  Rahmanlar Boji-Dar  –  Filibe
2387.  Rahmanlar Rozino  –  Plevne
2388.  Rahmanlı Rozovets  –  Filibe
2389.  Rah-Ova İlçesi Oryahovska Okoliya  –  Vraça
2390.  Rah-Ova Oryahovo  –  Vraça
2391.  Rakit-Ova Rakitovo  –  Tatar Pazarcık
2392.  Rako-Viçe Orehovitsa  –  Plevne
2393.  Ramadanlar Velikdençe  –  Kırcali
2394.  Ram-Köy (Ramiş) Ayrovo  –  Kırcali
2395.  Raş-Köy Lübentsi  –  Tırnova
2396.  Razgrad-Mahalle Razgrad-Mahala Kutliviçe  –  Razgrad
2397.  Recep-Köy Dryanovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2398.  Recep-Mahalle Arkovna  –  Varna
2399.  Recep-Mahalle Granitets  –  Burgaz
2400.  Reis-Köy Glavatar  –  Filibe
2401.  Resiller Ralitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2402.  Resiller Snyagovo  –  Burgaz
2403.  Rumeli Rumeliya  –  Sofya
2404.  Rupça (Urupça) –  –  Burgaz
2405.  Ruscuk Ruse  –  Rusçuk
2406.  Ruslar Ignatievo  –  Varna
2407.  Rüstemler Maystorovo  –  Kırcali
2408.  Saatler Zdravets  –  Hasköy
2409.  Sabri-Paşa-Köy Botevo  –  Vidin
2410.  Sabuncular Sabunare  –  Kırcali
2411.  Sadık-Köy Tyanevo  –  Hasköy
2412.  Sadıklar Verentsi  –  Eski Cuma
2413.  Sadıklı Veren  –  Eski Zağra
2414.  Sağırlar Dryanovets  –  Rusçuk
2415.  Sağırlar Gledika-Gluhar  –  Kırcali
2416.  Sağırlar İrnik  –  Silistre
2417.  Sağsınlar Zafirovo  –  Silistre
2418.  Sakarlı Markovo  –  Eski zağra
2419.  Salaş – Belgratcık  –  Vidin
2420.  Saldım-Köy Yakim-Gruevo  –  Razgrad
2421.  Salihler Branitsa  –  Hasköy
2422.  Salihler Bratimir  –  Silistre
2423.  Salihler Prilentsi  –  Kırcali
2424.  Salihler Smoçevo  –  Burgaz
2425.  Salman Plenimir  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2426.  Salman-Cami-Atı Ençets  –  Kırcali
2427.  Salmanlar  –  Şumnu
2428.  Salmanlar Slamino  –  Yanbolu
2429.  Salmanlar Snejinka  –  Kırcali
2430.  Saltıklar Koprinka  –  Eski Zağra
2431.  Saltıklar Presiyan  –  Eski Cuma
2432.  Saltıklar Sredkovets  –  Şumnu
2433.  Saltıklar Visoka  –  Kırcali
2434.  Samana Koşukavak  –  Kırcali
2435.  Sancaktar Grozden  –  Burgaz
2436.  Sandıkcı Rakla  –  Varna
2437.  Sapaca Sneja  –  Burgaz
2438.  Sap-Dere Bırzeya  –  Kırcali
2439.  Saran-Bey (Saruhan-Bey) Saranovo  –  Tatar Pazarcık
2440.  Saranlı Oryahovo  –  Hasköy
2441.  Saranlı Saransko  –  Yanbolu
2442.  Saranlı-Yeni-Köy Telets  –  Yanbolu
2443.  Sarhoşlar Veselçane  –  Kırcali
2444.  Sarı-Beyli Yavorets  –  Gabrova
2445.  Sarıca Balog  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2446.  Sarıca Rositsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2447.  Sarıca-Viran Samokkitna  –  Kırcali
2448.  Sarı-Demirci Zlato-Sel  –  Filibe
2449.  Sarıdır Venelin  –  Varna
2450.  Sarı-Duran Tvırdintsi  –  Eski Cuma
2451.  Sarı-Göl Blatnitsa  –  Tatar Pazarcık
2452.  Sarı-Göl Lüben-Karavelovo  –  Varna
2453.  Sarı-Göl Tırnovitsi  –  Silistre
2454.  Sarı-Hanlar Jılti-Hani  –  Burgaz
2455.  Sarı-Hanlı Sedefçe  –  Kırcali
2456.  Sarı-Hatip Vladimirovtsi  –  Razgrad
2457.  Sarı-İsmail Samuilovo  –  Eski zağra
2458.  Sarı-Kaya Skalak  –  Burgaz
2459.  Sarı-Kız Jıltuşa  –  Kırcali
2460.  Sarı-Kovanlık Medovets  –  Varna
2461.  Sarı-Mahmut Alekseevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2462.  Sarı-Meşe Gorun  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2463.  Sarı-Musa Smin  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2464.  Sarı-Musa Veselie  –  Burgaz
2465.  Sarınasıf Zavetno  –  Eski Cuma
2466.  Sarı-Nebi Balik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2467.  Sarı-Papazlar Jılto-Kamık  –  Eski Zağra
2468.  Sarı-Taş Jılt-Kamık  –  Filibe
2469.  Sarı-Yar Hacı Dimitriovo Ziştovi  –  Tırnova
2470.  Sarı-Yar Jılt-Bryag  –  İslimiye
2471.  Sarı-Yar Jılti-Rid  –  Kırcali
2472.  Sarı-Yurt Jılti-Breg  –  Hasköy
2473.  Sarmaşık Brışlyan  –  Burgaz
2474.  Sarnıç Sırnak  –  Kırcali
2475.  Sarnıç Sırnitsa  –  Hasköy
2476.  Sarp-Dere Ruçey  –  Kırcali
2477.  Sarp-Dere Vırli-Dol  –  Kırcali
2478.  Sarsaklar Zimornitsa  –  Kırcali
2479.  Sarsanlar Zafirovo  –  Silistre
2480.  Sarsıplı Tserovişte  –  Eski Cuma
2481.  Satı-Bey Nadejdino  –  Filibe
2482.  Satı-Köy Polyanets  –  Kırcali
2483.  Satılmış Ezerets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2484.  Sazlı Trıstika  –  Razgrad
2485.  Sazlı-Köy Trıstikovo  –  Burgaz
2486.  Sefer-Köy Raklinovo  –  Burgaz
2487.  Sefer-Mahalle Bozartsi  –  Eski Cuma
2488.  Selalı Borets  –  Filibe
2489.  Sel-Bükün  –  Hasköy
2490.  Selçuk-Ova Kalyanovo  –  Filibe
2491.  Selim-Köy Mirovets  –  Eski Cuma
2492.  Selim-Kuyusu Konare  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2493.  Selim-Mahalle Kirkovo-Mahala  –  Lofça
2494.  Selvi (Servi) Sevlievo Gabrova  –  Selvi
2495.  Semçin  –  Tatar Pazarcık
2496.  Semerci Semercievo  –  Rusçuk
2497.  Semerciler Sellari  –  Kırcali
2498.  Semerciler Semertsi  –  Eski Cuma
2499.  Semihçe Klokotnisa  –  Hasköy
2500.  Semiz-Ala Draganovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2501.  Semizler Sırakovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2502.  Semizler Velikovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2503.  Sene-Bir Sini-Bir  –  Şumnu
2504.  Sepetçi Novo-Malko-Koşniçari  –  Eski Cuma
2505.  Serdar-Çiftlik Stoyanovo  –  Kutlu Viçe
2506.  Serdimen Orlova-Mogila  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2507.  Ser-Güveç Ser-Güvets  –  Tırnova
2508.  Sevar Sevar  –  Razgrad
2509.  Sevdalı Kamen  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2510.  Seydi Köy Vino-Grad  –  Tırnova
2511.  Seydi-Oğlu Seydol  –  Razgrad
2512.  Seyit Seyaçi  –  Eski Cuma
2513.  Seyit-Ahmet Rakovski  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2514.  Seyit-Ali-Fakı Skala  –  Silistre
2515.  Seymen Lozenets  –  Yanbolu
2516.  Seymen Mirovo  –  Eski Zağra
2517.  Seymen Simeonov-Grad  –  Hasköy
2518.  Seymen Strajar  –  Eski Zağra
2519.  Sıçanlı Bejantsi  –  Kırcali
2520.  Sığırcık Govedare  –  Filibe
2521.  Sığırcık Rıtlina  –  Eski Cuma
2522.  Sınır-Yeni-Mahalle Mejdan  –  Silistre
2523.  Sıra-Kaya Skalak  –  Burgaz
2524.  Sır-Alan Bratan  –  İslimiye
2525.  Sıratça Straja  –  Eski Cuma
2526.  Sırcılar Podles  –  Silistre
2527.  Sırna-Bey Borisovo  –  Rusçuk
2528.  Sırt-Alan-Kılıç Beliçitsa  –  Razgrad
2529.  Sırt-Harman Gorno-Vırşilo  –  Tatar Pazarcık
2530.  Sırt-Köy Bilo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2531.  Sırt-Köy Bilo  –  İslimiye
2532.  Sırt-Köy Gırbişte  –  Kırcali
2533.  Sırt-Köy Rıt  –  Kırcali
2534.  Sırt-Mahalle Vetrişte  –  Şumnu
2535.  Silistre Silistra  –  Silistre
2536.  Simitler Gorno-Çerkovişte  –  Eski Zağra
2537.  Simitler Morozovo  –  Eski Zağra
2538.  Simitli Simigli (İzvorite)  –  Yukarı Cuma
2539.  Sinan Pomen  –  Şumnu
2540.  Sinaplı Sinapovo  –  Yanbolu
2541.  Sindel Sendel  –  Varna
2542.  Sinecik Stamboliyski  –  Hasköy
2543.  Sipahiler (Ispahlar) Ovçevo  –  Kırcali
2544.  Sipahlar-Burnu Konnitsa  –  Kırcali
2545.  Sivri-Kaya Ostır-Kamık  –  Hasköy
2546.  Siyahlar Angelovo  –  Silistre
2547.  Size-Bolu Sozopol  –  Burgaz
2548.  Softalar Softite  –  Kırcali
2549.  Sofular  –  Razgrad
2550.  Sofular Bogomiltsi  –  Eski Cuma
2551.  Sofular Kovil  –  Eski Cuma
2552.  Sofular Malomir  –  Şumnu
2553.  Sofular Mıdrets  –  Eski Zağra
2554.  Sofular Mıdrets  –  Kırcali
2555.  Sofular Osenets  –  Şumnu
2556.  Sofular Skobelovo  –  Eski Zağra
2557.  Sofular Sobina  –  Eski Cuma
2558.  Sofular Vılnari  –  Şumnu
2559.  Sofu-Yurdu (Sofular) Bogomolsko  –  Eski Cuma
2560.  Soğanlık –Yeni Mahalle Malko-Paisievo  –  Silistre
2561.  Soğucağız Studenitsa  –  Şumnu
2562.  Soğucak Çistemensko  –  Silistre
2563.  Soğucak Studena  –  Hasköy
2564.  Soğucak Studena  –  Sofya
2565.  Soğucak Studenets  –  Razgrad
2566.  Soğuk-Dal Mançevo  –  Kırcali
2567.  Soğuk-Pınar Studen-Kladenets  –  Kırcali
2568.  Solmaz Voden  –  Hasköy
2569.  Soluklar Glumovo  –  Kırcali
2570.  Sorgunlu Vırbovo  –  Hasköy
2571.  Soyaklı Angelariy  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2572.  Söğün-Dal Suhin-Dol  –  Tırnova
2573.  Söğütçük Riltsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2574.  Söğütçük Vodno  –  Silistre
2575.  Söğütlü Vırbak  –  Şumnu
2576.  Söğütlü Vodnyanka  –  Eski Zağra
2577.  Söneç Sırpovo  –  Silistre
2578.  Söycük Vodno  –  Silistre
2579.  Söylemezler Dryanova-Glava  –  Kırcali
2580.  Söylüm Pigavets  –  Kırcali
2581.  Suatçe Suhatçe  –  Vraça
2582.  Sucağız  –  Razgrad
2583.  Sucağız-Köy Voditsa  –  Varna
2584.  Sultan Nevski  –  Eski Cuma
2585.  Sultan-Köy(Sultanlar) Sultantsi  –  Varna
2586.  Sultanlı Zlatolist  –  Kırcali
2587.  Suluca-Alı Sadova  –  Varna
2588.  Sulucalı Çarda  –  Yanbolu
2589.  Sulu-Derbent Momina-Banya (Momino-Prohod)  –  Sofya
2590.  Sulu-Köy Ohlüvets  –  Kırcali
2591.  Sulumlu Zagarsko  –  Kırcali
2592.  Sungurlar (Songurlar) Sulitsa  –  Eski Zağra
2593.  Sungurlar(Sungular) – Karin-Abat(Karnobat)  –  Burgaz
2594.  Sungurlar(Sungullar) Vokil  –  Silistre
2595.  Susam  –  Hasköy
2596.  Su-Sığırlık  –  Şumnu
2597.  Susuz Bez-Vodno  –  Kırcali
2598.  Susuz-Burun Buhovo  –  Kırcali
2599.  Susuz-Köy Bez-Voditsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2600.  Suvatlar Suvatite  –  Burgaz
2601.  Sül-Büklün Malki-Voden  –  Hasköy
2602.  Süleyman-Fakı Strajitsa  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2603.  Süleyman-Köy Novogortsi  –  Tırnova
2604.  Süleyman-Köy Seçişte  –  Şumnu
2605.  Süleymanlık Spasovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2606.  Sülmeşli Plodovitovo  –  Eski Zağra
2607.  Sülmeşli Sredets  –  Eski Zağra
2608.  Sülya –Köy Dositeevo  –  Hasköy
2609.  Sün-Bey Banovo  –  Varna
2610.  Sünnetçiler Rezaç  –  Tırnova
2611.  Sünnetler Mozorovo  –  Eski Zağra
2612.  Sürgülü Vleçugovo  –  Kırcali
2613.  Sürmenler Şiroko-Pole  –  Kırcali
2614.  Sürtü-Köy Nanevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2615.  Sütçüler Ostra-Mogila  –  İslimiye
2616.  Süt-Kesiği Mleçino  –  Kırcali
2617.  Şaban Draganovo  –  Kırcali
2618.  Şaban-Kırı Zagoritsi  –  Burgaz
2619.  Şaban-Köy Draganovo  –  Kırcali
2620.  Şabanlar Kableşkovo  –  Kırcali
2621.  Şabanlar Topolska  –  Kırcali
2622.  Şabanlı  –  Yanbolu
2623.  Şabanlı Sırnitsa  –  Tatar Pazarcık
2624.  Şabla  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2625.  Şadi-Köy Dobrotiç  –  Varna
2626.  Şadiler Çavka  –  Kırcali
2627.  Şahinciler Sokolnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2628.  Şahin-Dere Orlov-Dol  –  Hasköy
2629.  Şahinler Krugauevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2630.  Şahinler Mıjentsi  –  Kırcali
2631.  Şahinler Nova-Kamena  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2632.  Şahinler Sokolite  –  Kırcali
2633.  Şahlı (Şahin-Kaya) Sokolovo  –  Lofça
2634.  Şahlı Sokolsko  –  Kırcali
2635.  Şah-Pala Krilatitsa  –  Kırcali
2636.  Şah-Pazlı Yastrebovo  –  Eski Zağra
2637.  Şahveler Tsarevtsi  –  Eski Cuma
2638.  Şamlı Gorno-Botevo  –  Eski Zağra
2639.  Şamlı Şamlievo  –  Plevne
2640.  Şarlılar Braniçevo  –  Şumnu
2641.  Şavklar (Şevkler) Svetlina Yeni Zağra  –  İslimiye
2642.  Şef Zlaten-Rog  –  Vidin
2643.  Şekere Lov  –  Razgrad
2644.  Şekerli Hacı-Dimitriovo  –  Eski Zağra
2645.  Şeker-Pınar Sladık-Kladenets  –  Eski Zağra
2646.  Şen-Ova Senovo  –  Razgrad
2647.  Şeremet Bırzitsa  –  Varna
2648.  Şeremet Stoletovo  –  Eski Zağra
2649.  Şeremet-Köy Veslets  –  Razgrad
2650.  Şeremetler Berkovski  –  Eski Zağra
2651.  Şeyh-Aslı Eşikasli  –  Tatar Pazarcık
2652.  Şeyh-Köy Glavatartsi  –  Kırcali
2653.  Şeyhler (Şıhlar) Raklitsa  –  Burgaz
2654.  Şeyhler(Şehler) Stareyşino  –  Kırcali
2655.  Şeytancık Hitrin  –  Şumnu
2656.  Şeytan-Köy Kosovo  –  Paşmaklı
2657.  Şeytanlar Usoi  –  Tırnova
2658.  Şişeler Şişentsi  –  Vidin
2659.  Şişko Şişkovitsa  –  Eski Cuma
2660.  Şişmanlar Avtoevo  –  Filibe
2661.  Şumnu Şumen  –  Şumnu
2662.  Şükürler Svetoslantsi  –  Tırnova
2663.  Taban Sandrovo  –  Rusçuk
2664.  Taban/Taçlar Venkovets  –  Sofya
2665.  Tağar-Köy Tagarevo  –  Burgaz
2666.  Tahtalı Malko-Topolovo  –  Filibe
2667.  Talaşman-Dere Samovila  –  Kırcali
2668.  Talaşmanlı Genaral-Toşevo  –  Yanbolu
2669.  Talaşmanlı Strelets  –  Eski Zağra
2670.  Taptık Kipra  –  Varna
2671.  Taraş-Köy Kruşevo  –  Burgaz
2672.  Tas-Tepe Çukarka  –  Burgaz
2673.  Taş-Arı Pçelin  –  Burgaz
2674.  Taşçı Kamenar  –  Razgrad
2675.  Taş-Hisar – Pir-İ Vadi(Provadiya)  –  Varna
2676.  Taş-Kesen Sarantsi  –  Sofya
2677.  Taşkın Buyhovitsa  –  Paşmaklı
2678.  Taşkınlar Vrelo  –  Kırcali
2679.  Taşlı-Çilingir Golayamo-Kamenyane Koşu-Kavak  –  Kırcali
2680.  Taşlık  –  Sofya
2681.  Taşlık Kamensko  –  Burgaz
2682.  Taşlık Noçevo  –  Kırcali
2683.  Taşlı-Köy (Taşlık) Kamenyak  –  Burgaz
2684.  Taşlı-Köy Kamneyane  –  Kırcali
2685.  Taşlı-Sütlü-Dere Malko-Kamenyane  –  Kırcali
2686.  Taş-Tepe Kamen-Vrıh  –  Yanbolu
2687.  Tatar Moskovets  –  Filibe
2688.  Tatar Pazarcık  –  Tatar Pazarcık
2689.  Tatar-Atmaca Sokol  –  Silistre
2690.  Tatarcık Slana-Bara  –  Vidin
2691.  Tatar-Kadı-Köy Kapitan-Dimitrovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2692.  Tatar-Köy Filipovo  –  Yanbolu
2693.  Tatar-Köy Gılıbets  –  Burgaz
2694.  Tatar-Köy Konstantinovo  –  Yanbolu
2695.  Tatar-Köy Konuş  –  Hasköy
2696.  Tatar-Köy Radovets  –  Yanbolu
2697.  Tatarlar Tatare  –  Tırnova
2698.  Tatar-Mahalle Dondukovo Pulmiye(Lom)  –  Kutlu Viçe
2699.  Tatar-Mahalle Veselin  –  Varna
2700.  Tatar-Ova Tatarevo Hacı-İlyas(Pırvo-May)  –  Filibe
2701.  Tavalı Tavaliçevo  –  Köstendil
2702.  Tavşan-Tepe Kabile  –  Yanbolu
2703.  Teker Zlatna-Niva  –  Şumnu
2704.  Tekir Sivino  –  Paşmaklı
2705.  Tekir Trivoditsi  –  Filibe
2706.  Tekke Bogomil  –  Hasköy
2707.  Tekke Bogomilovo  –  Eski Zağra
2708.  Tekke Hristo-Danovo  –  Filibe
2709.  Tekke Manastırtsi  –  Eski Zağra
2710.  Tekke Obriçişte  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2711.  Tekke Voden  –  Razgrad
2712.  Tekkeciler Dıbravitsa  –  Eski Cuma
2713.  Tekke-Dere  –  Şumnu
2714.  Tekke-Köy Malevo  –  Hasköy
2715.  Tekkeler Obitel  –  Eski Cuma
2716.  Tekkeler-Cami Malko-Tsırkvişte  –  Eski Cuma
2717.  Tekkeler-Kebir Obitel Osman Pazar  –  Eski Cuma
2718.  Tekkeler-Sagir Golyama-Sırkvişte  –  Eski Cuma
2719.  Tekke-Mahalle Grafitovo  –  İslimiye
2720.  Tekke-Mahalle Manastirsko  –  Razgrad
2721.  Tekke-Menetler Broş  –  Kırcali
2722.  Tellal-Köy (Delâv-Köy) Glaştay  –  Eski Cuma
2723.  Tellal-Köy Klikaç  –  Burgaz
2724.  Tençe Tença  –  Tırnova
2725.  Tepe-Altı Dolişte  –  Kırcali
2726.  Tepe-Altı Pod-Vrıh  –  Kırcali
2727.  Tepecik Rudina  –  Kırcali
2728.  Terbi-Köy Kapitan Petko  –  Şumnu
2729.  Tercüman İzvorişte  –  Burgaz
2730.  Terke-Bolu Trapkolovo  –  İslimiye
2731.  Ters-Kondu Severnyak  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2732.  Terter  –  Razgrad
2733.  Terzi-Köy Kroyaçevo/Kroyatsi  –  Kırcali
2734.  Terziler Dolno-Şivaçevo  –  Tırnova
2735.  Terzili Terziysko  –  Burgaz
2736.  Terzi-Obası Golemo-Şivaçevo  –  İslimiye
2737.  Terzi-Ören Tihomir  –  Kırcali
2738.  Tete-Ven Tetovo  –  Razgrad
2739.  Tet-Ova Tetovo  –  Razgrad
2740.  Tıkızca  –
2741.  Tıraşlı Zelinik  –  Tırnova
2742.  Tırnak – Bela-Slatina  –  Vraça
2743.  Tırnava – Bela-Slatina  –  Vraça
2744.  Tırnovacık Malko-Tırnova  –  Burgaz
2745.  Tırnova-Seymen Zlaten-Dol Harmanlı  –  Hasköy
2746.  Tilkiler Lisisite  –  Kırcali
2747.  Timurtaşlı – Koyuntepe  –  filibe
2748.  Tiremezli Bregovo  –  Hasköy
2749.  Tokacık Takaçka  –  Kırcali
2750.  Tokaç Koşu Kavak  –  Kırcali
2751.  Tokçular Slaveevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2752.  Tokmak-Köy Çukovets  –  Silistre
2753.  Tokmaklı-Dere Çukovo  –  Kırcali
2754.  Tomaşlar Rastnik  –  Kırcali
2755.  Topal-Köy Krivitsa  –  Şumnu
2756.  Topallar Hvostyane  –  Kırcali
2757.  Topalllar Kudsovo  –  Kırcali
2758.  Topçu Senovo  –  Razgrad
2759.  Topçu Strelkovo  –  Silistre
2760.  Topçu-Köy Topçiysko  –  Burgaz
2761.  Toprak-Hisar Zemlen  –  Eski Zağra
2762.  Toprak-Mahalle Smirnentsi  –  Hasköy
2763.  Topuklu Srednogortsi  –  Paşmaklı
2764.  Topuzlar Paşkul  –  Kırcali
2765.  Topuzlar Topuzevo  –  İslimiye
2766.  Topuzlar Zornitsa  –  Yanbolu
2767.  Torfulu Pırvitsa  –  Kırcali
2768.  Torlak Hlebarevo  –  Razgrad
2769.  Torlak-Mahalle Zagortsi  –  İslimiye
2770.  Toros Lazor-Stanevo  –  Lofça
2771.  Tortamış Brastovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2772.  Tospatlar Rositsa  –  Tırnova
2773.  Toyanlı Jergovets  –  Eski Zağra
2774.  Toy-Köy Dropla  –  Burgaz
2775.  Toy-Kuyusu Dropla  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2776.  Toz-Burun Mogolitsa  –  Paşmaklı
2777.  Toz-İ-Balâ(Toz Balya) Gorno-Prahovo  –  Kırcali
2778.  Toz-İ-Esir Dolno-Prahovo Eğri Dere  –  Kırcali
2779.  Toz-Patlar Rositsa  –  Eski Cuma
2780.  Trıstenik (Türk Trıstenik ) Slavyanovo  –  Tırnova
2781.  Tunafça Alaca hisar/Koznik  –  Filibe
2782.  Turfanlı İglika  –  Yanbolu
2783.  Turhanlar Tsvetnitsa  –  Eski Cuma
2784.  Turnacık Türk Bulgar Sınırında Türk Köyü  –
2785.  Turna-Dere Rosno  –  Tırnova
2786.  Turna-Ovası Turnoso  –  Eski Cuma
2787.  Turpçular Orlyak  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2788.  Tursun Zdravets  –  Razgrad
2789.  Tutrakan Tutrakan  –  Silistre
2790.  Tuzlu-Alan Maysko  –  Tırnova
2791.  Tuzluk (Tuzluk-Köy) Solişte  –  Kırcali
2792.  Tuzluk Balçişka Tuzlata  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2793.  Tuzluk Slannik  –
2794.  Tuzlu-Su Solnitsa  –  Varna
2795.  Tüler Mrejiçko  –  Kırcali
2796.  Tülüce Prelog  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2797.  Türbe(Tülbe) Kapişte  –  Eski Cuma
2798.  Türbeler Goritsa  –  Eski Cuma
2799.  Türbeler Zayçino  –  Kırcali
2800.  Türk-Ala-Gün Varovnik  –  Burgaz
2801.  Türk-Alan Bılgarin  –  Hasköy
2802.  Türk-Arnavutlar Belogradets  –  Varna
2803.  Türk-Bey-Köy İskra  –  Burgaz
2804.  Türk-Erceği(Türk-Erecek) Rodopsko  –  Kırcali
2805.  Türk-Eriği Kozlovets  –  Tırnova
2806.  Türkeşe Şişkovitsa  –  Tırnova
2807.  Türk-Fındığı Tuska-Leşnitsa(Leşnitsa) Troyan  –  Lofça
2808.  Türk-Gebe Plovka  –  Kırcali
2809.  Türk-Kaba-Ağaç Veleşani  –  Kırcali
2810.  Türk-Kosu – Tutrakan  –  Silistre
2811.  Türk-Kuyusu Kosara  –  Silistre
2812.  Türkmenler Tamarino  –  Yanbolu
2813.  Türkmen-Mahalle Bılgarene  –  Eski Zağra
2814.  Türkmeşli Rupkite  –  Eski Zağra
2815.  Türk-Pınar Bılgarski-İzvor(Turski-İzvor) Teteven  –  Lofça
2816.  Türk-Smil Nova-Çerna  –  Silistre
2817.  Türk-Söğütçük Topola  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2818.  Türk-Ürpek Latinka  –  Kırcali
2819.  Uflandır Tulovo  –  Eski Zağra
2820.  Ulanlı(Oğlanlı) Ruen  –  Burgaz
2821.  Umucullu Şeynovo  –  Eski Zağra
2822.  Umur-Fakı Jeglartsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2823.  Umur-Veren Dıjlets  –  Kırcali
2824.  Uncular Kurtovo  –  Filibe
2825.  Upçeli Asenovo  –  Yanbolu
2826.  Urlar Suhino  –  Kırcali
2827.  Urum-Bey Greevtsi  –  Kırcali
2828.  Urum-Beyli Lesovo  –  Yanbolu
2829.  Urum-Çiflik Stara-Reka  –  Yanbolu
2830.  Urum-Köy Efrem  –  Hasköy
2831.  Urum-Köy İnce-Voyvoda  –  Burgaz
2832.  Urum-Yeni-Köy Bılgarovo  –  Burgaz
2833.  Usul-Köy Sekulovo  –  Silistre
2834.  Uyvan İvanovo  –  Şumnu
2835.  Uzlar Uzovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2836.  Uzun-Ali – Koşu-Kavak  –  Kırcali
2837.  Uzunca Dılghevo  –  Hasköy
2838.  Uzunca-Alan Prostorno  –  Eski Cuma
2839.  Uzunca-Alan Ravno  –  Razgrad
2840.  Uzunca-Orman Bodantsi  –  Silistre
2841.  Uzunca-Ova Uzuncovo  –  Hasköy
2842.  Uzuncular Deventsi  –  Kırcali
2843.  Uzun-Dere Nedelino Darı-Dere(Zlato-Grad)  –  Paşmaklı
2844.  Uzun-Güney Dılgı-Pripek  –  Tırnova
2845.  Uzun-Hasan Trakiya  –  Eski Zağra
2846.  Uzun-Himmetler Oritsa  –  Kırcali
2847.  Uzun-Kır-Ova Dılgo-Pole  –  Filibe
2848.  Uzunlar Dlıjko  –  Şumnu
2849.  Uzunlar Planintsi  –  Gabrova
2850.  Uzunlar Visokovtsi  –  Tırnova
2851.  Üç-Durak Delçevo  –  Yukarı Cuma
2852.  Üç-Evler  –  Kırcali
2853.  Üç-Tepe Tri-Mogili  –  Kırcali
2854.  Üç-Tepe Tri-Mogoli  –  Filibe
2855.  Ürlemiş Ezore  –  İslimiye
2856.  Ürpek Boynik  –  Kırcali
2857.  Üsküdar Skutare  –  Filibe
2858.  Üsküdar Ştit  –  Hasköy
2859.  Üstün-El Üstina  –  Filibe
2860.  Üşenli Botevo  –  Varna
2861.  Ütükler Gortsvet  –  Razgrad
2862.  Vakıf Ustrem  –  Yanbolu
2863.  Varatlar Delçevo  –  Razgrad
2864.  Vardun  –  Şumnu
2865.  Vaya-Köy Dolno-Ezerovo  –  Burgaz
2866.  Veis-Köy Bobovets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2867.  Veletler Verentsi  –  Eski Cuma
2868.  Veli-Baş Veliko  –  Burgaz
2869.  Veli-Bey Milanovo  –  Şumnu
2870.  Veli-Bey-Köy Veliçka  –  Eski Cuma
2871.  Veli-Fakı Popgrigorovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2872.  Veli-Köy Velikovtsi  –  Eski Cuma
2873.  Veli-Meşe Güney Bulgaristan  –
2874.  Vet-Ova Vetovo  –  Rusçuk
2875.  Vetren Jitarovo  –  Burgaz
2876.  Vidin Bononia Daha Sonra Bdin  –  Sofya
2877.  Viran-Tekke Kapitan Andreevo  –  Hasköy
2878.  Visker  –
2879.  Vis-Köy Tsarev-Dol  –  Silistre
2880.  Vis-Köy Vis  –  Kırcali
2881.  Vraca Vratsa  –  Vraça
2882.  Vuruşlu Otluk Köy(Panagürişte)  –  Tatar Pazarcık
2883.  Yağ-Basan-Kebir Golyama-Çinko  –  Kırcali
2884.  Yağ-Basan-Sagir Malka-Çinka  –  Kırcali
2885.  Yağcı Maslerevo  –  Tırnova
2886.  Yağcılar Veselets  –  Eski Cuma
2887.  Yağ-Kanlı Dıblovo  –  Eski Zağra
2888.  Yağlar Dragomir  –  Filibe
2889.  Yağlı Maslinovo  –  Hasköy
2890.  Yağmur-Baba Dıjdovnik  –  Kırcali
2891.  Yağmur-Köy Dıjdino  –  Kırcali
2892.  Yağmurlar Dıjdovnik  –  Kırcali
2893.  Yağmurlu Mokrişta  –  Tatar Pazarcık
2894.  Yağmurluk  –  Şumnu
2895.  Yahyalı Maslinovo  –  Hasköy
2896.  Yalı-Çatalca Polyana  –  Silistre
2897.  Yalımlar Ostrets  –  Eski Cuma
2898.  Yalı-Üç-Orman Tri-Gortsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2899.  Yamaç-Köy Ridovo  –  Kırcali
2900.  Yamalı Propast  –  Kırcali
2901.  Yamna Preselets  –  Eski Cuma
2902.  Yanaklar Novo-Selo  –  Eski Zağra
2903.  Yanaklar Yanino  –  Kırcali
2904.  Yanbolu Yambol  –  Yanbolu
2905.  Yanık-Balabanlı Asparuhovo  –  Burgaz
2906.  Yanıklar Progorelets  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2907.  Yanık-Ova Yankovo  –  Şumnu
2908.  Yanuz-Dere Elhovets  –  Paşmaklı
2909.  Yapılca Travnik  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2910.  Yaralı  –  Varna
2911.  Yar-Dere Ridino  –  Kırcali
2912.  Yardım Pomoştitsa  –  Eski Cuma
2913.  Yarıcılar Yareilovtsi Radomir  –  Pernik
2914.  Yar-Kese  –  Şumnu
2915.  Yassı-Baş Ravna-Gora  –  Varna
2916.  Yassıca Lyahovo  –  Tatar Pazarcık
2917.  Yassı-Koru Ravna-Gor  –  Tatar Pazarcık
2918.  Yassı-Tepe Vetrino  –  Varna
2919.  Yastıkçılar Odırtsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2920.  Yaşlar Perperek  –  Kırcali
2921.  Yaşlı-Köy Jenda  –  Kırcali
2922.  Yatacık Kitnitsa  –  Kırcali
2923.  Yatacık Macarovo  –  Hasköy
2924.  Yataklar Lojeto  –  Kırcali
2925.  Yavaş-Köy Vasil-Levski  –  Eski Cuma
2926.  Yavuz-Dere Dobroselets  –  Yanbolu
2927.  Yaya-Köy Nikolaevo  –  İslimiye
2928.  Yayla Goron-Bliznak  –  Varna
2929.  Yayla Yagnilo  –  Varna
2930.  Yaylacık Gorska-Polyana  –  Eski Cuma
2931.  Yaylacık Visoka-Polyana  –  Kırcali
2932.  Yayla-Köy İzvortsi  –  Tırnova
2933.  Yayla-Köy Polyana  –  Eski Cuma
2934.  Yaylalı Kopitnik  –  Kırcali
2935.  Yazıcı Pisarevo  –  Şumnu
2936.  Yazıcılar Poruçik Çunçevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2937.  Yazıcı-Mahalle Gorko-Pisaevo  –  Tırnova
2938.  Yazıcı-zade  –  Sofya
2939.  Yazıcı-Zade Sofya’da Mahalle  –  Sofya
2940.  Yazla – Hacı İlyas(Pırvo-GradDaha Sonra Boriso-Grad)  –  Filibe
2941.  Yazla Letovnik  –  Kırcali
2942.  Yazla Lyatno  –  Şumnu
2943.  Yelceler Jenzifovo  –  Kırcali
2944.  Yelli-Dere Vetren-Dol  –  Tatar Pazarcık
2945.  Yemişler Ovoştnik  –  Eski zağra
2946.  Yengeç-Dere Rakov-Dol  –  Burgaz
2947.  Yeni-Balabanlar İvan-Şişmanovo  –  Razgrad
2948.  Yeni-Bey Çelopeçene  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2949.  Yeni-Beyli Malko-Kirilovo Kızılağaç(Elhovo)  –  Yanbolu
2950.  Yenice Çerna  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2951.  Yenice Eniyo  –  Hasköy
2952.  Yenice Novak  –  Razgrad
2953.  Yenice-Haydar Kraişte  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2954.  Yenice-Köy Preslavitsi  –  Silistre
2955.  Yenice-Köy Stoil-Voyvoda  –  İslimiye
2956.  Yenice-Köy Tsarev-Brod  –  Şumnu
2957.  Yenice-Köy Zlatina  –  Varna
2958.  Yeniceler Güney Bulgaristan  –
2959.  Yeni-Cuma Raven  –  Kırcali
2960.  Yeni-Çayır Nova-Livada  –  Kırcali
2961.  Yeni-Çeri Goryani  –  Gabrova
2962.  Yeni-Çeşme Medovo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2963.  Yeni-Derviş Novo-Oryahovo  –  Varna
2964.  Yeni-Han Novi-Han  –  Sofya
2965.  Yeni-Köy (Kara-Murat) Batenberg  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2966.  Yeni-Köy Aleksandrovo  –  Eski Cuma
2967.  Yeni-Köy Brestovitsa  –  Filibe
2968.  Yeni-Köy Çernitsa  –  Burgaz
2969.  Yeni-Köy Dılgo-Pol(Eski Adı Novo-Selo Pir-İ Vadi(Provadiya)  –  Varna
2970.  Yeni-Köy Kaluşevo  –  Hasköy
2971.  Yeni-Köy Kumanovo  –  Varna
2972.  Yeni-Köy Mladinovo Mustafa Paşa-Svilen-Grad  –  Hasköy
2973.  Yeni-Köy Mramor  –  Yanbolu
2974.  Yeni-Köy Nikolaevo  –  Eski Zağra
2975.  Yeni-Köy Novaçevo  –  İslimiye
2976.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Kutlu Viçe
2977.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Plevne
2978.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Rusçuk
2979.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Sofya
2980.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Şumnu
2981.  Yeni-Köy Novo-Selo  –  Vidin
2982.  Yeni-Köy Novo-Selo Peştere  –  Tatar Pazarcık
2983.  Yeni-Köy Novo-Selo Troyan  –  Lofça
2984.  Yeni-Köy Priseltsi  –  Burgaz
2985.  Yeni-Köy Rezovo  –  Burgaz
2986.  Yeni-Köy Tsar-Kalonyan  –  Filibe
2987.  Yeni-Köy Vetren  –  Tatar Pazarcık
2988.  Yeni-Köy Visoka-Polyana  –  Şumnu
2989.  Yeni-Mahalle Garvanovo  –  Hasköy
2990.  Yeni-Mahalle Lozitsa  –  Burgaz
2991.  Yeni-Mahalle Lülin  –  Yanbolu
2992.  Yeni-Mahalle Lüpka  –  Eski Zağra
2993.  Yeni-Mahalle Mejden  –  Silistre
2994.  Yeni-Mahalle Novakovo  –  Varna
2995.  Yeni-Mahalle Nova-Mahalla  –  Eski Zağra
2996.  Yeni-Mahalle Nova-Selişte  –  İslimiye
2997.  Yeni-Mahalle Novo-Selo  –  Filibe
2998.  Yeni-Mahalle Odrintsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
2999.  Yeni-Mahalle Radinka  –  İslimiye
3000.  Yeni-Mahalle Zavoya  –  Kırcali
3001.  Yeni-Paslı Kamenovo  –  İslimiye
3002.  Yeni-Pazar Novi-Pazar  –  Şumnu
3003.  Yeni-Şar-Köy Gorno-Novo Selo  –  Eski Zağra
3004.  Yeni-Şehir Nov-Grad  –  Tırnova
3005.  Yeni-Zağra Novo-Zagora  –  İslimiye
3006.  Yere-Basan Krivo-Pole  –  Hasköy
3007.  Yere-basan Krivo-pole  –  Hasköy
3008.  Yesirce Enevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3009.  Yeşil-Ova Zelana-Morava  –  Eski Cuma
3010.  Yeşil-Tepe  –  Şumnu
3011.  Yılancılar Zmeyno Osman Pazarı  –  Eski cuma
3012.  Yılanlık Zmeevo  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3013.  Yoğurtçu Lübenovo  –  Filibe
3014.  Yoğurtçu Mlekarovo  –  İslimiye
3015.  Yoğurtçular Mogilyane  –  Kırcali
3016.  Yukarı Cuma (Cuma-i Balâ) Gorna Cumaya Blagoevgrad  –  Yukarı Cuma
3017.  Yukarı Çanakçı Gorno Paniçerovo  –  Eski Zağra
3018.  Yukarı Keçiller Gorno-Kozarevo  –  Eski Cuma
3019.  Yukarı-Almalı Gorno-Yabılkovo  –  Burgaz
3020.  Yukarı-Banya Gorna Banya  –  Köstendil
3021.  Yukarı-Banya Gorna Banya  –  Sofya
3022.  Yukarı-Çiftlik Gorno-Çiftik  –  Varna
3023.  Yukarı-Damlalı Gorno-Slaveykovo  –  Varna
3024.  Yukarı-Dere-Köy Momçilovtsi  –  Paşmaklı
3025.  Yukarı-Hüseyinler Gorno-Hubavka  –  Eski Cuma
3026.  Yukarı-İsiva Gorno-İzvorovo  –  Eski Zağra
3027.  Yukarı-Kale Gorno-Kale  –  Kırcali
3028.  Yukarı-Kap-Dağ Gorno-Kabdal  –  Eski Cuma
3029.  Yukarı-Karalar Gorno-Krepost  –  Kırcali
3030.  Yukarı-Köseler Karavelovo  –  Filibe
3031.  Yukarı-Köy Boyan-Civgrats  –  Şumnu
3032.  Yukarı-Kumluca Gorno-Kumluca, Kurumova  –  Varna
3033.  Yukarı-Lukovit Lukovit  –  Lofça
3034.  Yukarı-Mahalle Gorno-Mahala  –  Filibe
3035.  Yukarı-Musa-Bey Gorni-İzvor  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3036.  Yukarı-Orman Ladarevo  –  Yukarı Cuma
3037.  Yukarı-Rah-Ova Gorno-Orehovitsa  –  Tırnova
3038.  Yukarı-Sahrane Gorno-Sahrane  –  Eski Zağra
3039.  Yukarı-Toz-Patlar Gorno-Rozitsa  –  Eski Cuma
3040.  Yukarı-Turgan Gorno-Turgan Lom  –  Lofça
3041.  Yukarı-Übrü-Eren Gorno-Seltsi  –  Kırcali
3042.  Yukarı-Yeni-Köy Gorno-Novo Selo  –  Tırnova
3043.  Yumrukkaya Pestnik  –  Tırnova
3044.  Yumrukkaya Sinio Kamene ????? ??????   –  Burgaz
3045.  Yunus-Abdal Yonkovo  –  Razgrad
3046.  Yunusca İvanovo  –  Hasköy
3047.  Yunuscular Balkantsi  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3048.  Yunus-Köy Zvınarka  –  Kırcali
3049.  Yunuslar Prelez  –  Razgrad
3050.  Yunus-Pınar Kaloyan  –  Varna
3051.  Yunus-Viran Bubina  –  Kırcali
3052.  Yura Yuri  –  Kırcali
3053.  Yurtluk On-Ogur  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3054.  Yurtluk-Altı  –  Şumnu
3055.  Yusuf-Çobanlar Mrejiçko  –  Burgaz
3056.  Yusuf-Hanlar Balkanski  –  Tırnova
3057.  Yusuflar İsuflar  –  Yanbolu
3058.  Yusuflar Preslav  –  Filibe
3059.  Yusuflu Beronovo  –  Burgaz
3060.  Yusuhanlar Pristoe  –  Şumnu
3061.  Yuva-Büyük Stavri-Dimitriovo  –  Hasköy
3062.  Yürekler Sırtsevo  –  İslimiye
3063.  Yürük Darets  –  Kırcali
3064.  Yürük-Hacı/Yürükler Stanovets  –  Şumnu
3065.  Yürükler Borimeçkovo  –  Tatar Pazarcık
3066.  Yürükler Gıskovo  –  Kırcali
3067.  Yürükler Gurkovo  –  Sofya
3068.  Yürükler Kamenari  –  Tırnova
3069.  Yürükler Kamen-Bryak  –  Hacı Oğlu Pazarcık
3070.  Yürükler Kırpaçevo  –  Lofça
3071.  Yürükler Nikolaevo  –  Tırnova
3072.  Yürükler Ruets  –  Eski Cuma
3073.  Yürükler Seslovo  –  Razgrad
3074.  Yürükler Şişmanovo  –  Hasköy
3075.  Yürükler Vladislav  –  Tırnova
3076.  Yüşepli Botevo  –  Varna
3077.  Yüzsüzler Stalevo  –  Hasköy
3078.  Zağarlı Veliçkovo  –  Tatar Pazarcık
3079.  Zağarlı-Köy Stedinenie  –  Eski Cuma
3080.  Zarniç Zarnik  –  Silistre
3081.  Zavut Zavet  –  Razgrad
3082.  Zincirli Verigovo  –  Filibe
3083.  Zincirli-Kuyucuk Rakovski  –  Razgrad
3084.  Ziştovi Sviştov  –  Tırnova
3085.  Zurnacılar Manolovo  –  Kırcali
Murat Ulutürk tarafından düzenlenmiştir.
Paylaş:
Share

One comment

  1. Çeşli (Byala Palanka) – İslimiye
    Çeşli köyünü unutmuşsunuz. Tüm köylüler türk, sadece 1 bulgar ailesi var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + three =